Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pływanie

Szanowni Państwo.

W roku szkolnym 2022/23 w związku z zamknięciem na czas remontu basenu Bąbelek zmienią się zasady płatności i rezerwacji zajęć pływania dla dzieci. Jestem zmuszony rezerwować tory dla uczestników więc nie bedzie możliwe bezkosztowe korzystanie z pływalni. Konieczne będzie wprowadzenie miesięcznego abonamentu za zajęcia - ma to swój plus - dziecko nie bedzie opłacało swojego wstępu w kasie pływalni.

Zajęcia dla dzieci odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 17-20 co 45 minut (17.00/17.45/18.30/19.15)


Cennik zajęć na rok 2022/23:


Abonament miesięczny za 1 godzinę zajęć w tygodniu - 60zł płatny z góry (rodzeństwo 50zł za osobe miesięcznie)

Można opłacić abonament za I semestr -270zł lub cały rok szkolny - 500zł
uwaga: nie pracujemy podczas szkolnych przerw świątecznych, ferii i wakacji


Koszt 1 zajęć 45minutowych w  grupach - 40zł


koszt 1 zajęć 45 minutowych dla 3 i więcej rodzeństwa - 35zł

płatność za odbyte zajęcia na koniec miesiąca (w przypadku nieobecności opłaty nie naliczamy)


Koszt zajęć indywidualnych wynosi 70zł/45 minut - zajęcia możliwe po godzinie 20.00
lub w inne dni tygodnia w miarę dostępności torów


Istnieje możliwość odrobienia zajęć popołudniu w przypadku nieobecności dziecka, po poprzednim umówieniu dnia i godziny zajęć)

Zajęcia grupowe dla grup szkolnych w czasie świetlicowym:
Poniedziałek zbiórka 8:30 Sp 9 Legnica - koszt zajęć 500zł za I semestr (16 wyjazdów)
Środa zbiórka 13:30 SP9 Legnica - koszt zajęć 500zł za I semestr (16 wyjazdów)
cena obejmuje transport na basen i z powrotem, opiekę wychowawców i pracę instruktorów pływania.

 


W przypadku dzieci wymagających nauki w brodziku koszt zajęć wynosi 45 zł a rodzice sami opłacają wstęp dziecka na basen. Zajęcia prowadzone są w 2-4 osobowych grupach. Dzieci w wieku 5-6 lat mają z reguły krótszy czas koncentracji na zajęciach - stąd zajęcia podzielone sa na część edukacyjną - 30 minut  i zabawową - 15minut.
Wpłaty za lekcje pływania:
Aktis Lotnicza 25/5
nr konta 29 1140 2004 0000 3402 8211 1632

w tytule imię i nazwisko dziecka (dorosłego) oraz miesiąc nauki.


Zainteresowanych proszę o kontakt tel. SMS 666 023625 lub email dziewiecsil@onet.plOd roku 1992 uczę pływania na basenach w Legnicy oraz latem w wodach otwartych. Pływanie uważam za jedną z najważniejszych umiejętności ruchowych czlowieka, sam lubię pływać i często pływam, wciąż doskonaląc swoje umiejętności.

Celem moich szkoleń jest opanowanie podstaw techniki, tak aby pływanie dawało zadowolenie, poczucie bezpieczeństwa i satysfakcję. Jestem instruktorem sportu pływania - również z międzynarodowymi uprawnieniami ale sportem pływackim się nie zajmuję, podobnie jak innymi dysyplinami - od tego są sekcje sportowe. Współzawodnictwo jest u nas na zajeciach tylko w formą mobilizacji i zabawy. Duży nacisk podczas lekcji pływania kładę na wszechstronność kontaktów z wodą, głównie otwartą: oprócz stylów pływackich dużo nurkujemy, skaczemy, uczymy sie asekuracji i pomocy w przypadku zagrożeń. Co roku w Polsce tonie kilkaset osób, jako ratownik wodny uczę dzieci zasad bezpieczeństwa w kontakcie z wodą i prawidłowej oceny swoich możliwości - samodzielnego unikania sytuacji ryzykownych.

Zajęcia pływackie to nie tylko pływanie od ściany do ściany basenu, to nabieranie nowych doświadczeń, różnorodny wysiłek, pokonywanie lęku i barier. Pływanie powinno stać aktywnością na całe życie - bezpieczną, zdrową i rozwijająca.

Jezeli ktoś podziela moją wizje pływania zapraszam na zajęcia.

Moje doświadczenie pokazuje, że osiąganie kolejnych stopni umiejętności musi byc równomierne, nie ma dróg na skróty. Unikam długiego używania desek lub innych pomocy wypornościowych - nauczanie pływania to głównie wyczucie środowiska wodnego - zasad jakie w nim rządzą. Skutecznie uczyć stylu pływackiego, mozna jeżeli uczeń opanował doskonale zanurzania głowy, równowagi w leżeniu na wodzie, ślizgów, oddychania (wydech pod wodą).

Tempo opanowania umiejętności pływackich jest uzależnione od indywidualnych możliwości i presyspozycji. Jednym szybko przychodzi opanowanie ruchów kraulowych innym stylu klasycznego - nie ma dwóch takich samych przypadków.

Bardzo istotne jest rozluźnienie ciała zanurzonego w wodzie a temu czesto przeszkadza lęk - więc najpierw należy zminimalizowac stres a dopiero później uczyć ruchu.

Jeżeli ktoś zamierza zacząć uczyć się pływania, zanim zacznie szkolenie u instruktora, może samodzielnie opanować umiejętność zanurzania się w wodzie, wydechu pod wodą, ślizgów (strzałki na brzuchu, plecach i bokach, łączenie obrotami) , nurkowania - z pewnościa przyspieszy to proces uczenia się techniki pływackiej.

Na zajęciach staram się aby panowała atmosfera zachęcająca do pracy a wysiłek był dostosowany do możlwości ćwiczącego. Przy osobach o wysokim poziomie leku przed wodą, staram się najpierw obniżyć poziom lęku a to jest możliwe tylko przy pozytywnym nastawieniu ucznia.
Wygenerowano w sekund: 0.01
3,351,063 Unikalnych wizyt