Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pływanie

Szanowni Państwo.

W roku szkolnym 2023/24  w związku z remontem basenu Bąbelek wciąż musimy rezerwować tory dla uczestników więc nie bedzie możliwe bezkosztowe korzystanie z pływalni. Konieczne będzie utrzymanie miesięcznego abonamentu za zajęcia - ma to swój plus - dziecko nie bedzie opłacało swojego wstępu w kasie pływalni.

Zajęcia dla dzieci odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 17-20 co 45 minut (17.00/17.45/18.30/19.15) - są to zajęcia dla już pływających dzieci, młodzieży i dorosłych.
Dorośli średniozaawansowani mają zajęcia w poniedziałek na 20:00 a zaawansowani w środy na 19:15
W piątki zaczynamy o 17.00 zajęciami 30 minutowymi dla poczatkujących na brodziku w małych 3-4 osobowych grupach (unikamy zagęszczania do dopuszcalnych 8 osób). O 17:30 zaczynamy następne zajęcia dla początkujących. O godzinie 18:00 zaczynamy zajęcia na basenie sportowym dla pływających/


Cennik zajęć na rok 2023/24
Na cenę składa się stała opłata miesięczna plus opłata za odbyte zajęcia.
Abonament miesięczny: wynosi 15 złotych za wejście pomożone przez ilość zajęć (we wrześniu to 2x15=30zł) - W ramach tej opłaty uczestnik ma opłacony wstęp na basen (Otrzymają Państwo firmowy karnet). Abonament będzie się różnił w zależności od miesiąca i dnia tygodnia - w październku jest 5 poniedziałków ale 4 środy i piątki.
Można opłacić abonament za cały pierwszy semestr w kwocie 200zł.
Opłata za zajęcia w małych grupach:
Koszt zajęć 45minutowych - 40zł (dla rodzeństwa 35zł)
koszt zajęć 30 minutowych w brodziku 35zł (dla rodzeństwa 30zł)
jeżeli obecne jest jedno dziecko z rodzeństwa naliczamy cenę za jedną osobę.
Koszt zajęć indywidualnych to 80zł - nie obejmuje wstępu na basen - możliwe tylko poza godzinami zajęć grupowych i w ramach wolnych torów (w tym sezonie trudne przed godziną 20:00)
w przypadku nieobecności na zajęciach tej opłaty nie naliczamy na koniec miesiąca!
prosimy o skopiowanie poniższego linku i wklejenie w górne okno wyszukiwarki, wyświetli się prosty formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i dostarczyć na pływalnie.
https://drive.google.com/file/d/1gm0OajWCyELycNrnKvY2gLgFjbGoABgX/view?usp=sharing


Istnieje możliwość odrobienia zajęć popołudniu w przypadku nieobecności dziecka, po poprzednim umówieniu dnia i godziny zajęć)

Zajęcia grupowe dla grup szkolnych w czasie świetlicowym:
Poniedziałek zbiórka 8:30 i 12:30 Sp 9 Legnica - koszt zajęć 500zł za I semestr
Środa zbiórka 13:30 SP9 Legnica - koszt zajęć 500zł za I semestr
cena obejmuje transport na basen i z powrotem, opiekę wychowawców i pracę instruktorów pływania.

 
Wpłaty za lekcje pływania:
Aktis Lotnicza 25/5
nr konta 29 1140 2004 0000 3402 8211 1632

w tytule imię i nazwisko dziecka (dorosłego) oraz miesiąc nauki.


Zainteresowanych proszę o kontakt tel. SMS 666 023625 lub email dziewiecsil@onet.plOd roku 1992 uczę pływania na basenach w Legnicy oraz latem w wodach otwartych. Pływanie uważam za jedną z najważniejszych umiejętności ruchowych czlowieka, sam lubię pływać i często pływam, wciąż doskonaląc swoje umiejętności.

Celem moich szkoleń jest opanowanie podstaw techniki, tak aby pływanie dawało zadowolenie, poczucie bezpieczeństwa i satysfakcję. Jestem instruktorem sportu pływania - również z międzynarodowymi uprawnieniami ale sportem pływackim się nie zajmuję, podobnie jak innymi dysyplinami - od tego są sekcje sportowe. Współzawodnictwo jest u nas na zajeciach tylko w formą mobilizacji i zabawy. Duży nacisk podczas lekcji pływania kładę na wszechstronność kontaktów z wodą, głównie otwartą: oprócz stylów pływackich dużo nurkujemy, skaczemy, uczymy sie asekuracji i pomocy w przypadku zagrożeń. Co roku w Polsce tonie kilkaset osób, jako ratownik wodny uczę dzieci zasad bezpieczeństwa w kontakcie z wodą i prawidłowej oceny swoich możliwości - samodzielnego unikania sytuacji ryzykownych.

Zajęcia pływackie to nie tylko pływanie od ściany do ściany basenu, to nabieranie nowych doświadczeń, różnorodny wysiłek, pokonywanie lęku i barier. Pływanie powinno stać aktywnością na całe życie - bezpieczną, zdrową i rozwijająca.

Jezeli ktoś podziela moją wizje pływania zapraszam na zajęcia.

Moje doświadczenie pokazuje, że osiąganie kolejnych stopni umiejętności musi byc równomierne, nie ma dróg na skróty. Unikam długiego używania desek lub innych pomocy wypornościowych - nauczanie pływania to głównie wyczucie środowiska wodnego - zasad jakie w nim rządzą. Skutecznie uczyć stylu pływackiego, mozna jeżeli uczeń opanował doskonale zanurzania głowy, równowagi w leżeniu na wodzie, ślizgów, oddychania (wydech pod wodą).

Tempo opanowania umiejętności pływackich jest uzależnione od indywidualnych możliwości i presyspozycji. Jednym szybko przychodzi opanowanie ruchów kraulowych innym stylu klasycznego - nie ma dwóch takich samych przypadków.

Bardzo istotne jest rozluźnienie ciała zanurzonego w wodzie a temu czesto przeszkadza lęk - więc najpierw należy zminimalizowac stres a dopiero później uczyć ruchu.

Jeżeli ktoś zamierza zacząć uczyć się pływania, zanim zacznie szkolenie u instruktora, może samodzielnie opanować umiejętność zanurzania się w wodzie, wydechu pod wodą, ślizgów (strzałki na brzuchu, plecach i bokach, łączenie obrotami) , nurkowania - z pewnościa przyspieszy to proces uczenia się techniki pływackiej.

Na zajęciach staram się aby panowała atmosfera zachęcająca do pracy a wysiłek był dostosowany do możlwości ćwiczącego. Przy osobach o wysokim poziomie leku przed wodą, staram się najpierw obniżyć poziom lęku a to jest możliwe tylko przy pozytywnym nastawieniu ucznia.
Wygenerowano w sekund: 0.01
3,416,528 Unikalnych wizyt