Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pływanie

Images: Swim Lessons Children 2_920x550.jpg

Szanowni Państwo.

W roku szkolnym 2020/21 prowadzimy zajęcia zajęcia z nauki i doskonalenia pływania na basenie Delfinek w SP7 w Legnicy.
Oferuję naukę indywidualną i w małych grupach (2-3 os) dla dzieci i dorosłych na basenie Delfinek. Zajęcia trwają 45 min (czas zajęć w wodzie).

Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy prowadzimy zajęcia grupowe (10-15 osob) połączone z opieką i transportem na pływalnie. Zajęcia odbywają się w środy:
1. zbiórka 8:30 powrót około 10:30
2.zbiórka 13:30 powrót około 15:30

Aby otworzyć dolument należy skopiować link i wkleić go w górne okno wyszukiwarki
link regulaminu zajęć pływania: https://drive.google.com/file/d/1SBVyDjRKKgsBKc1RThN1n0530xZx1Ate/view?usp=sharing
link do formularza zgłoszeniowego:
https://drive.google.com/file/d/1KAK4L09ae27vrczsHZDV5TDpvlWk_49E/view?usp=sharing


Cennik:
  • zajęcia indywidualne 60zł/os
  • zajecia w małych grupach 2-4 osobowych 35zł /os
  • zajęcia dla rodzeństwa 30zł/os *
  • zajęcia grupowe (10-15 osób) 400zł/os za II semestr (16 zajęć)
Dzieci w wieku 5-6 lat mają z reguły krótszy czas koncentracji na zajęciach - stąd zajęcia podzielone sa na część edukacyjną - 30 minut  i zabawową - 15minut. Uczestnik zajęć sam opłaca sobie wstęp na basen, zachęcam do wykupienia karnetu - można obniżyć cenę biletu nawet do 5zł za 60min.

*Rodzeństwa maja zniżkę jeżeli uczą się u jednego instruktora lub w zajęciach w małych grupach.

terminy:
Zajęcia indywidulane i w małych grupach
odbywają się w dni robocze PN-PT w godzinach od 16.15 do 20.00

zajęcia w grupach 10-15 osób:
Instruktorzy pływania: pan Adam Serafin (SP-4 Legnica), pani Katarzyna Bobin (n-l SP9), pan Roman Chołys i pan Tomasz Piorun prowadzą zajęcia w czterech grupach zaawansowania.
Wpłaty za lekcje pływania:
Dziewięcsił Tomasz Piorun

Lotnicza 25/5 Legnica

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000


w tytule imię i nazwisko oraz okres nauki.


Zainteresowanych proszę o kontakt tel. SMS 666 023625 lub email dziewiecsil@onet.pl


Od roku 1992 uczę pływania na basenach w Legnicy oraz latem w wodach otwartych. Pływanie uważam za jedną z najważniejszych umiejętności ruchowych czlowieka, sam lubię pływać i często pływam, wciąż doskonaląc swoje umiejętności.

Celem moich szkoleń jest opanowanie podstaw techniki, tak aby pływanie dawało zadowolenie, poczucie bezpieczeństwa i satysfakcję. Jestem instruktorem sportu pływania - również z międzynarodowymi uprawnieniami ale sportem pływackim się nie zajmuję, podobnie jak innymi dysyplinami - od tego są sekcje sportowe. Współzawodnictwo jest u nas na zajeciach tylko w formą mobilizacji i zabawy. Duży nacisk podczas lekcji pływania kładę na wszechstronność kontaktów z wodą, głównie otwartą: oprócz stylów pływackich dużo nurkujemy, skaczemy, uczymy sie asekuracji i pomocy w przypadku zagrożeń. Co roku w Polsce tonie kilkaset osób, jako ratownik wodny uczę dzieci zasad bezpieczeństwa w kontakcie z wodą i prawidłowej oceny swoich możliwości - samodzielnego unikania sytuacji ryzykownych.

Zajęcia pływackie to nie tylko pływanie od ściany do ściany basenu, to nabieranie nowych doświadczeń, różnorodny wysiłek, pokonywanie lęku i barier. Pływanie powinno stać aktywnością na całe życie - bezpieczną, zdrową i rozwijająca.

Jezeli ktoś podziela moją wizje pływania zapraszam na zajęcia.

Moje doświadczenie pokazuje, że osiąganie kolejnych stopni umiejętności musi byc równomierne, nie ma dróg na skróty. Unikam długiego używania desek lub innych pomocy wypornościowych - nauczanie pływania to głównie wyczucie środowiska wodnego - zasad jakie w nim rządzą. Skutecznie uczyć stylu pływackiego, mozna jeżeli uczeń opanował doskonale zanurzania głowy, równowagi w leżeniu na wodzie, ślizgów, oddychania (wydech pod wodą).

Tempo opanowania umiejętności pływackich jest uzależnione od indywidualnych możliwości i presyspozycji. Jednym szybko przychodzi opanowanie ruchów kraulowych innym stylu klasycznego - nie ma dwóch takich samych przypadków.

Bardzo istotne jest rozluźnienie ciała zanurzonego w wodzie a temu czesto przeszkadza lęk - więc najpierw należy zminimalizowac stres a dopiero później uczyć ruchu.

Jeżeli ktoś zamierza zacząć uczyć się pływania, zanim zacznie szkolenie u instruktora, może samodzielnie opanować umiejętność zanurzania się w wodzie, wydechu pod wodą, ślizgów (strzałki na brzuchu, plecach i bokach, łączenie obrotami) , nurkowania - z pewnościa przyspieszy to proces uczenia się techniki pływackiej.

Na zajęciach staram się aby panowała atmosfera zachęcająca do pracy a wysiłek był dostosowany do możlwości ćwiczącego. Przy osobach o wysokim poziomie leku przed wodą, staram się najpierw obniżyć poziom lęku a to jest możliwe tylko przy pozytywnym nastawieniu ucznia.
Wygenerowano w sekund: 0.00
2,733,685 Unikalnych wizyt