Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Obozy letnie 2022

Kolonie i obozy 2022

 

Szanowni Rodzice w zzwiązku ze wzrostem cen biletów kolejowych, żywnsci i noclegów (nawet na polach namiotowych) zmuszony jestem nieco podnieść ceny wyjazdów ( o 6%). Bardzo przepraszam ale kalkulacje robiłem jesienią, przed tak radykalnym wzrostem cen. Obiecuję, że będzie to jedyna korekta, jakiej dokonam.
dziękuję za zrozumienie.
Link do karty kwalifikacyjnej (należy skopiować i wkleić w górne okno wyszukiwarki)
https://drive.google.com/file/d/1ekeKiVYasv4iptP6j6uM8oOTf4hw1aQM/view?usp=sharing


Organizowany przeze mnie od kilkunastu lat letni wypoczynek dla dzieci młodzieży, związany jest nierozerwalnie z przyrodą naszego kraju. Ideą przewodnią  jest przebywanie w pięknym i czystym środowisku naturalnym. Wybierając miejsce na obóz lub kolonię, po pierwsze sprawdzam czystość jezior w okolicy, możliwość przebywania w lesie i korzystanie z obiektów rekreacyjnych: kapieliska, boisk sportowych.
Jak dotąd spędzaliśmy czas nad jeziorem Szarcz i Siecino na obozach stacjonarcnych - jeziora pierwszej klasy czystości o wysokiej przejrzystości wody.
Obozy wędrowne tak planujemy aby trasa wiodła najciekawszymi przyrodniczo i krajoznawczo terenami. Nasze obozy to spora dawka samodzielności i  zaradności ale również odpowiedzialności i umiejętności współpracy - oprócz wypoczynku czeka na uczestników dużo wysiłku fizycznego, zabawy . Bardzo ważnym dla mnie elementem obozów jest kultura - korzystamy z bogatego repertuaru polskiego harcerstwa w organizowaniu wieczornych czuwań przy ognisku i śpiewamy nieśmiertelne w tych okolicznościach polskie piosenki. Zawsze nad naszym obozem powiewa nasza flaga - przypominając , że to nasz kraj i jesteśmy jego częścią i powinniśmy go szanować. Od 2009 roku obozy wędrowne przebyły już ponad 1000km pojezierzami: Lubuskim, Drawskim, Suwalskim, Mazurskim, Mysliborskim, Kaszubskim.
Podsumowująć: na naszych obozach nie znajdziemy komfortu, ale docenimy wygodę domowego łóżka po powrocie, spotkamy nowych przyjaciół i piękne nieznane miejsca naszego kraju, spędzimy aktywnie czas, spalimy mnóstwo zbędnych kalorii, poznamy swoje silne i słabsze strony. Nabędziemy wytrwałości i realnej pewności siebie. Będziemy mieli okazję na długie i ciekawe rozmowy a smartfon przestanie być dla nas największym przyjacielem - pozostanie użytecznym narzędziem. Nauczymy się zdrowo odżywiać, zgodnie z dobowymy rytmem i samodzielnie przygotowywac potrawy.
W tym roku chcemy być na Pojezierzu Lubuskim - chyba najbardziej zalesionym obszarze Polski z wciąż czystymi, pięknymi jeziorami i rzeczkami z dala od zgiełku kurortów.

Images: skok pszczew.jpgXIII Obóz wędrowno-surwiwalowy Pojezierze Lubuskie

Termin 1-9.08.2022

uczestnicy w wieku 13-18 lat brak miejsc

 

cena 1000zł

 

 

Obóz dla młodzieży w wieku 13-18  lat - program dla wytrwałych i odpornych.

w programie obozu - wędrówka z plecakami po pięknych i nieznanych jeziorach Pojezierza Lubuskiego. W planie kąpiel i nurkowanie ze sprzętem ABC, spływ kajakowy, ogniska, nocme podchody, gry terenowe.

Nocujemy pod namiotami i jemy to co ugotujemy - pełen surwiwal


Co zabrac ze sobą na obóz wędrowny: plecak 40-60 litrów (większy będzie cięższy), wygodne buty,jedna para długich spodni, jedna krótkich, bluza polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, strój kąpielowy, coś na komary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór


VIII Obóz Surwiwalowo-wędrowny Pojezierze Lubuskie pod namiotami

Termin 11- 19 sierpnia 2022

uczestnicy w wieku10-15 lat, brak miejsc

cena 1000zł

 

Dla uczniów w wieku 10-15 lat nad czystymi jeziorami pojezierza Lubuskiego: wypoczynek i zabawa z dużą dawką zmęczenia i samodzielności. Przy przenoszeniu miejsca noclegowego, większość rzeczy będzie przewożona.

W programie: Wycieczk i biwakowanie, kajakarstwo, doskonalenie pływania, nurkowanie ze sprzętem ABC, gry sportowe: plażowa p. nożna i siatkowa, zabawy terenowe, , elementy survivalu ekologicznego.

Wyżywienie:  samodzielne przygotowanie posiłków łącznie z obiadami ze świeżych produktów - nauka gotowania na biwaku.


Co zabrać ze sobą na obóz survivalowy: Plecak na rzeczy 40-50 litrów, wygodne buty do chodzenia i sportowe, strój sportowy i kąpielowy, jedna para długich spodni,  jedna krótkich, bluza najlepiej polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, coś nakomary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, krzesiwo, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór, ew. mała poduszka

V Kolonia Surwiwalowa Pszczew 22-30 sierpnia 2022 -2 miejsca wolne

cena 1190zł


Ośrodek Karina Pszczew. W programie: biwakowanie pierwsze 5 dni spędzamy na biwaku, następnie przenosimy się do domków ( 7 osobowych), sport (tenis ziemny, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie, nurkowanie), elementy survivalu: topografia, poznanie prostych technik przetrwania w nieznanym środowisku, zabawa nocna, gry terenowe. Dla chętnych jazda konna.


Co zabrać na kolonię survivalwą: torba na rzeczy 40-50 litrów (nie walizka!), plecak 10-15 litrów, wygodne buty do chodzenia i sportowe, strój sportowy i kąpielowy, jedna para długich spodni,  jedna krótkich, bluza najlepiej polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, coś nakomary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, krzesiwo, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór, ew. mała poduszka.

 


Wszystkie wyjazdy są rejestrowane w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu,

kontakt: dziewiecsil@onet.pl 666023625

w treści prosze o podanie: Imię i nazwisko dziecka, jaki wyjazd, data urodzenia, adres i telefon kontaktowy.

Wpłaty na konto, zadatek w wysokości 200zł:
Dziewięcsił Tomasz Piorun Lotnicza 25/5 Legnica

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000

Realizujemy BON Turystyczny


 


 

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,175,061 Unikalnych wizyt