Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Obozy letnie 2019

Kolonie i obozy 2019

Zapisy:

kontakt: dziewiecsil@onet.pl 666023625
w treści prosze o podanie: Imię i nazwisko dziecka, jaki wyjazd, data urodzenia, adres i telefon kontaktowy.

Ceny wyjazdów:

Wpłaty na konto, zadatek w wysokości 200zł:
Dziewięcsił Tomasz Piorun

Lotnicza 25/5 Legnica

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000


link do pobrania karty kwalifikacyjnej:

https://drive.google.com/file/d/1tO2YionsAajGQjurGinq5vQflLPbtyYG/view?usp=sharingOrganizaowany przeze mnie od kilkunastu lat letni wypoczynek dla dzieci młodzieży, związany jest nierozerwalnie z przyrodą naszego kraju. Ideą przewodnią wypoczynku jest przebywanie w pięknym i czystym środowisku naturalnym. Wybierając miejsce na obóz lub kolonię, po pierwsze sprawdzam czystość jezior w okolicy, mozliwość przebywania w lesie i korzystanie z obiektów rekreacyjnych: kapieliska, boisk sportowych.
Jak dotąd spędzaliśmy czas nad jeziorem Szarcz i Siecino na obozach stacjonarcnych - jeziora pierwszej klasy czystości o wysokiej przejrzystości wody. W tym roku jeden obóz odbędzie się nad jeziorem Chycina, również bardzo czystym i pięknie położonym wśród lasów sosonowych i wzgórz morenowych.
Obozy wędrowne tak planujemy aby trasa wiodła najciekawszymi przyrodniczo i krajoznawczo terenami. Od 2009 roku obozy wędrowne przebyły już ponad 1000km pojezierzami: Lubuskim, Drawskim, Suwalskim, Mazurskim.
W tym roku będziemy w Borach Tucholskich. Odwiedziliśmy Parki Narodowe i Krajobrazowe zachodniej, pólnocnej i północno wschodniej Polski.
Nasze obozy to spora dawka samodzielności i  zaradności ale również odpowiedzialności i umiejętności współpracy - oprócz wypoczynku czeka na uczestników dużo wysiłku fizycznego, zabawy . Bardzo ważnym dla mnie elementem bozów jest kultura - korzystamy z bogatego repertuaru polskiego harcerstwa w organizowaniu wieczornych czuwań przy ognisku i śpiewamy nieśmiertelne w tych okolicznościach polskie piosenki. Zawsze nad naszym obozem powiewa nasza flaga - przypominając , że to nasz kraj i jesteśmy jego częścią.
Podsumowująć: na naszych obozach nie znajdziemy komfortu, ale docenimy wygodę domowego łóżka po powrocie, spotkamy nowych przyjaciół i piękne nieznane miejsca naszego kraju, spędzimy aktywnie czas, spalimy mnóstwo zbędnych kalorii, poznamy swoje silne i słabsze strony. Nabędziemy wytrwałości i realnej pewności siebie. Będziemy mieli okazję na długie i ciekawe rozmowy a smartfon przestanie być dla nas największym przyjacielem. Nauczymy się zdrowo odżywiać, zgodnie z dobowymy rytmem i samodzielnie przygotowywac potrawy.

Obozy survivalowe podzieliłem na 3 kategorie:
1. Kolonia survivalowa - nocujemy w domkach lub budynku , 2-3 noce w namiotach w dobrych warunkach pogodowych, samodzielnie przygotowujemy śniadania i kolacje. Mamy dużą ilość zajęć sportowych z różnych dyscyplin: pływanie, gry sportowe, atletyka, kajakarstwo, nurkowanie, tenis ziemny.
2. Obóz survivalowy - nocujemy w namiotach, bez względu na warunki pogodowe, zajęcia mamy podobne do kolonii surwiwalowej. Dal chętnych mamy przygotowane zajęcia bardziej wymagające.
3.Obóz survivalowy - wędrowny - pokonujemy pieszo z plecakami około 100km podzielone na 5-7 etapów, samodzielnie przygotowujemy wszystkie posiłki, mamy jeden spływ rzeką dopuszczoną do turystyki kajakowej, w maiarę możliwości pływamy i nurkujemy z ABC,

Images: skok pszczew.jpg

 

 

W tym roku organizuję 3 imprezy survivalowo-sportoweV Obóz Sportowo-Surwiwalowy w Pszczewie, pod namiotami

(jezioro Szarcz) 10-15 lat,

cena 980zł

45 miejsc (są jezcze miejsca... kilkanascie 20.02.19)

Termin 1 do 10 lipca 2019

 

 

Dla uczniów w wieku 10-15 lat nad czystym jeziorem Szarcz - wypoczynek i zabawa z dużą dawką zmęczenia i samodzielności

W programie: biwakowanie, kajakarstwo, doskonalenie pływania, nurkowanie ze sprzętem ABC, gry sportowe: plażowa p. nożna i siatkowa, jazda konna (dla chętnych), zabawy terenowe, zwiedzanie MRU w Kaławie, rajd pieszy, elementy survivalu ekologicznego.

Miejsce ośrodek Karina, noclegi pod namiotami (namioty 2-3 osobowe z dmuchanymi materacami lub karimatami). Wyzywienie samodzielne przygotowanie śniadań i kolacji, obiady z miejscowej kuchni.

Co zabrać ze sobą na obóz: torba na rzeczy 40-50 litrów (nie walizka!), plecak 10-15 litrów, wygodne buty do chodzenia i sportowe, strój sportowy i kąpielowy, jedna para długich spodni,  jedna krótkich, bluza najlepiej polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, coś nakomary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, krzesiwo, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór, ew. mała poduszka.
Kierownik Tomasz Piorun 666 023625
wychowawcy:

wyjazd  1 lipca 2019 - parking SP9 Legnica ul. Marynarska 31 godzina 15.00

powrót 10 lipca parking SP9 około godziny 13.00Images: ow13.jpg

Images: ownotecka.jpg


X Obóz wędrowno-surwiwalowy Bory Tucholskie
Termin 1-10 sierpnia 2019 (brak wolnych miejsc - 20.02.2019 tylko lista rezerwowa)

cena 890zł

 

.

Obóz dla młodzieży w wieku 12-17  lat - program dla wytrwałych i odpornych - tylko 25 miejsc

w programie obozu - wędrówka po pięknych i nieznanych jeziorach Borów Tucholskich. w planie kąpiel i nurkowanie ze sprzętem ABC, spływ kajakowy. Nocujemy pod namiotami i jemy to co ugotujemy - pełen surwiwal


Co zabrac ze sobą na obóz wędrowny: plecak 40-60 litrów (większy będzie cięższy), wygodne buty,jedna para długich spodni, jedna krótkich, bluza polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, strój kąpielowy, coś na komary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór

 


II Kolonia survivalowa Chycina 45 miejsc (są jeszcze miejsca - kilkanaście - 20.02.2019)

23-31 sierpnia 2019

cena 990zł


Pobyt na ośrodku AWF Poznań - świetna baza sportowa. W programie: biwakowanie, sport (tenis ziemny, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie, nurkowanie), elementy survivalu: topografia, poznanie prostych technik przetrwania w nieznanym środowisku, zabawa nocna, gry terenowe.


Ceny obejmują transport, nocleg, wyżywienie, korzystanie ze sprzętu sportowego, ubezpiecznie NW. Nie obejmują osobistego wyposażenia uczestnika: menażka, sztućce, spiwór, plecak.


Wszystkie wyjazdy są rejestrowane w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, prowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorską i pedagogiczną.


 


 

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.00
2,325,448 Unikalnych wizyt