Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Obozy letnie 2022

obozy 2023

 


Link do karty kwalifikacyjnej (należy skopiować i wkleić w górne okno wyszukiwarki)
https://drive.google.com/file/d/1eU7H5fURbojhbPnyteGR5gZvfAom3N19/view?usp=sharing


Organizowany przeze mnie od kilkunastu lat letni wypoczynek dla dzieci młodzieży, związany jest nierozerwalnie z przyrodą naszego kraju. Ideą przewodnią  jest przebywanie w pięknym i czystym środowisku naturalnym. Wybierając miejsce na obóz lub kolonię, po pierwsze sprawdzam czystość jezior w okolicy, możliwość przebywania w lesie i korzystanie z obiektów rekreacyjnych: kapieliska, boisk sportowych.
Jak dotąd spędzaliśmy czas nad jeziorem Szarcz i Siecino, Chycina na obozach stacjonarcnych - jeziora pierwszej klasy czystości o wysokiej przejrzystości wody.
Obozy wędrowne tak planujemy aby trasa wiodła najciekawszymi przyrodniczo i krajoznawczo terenami. Nasze obozy to spora dawka samodzielności i  zaradności ale również odpowiedzialności i umiejętności współpracy - oprócz wypoczynku czeka na uczestników dużo wysiłku fizycznego, zabawy . Bardzo ważnym dla mnie elementem obozów jest kultura - korzystamy z bogatego repertuaru polskiego harcerstwa w organizowaniu wieczornych czuwań przy ognisku i śpiewamy nieśmiertelne w tych okolicznościach polskie piosenki. Zawsze nad naszym obozem powiewa nasza flaga - przypominając , że to nasz kraj i jesteśmy jego częścią i powinniśmy go szanować. Od 2009 roku obozy wędrowne przebyły już ponad 1000km pojezierzami: Lubuskim, Drawskim, Suwalskim, Mazurskim, Mysliborskim, Kaszubskim.
Podsumowująć: na naszych obozach nie znajdziemy komfortu, ale docenimy wygodę domowego łóżka po powrocie, spotkamy nowych przyjaciół i piękne nieznane miejsca naszego kraju, spędzimy aktywnie czas, spalimy mnóstwo zbędnych kalorii, poznamy swoje silne i słabsze strony. Nabędziemy wytrwałości i realnej pewności siebie. Będziemy mieli okazję na długie i ciekawe rozmowy a smartfon przestanie być dla nas największym przyjacielem - pozostanie użytecznym narzędziem. Nauczymy się zdrowo odżywiać, zgodnie z dobowymy rytmem i samodzielnie przygotowywac potrawy.

Images: skok pszczew.jpgXIV Obóz wędrowno-surwiwalowy Pojezierze Mazurskie-Suwalskie

Termin 31.07-9.08 2023

uczestnicy w wieku 13-18 lat 40 miejsc

 

cena 1190zł

 

 

Obóz dla młodzieży w wieku 13-18  lat - program dla wytrwałych i odpornych.

w programie obozu - wędrówka z plecakami po pięknych i nieznanych jeziorach Pojezierza Lubuskiego. W planie kąpiel i nurkowanie ze sprzętem ABC, spływ kajakowy, ogniska, nocme podchody, gry terenowe.

Nocujemy pod namiotami i jemy to co ugotujemy - pełen surwiwal


Co zabrac ze sobą na obóz wędrowny: plecak 40-60 litrów (większy będzie cięższy), wygodne buty,jedna para długich spodni, jedna krótkich, bluza polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, strój kąpielowy, coś na komary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór


VIII Obóz Surwiwalowo-wędrowny Pojezierze Barlineckie

Termin 11- 19 sierpnia 2023

uczestnicy w wieku10-15 lat, 40 miejsc

cena 1100zł

 

Dla uczniów w wieku 10-15 lat nad czystymi jeziorami pojezierza Lubuskiego: wypoczynek i zabawa z dużą dawką zmęczenia i samodzielności. Przy przenoszeniu miejsca noclegowego, większość rzeczy będzie przewożona.

W programie: Wycieczk i biwakowanie, kajakarstwo, doskonalenie pływania, nurkowanie ze sprzętem ABC, gry sportowe: plażowa p. nożna i siatkowa, zabawy terenowe, , elementy survivalu ekologicznego.

Wyżywienie:  samodzielne przygotowanie posiłków łącznie z obiadami ze świeżych produktów - nauka gotowania na biwaku.


Co zabrać ze sobą na obóz survivalowy: Plecak na rzeczy 40-50 litrów, wygodne buty do chodzenia i sportowe, strój sportowy i kąpielowy, jedna para długich spodni,  jedna krótkich, bluza najlepiej polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, coś nakomary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, krzesiwo, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór, ew. mała poduszka

Wszystkie wyjazdy są rejestrowane w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu,

kontakt: dziewiecsil@onet.pl 666023625

w treści prosze o podanie: Imię i nazwisko dziecka, jaki wyjazd, data urodzenia, adres i telefon kontaktowy.

Wpłaty na konto, zadatek w wysokości 200zł:
Dziewięcsił Tomasz Piorun Lotnicza 25/5 Legnica

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000

bardzo proszę przy wpłatach zaznaczać na jaki termin obozu jedzie dziecko i koniecznie imię i nazwisko uczestnika. Dziekuję - co roku mam wpłaty trudne do identyfikacji.


Pozostałą do zapłaty kwotę proszę uregulować do 23 czerwca 2023 - koniec roku szkolnego.


pozdrawiam Tomasz Piorun


 


 

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,351,059 Unikalnych wizyt