Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Obozy letnie 2020

Kolonie i obozy 2020

link do pobrania karty kwalifikacyjnej:

https://drive.google.com/file/d/1tO2YionsAajGQjurGinq5vQflLPbtyYG/view?usp=sharing


V Kolonia turystyczno-sportowa w Szklarskiej Porębie

Szlakiem Hobbitów i Gandalfa

uczestnicy w wieku 7-12 lat

45 miejsc

termin 28.06-8.07.2020

cena 1090zł


Kolonia tematyczna związana z bohaterami powieści Hobbit - czyli tam i z powrotem. Bedziemy bawić sie w pięknej górskiej krainie pełnej elfów, krasnoludów, hobbitów i innych stworzeń. Poznamy przyrodę i krajobrazy karkonoskie, nauczymy się korzystać z tajnych map i zagadek, tropić ślady zwierząt, rozpoznawać ciekawe rośliny i zwierzęta.

Poza wędrówkami planujemy dużo sportowych wyzwań: gry w piłke, tenisa zmiemnego, pływanie na krytej pływalni.

Podczas gorszej pogody (jeżeli się przytrafi) z pewnością znajdziemy ciekawe zajęcia w budynkach Domu wczasów dziecięcych , w którym przebywamy. Na miejscu mamy boiska, świetlice bezpieczny plac zabaw i 4 posiłki dziennie.

Images: skok pszczew.jpgXI Obóz wędrowno-surwiwalowy Pojezierze Kaszubskie

Termin 30.07-9.08.2020

uczestnicy w wieku 14-18 lat

cena 900zł

 

Obóz dla młodzieży w wieku 14-18  lat - program dla wytrwałych i odpornych - tylko 25 miejsc

w programie obozu - wędrówka po pięknych i nieznanych jeziorach Pojezierza Kaszubskiego. w planie kąpiel i nurkowanie ze sprzętem ABC, spływ kajakowy. Nocujemy pod namiotami i jemy to co ugotujemy - pełen surwiwal


Co zabrac ze sobą na obóz wędrowny: plecak 40-60 litrów (większy będzie cięższy), wygodne buty,jedna para długich spodni, jedna krótkich, bluza polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, strój kąpielowy, coś na komary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór


VI Obóz Wędrowno-Surwiwalowy pojezierze Lubuskie pod namiotami

uczestnicy w wieku10-15 lat,

cena 900zł

30 miejsc

Termin 12- 21 sierpnia 2020

Dla uczniów w wieku 10-15 lat nad czystymi jeziorami pojezierza lubuskiego: Szarcz, Głębokie, Chycina- wypoczynek i zabawa z dużą dawką zmęczenia i samodzielności

W programie: wędrówka z plecakami, biwakowanie, kajakarstwo, doskonalenie pływania, nurkowanie ze sprzętem ABC, gry sportowe: plażowa p. nożna i siatkowa, jazda konna (dla chętnych), zabawy terenowe, zwiedzanie MRU w Kaławie, elementy survivalu ekologicznego.

Trasa: Pszczew, Głębokie, Chycina, noclegi pod namiotami (namioty 2-3 osobowe z karimatami).

Wyżywienie:  samodzielne przygotowanie posiłków łącznie z obiadami ze świeżych produktów - nauka gotowania na biwaku.


Co zabrać ze sobą na obóz survivalowy: Plecak na rzeczy 40-50 litrów, wygodne buty do chodzenia i sportowe, strój sportowy i kąpielowy, jedna para długich spodni,  jedna krótkich, bluza najlepiej polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, coś nakomary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, krzesiwo, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór, ew. mała poduszka.

 

III Kolonia survivalowa Chycina

pobyt podzielony na biwakowanie i noclegi w domkach

30 miejsc 21-31 sierpnia 2020

uczestnicy w wieku 10-15 lat

cena 990zł


Pobyt na ośrodku AWF Poznań - świetna baza sportowa. W programie: biwakowanie, sport (tenis ziemny, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, pływanie, nurkowanie), elementy survivalu: topografia, poznanie prostych technik przetrwania w nieznanym środowisku, zabawa nocna, gry terenowe.


Co zabrać na kolonię survivalwą: torba na rzeczy 40-50 litrów (nie walizka!), plecak 10-15 litrów, wygodne buty do chodzenia i sportowe, strój sportowy i kąpielowy, jedna para długich spodni,  jedna krótkich, bluza najlepiej polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, coś nakomary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, krzesiwo, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór, ew. mała poduszka.

 


Wszystkie wyjazdy są rejestrowane w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu,

kontakt: dziewiecsil@onet.pl 666023625

w treści prosze o podanie: Imię i nazwisko dziecka, jaki wyjazd, data urodzenia, adres i telefon kontaktowy.

Wpłaty na konto, zadatek w wysokości 200zł:
Dziewięcsił Tomasz Piorun Lotnicza 25/5 Legnica

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000


Images: skok pszczew.jpg

Organizaowany przeze mnie od kilkunastu lat letni wypoczynek dla dzieci młodzieży, związany jest nierozerwalnie z przyrodą naszego kraju. Ideą przewodnią wypoczynku jest przebywanie w pięknym i czystym środowisku naturalnym. Wybierając miejsce na obóz lub kolonię, po pierwsze sprawdzam czystość jezior w okolicy, mozliwość przebywania w lesie i korzystanie z obiektów rekreacyjnych: kapieliska, boisk sportowych.
Jak dotąd spędzaliśmy czas nad jeziorem Szarcz i Siecino na obozach stacjonarcnych - jeziora pierwszej klasy czystości o wysokiej przejrzystości wody. W tym roku jeden obóz odbędzie się nad jeziorem Chycina, również bardzo czystym i pięknie położonym wśród lasów sosonowych i wzgórz morenowych.
Obozy wędrowne tak planujemy aby trasa wiodła najciekawszymi przyrodniczo i krajoznawczo terenami. Od 2009 roku obozy wędrowne przebyły już ponad 1000km pojezierzami: Lubuskim, Drawskim, Suwalskim, Mazurskim.
W tym roku będziemy w Borach Tucholskich. Odwiedziliśmy Parki Narodowe i Krajobrazowe zachodniej, pólnocnej i północno wschodniej Polski.
Nasze obozy to spora dawka samodzielności i  zaradności ale również odpowiedzialności i umiejętności współpracy - oprócz wypoczynku czeka na uczestników dużo wysiłku fizycznego, zabawy . Bardzo ważnym dla mnie elementem bozów jest kultura - korzystamy z bogatego repertuaru polskiego harcerstwa w organizowaniu wieczornych czuwań przy ognisku i śpiewamy nieśmiertelne w tych okolicznościach polskie piosenki. Zawsze nad naszym obozem powiewa nasza flaga - przypominając , że to nasz kraj i jesteśmy jego częścią.
Podsumowująć: na naszych obozach nie znajdziemy komfortu, ale docenimy wygodę domowego łóżka po powrocie, spotkamy nowych przyjaciół i piękne nieznane miejsca naszego kraju, spędzimy aktywnie czas, spalimy mnóstwo zbędnych kalorii, poznamy swoje silne i słabsze strony. Nabędziemy wytrwałości i realnej pewności siebie. Będziemy mieli okazję na długie i ciekawe rozmowy a smartfon przestanie być dla nas największym przyjacielem. Nauczymy się zdrowo odżywiać, zgodnie z dobowymy rytmem i samodzielnie przygotowywac potrawy.


 

 

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.00
2,524,957 Unikalnych wizyt