Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

obozy zimowe 2024

Informuję , że brak już miejsc na oboz zimowy dla dzieci i młodzieży w terminie 14-20 stycznia 2024

Mamy jeszcze miejsca na wyjazd rodzinny w terminie 21-27.01.2024

pozdrawiam serdecznie


Tomasz Piorun
Images: ja narty.jpg

Kitzbuhel 2023

Images: hintersee.jpg
Obozy narciaskie w czasie frii zimowych opisane w szczegółach w zakłace obozy zimowe. Zapisy trwają.

Rozpoczynamy sezon narciarski w Kitzbuhel (brak miejsc)

Termin wyjazdu 7-10 grudnia w region Kitzski (3 dni jazdy na nartach) opis ośrodka na bergfex.at https://www.bergfex.pl/kitzbuehel-kirchberg/

Wyjazd 7 grudnia godzina 9.00 rano z parkingu Lidla w Legnicy przy ulicy Chojnowskiej
Powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek 10/11 grudnia - legniczan możemy rozwieść po domach. Proszę mieć ze sobą kartę EKUZ i Dowód osobisty lub paszport.

Cena 950zł obejmuje:
- Noclegi w komfortowym domu tyrolskim
- transport busami z Legnicy oraz na miejscu na stok
- artykuły spożywcze na śniadania i kolacje
- pomoc instruktorską na stoku i analizę techniki (dla chętnych)
- ubezpieczenie narciarskie (KL OC NW z akcją ratunkową itp)
- pamiątkowy kubek firmowy

cena nie obejmuje karnetów na wyciągi - co roku jest możliwość zakupu karnetów na części ośrodka w niższej cenie - mam nadzieję, że w tym sezonie również. Oczywiście można zakupić od razu karnet na całe 234km...

Chętnym do doskonalenia techniki narciarskiej służę instruktażem z analizą wideo a wszystkich wieczorami zapraszam do poszerzenia wiedzy o sportach zimowych, technice, sprzęcie itp.
Zapisy telefoniczne (whatsApp) lub e-mail dziewiecsil.legnica@gmail.com
Wpłaty na konto z dopiskiem imię i nazwisko oraz Kitzski
94 1940 1076 3120 9098 0000 0000

pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: kitzski.jpg

trekking Hoch Konig 6-11.09

Images: csm_Zell_am_See_Summer_Fun_4dea6dfa32.jpg


Witam serdecznie uczestników wyjazdu trekkingowego w Alpy austriackie do Sankt Johann im Pongau w terminie 6-11 września 2023.
Zachęcam do przygotowania kondycyjnego i sprzętowego ( co drugi dzień 20 tys. kroków w wybranych butach)
Bardzo prosze o dokonanie opłaty za wyjazd do 31 sierpnia w tytule prosze o podanie imienia i nazwiska. Dziękuję.
Szczegoły wyjazdu w zakładce bieganie i nordic walking.

pozdrawiam serdecznie Tomasz Piorun

podsumowanie obozów wędrownychZakończyliśmy obozy wędrowne 2023.
Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom za udział i kadrze za pomoc, za długie wspólne marsze, prace na obozowisku, dobry humor, rozmowy na wszystkie tematy, wspólne posiłki i mycie garów. Przejechaliśmy i prześliśmy spory kawałek naszego kraju, staliśmy się, mam nadzieję, trochę bardziej samodzielni, wytrwali na trudy, wrażliwi na przyrodę i drugiego człowieka. Mimo kilku zdrowotnych problemów, wszyscy wróciliśmy do domów w dobrej kondycji. Z przyjemnością wskoczyliśmy do zwykłego domowego łóżka i zjedliśmy przygotowany dla nas posiłek. Prosżę doceniajcie pracę rodziców lub dziadków nad codziennymi obowiązkami.
Ci dla których taka forma spędzania wakacji okazała się za trudna, pewnie już więcej nie pojadą ale tych którzy chcą się zmęczyć w dobrym towarzystwie, poznać swoje granice wytrzymałości na wysiłek, pogodę i brak komfortu już dzisiaj serdecznie zapraszam na przyszłoroczne wędrówki w nieznane tereny polskich pojezierzy.
Planuję za rok 3 wersje: 7 - dniową (lekką) dla dzieci w wieku 10-13 lat, 8 dniową (średnia trudność) dla dzieci starszych 12-15 lat i 9-dniową (trudną) dla młodzieży 14-18 lat. Wersja lekka wiązać się będzie z przewożeniem bagaży od samego początku i najwyżej trzema miejscami noclegowymi. Jak zauważyliście nie jest łatwo młodszym na wyjazdach dla starszych i odwrotnie, więc warto wybrać wyjazd zgodnie ze swoim wiekiem i możliwościami aby się nie przemęczyć albo żeby nie być znudzonym łatwizną. Każdy obóz będzie w innym miejscu: Myslę na przyszły rok o pojezierzach Wielkopolskim, Mysliborskim i Lubuskim. Jest tam jeszcze sporo jezior pięknych i czystych, naktórych nie byliśmy a Mazury zostawiamy żeglarzom, bez żalu. Terminy wyjazdów ustalę po nowymy roku. A teraz zaczynamy przygotowania do sezonu zimowego.

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Piorun

obozy wędrowne

Witam serdecznie

Mamy już jeden obóz wędrowny za sobą pozostał drugi po pojezierzu barlineckim.
Bardzo proszę mieć ze sobą ważne legitymacje szkolne
i prowiant na drogę (jeść będziemy dopiero wspólnie coś na kolację)

1.Obóz wędrowny 31.07-9.08 na Pojezierze Mazurskie zaczynamy od zbiórki w hali dworca PKP Legnica 31.07.2023 o godzinnie 7:00 rano. Odjazd pociągu KD 7:31 w kierunku Wrocławia, przesiadka o 8:40 do Olsztyna a w następnie do Rucianego-Nida.
Powrót do Legnicy, jak nie będzie spóźnienia w InterCity, 9.08.23 o godzinie 22:54

2.Obóz wędrowny 11-19.08 na Pojezierze Barlineckie zaczynamy od zbiórki na hali dworca PKP Legnica 11.08 o godzinie 11:45 w kierunku Szczecin Dąbie a następnie przesiadka do Dobiegniewa.
Powrót do Legnicy 19.08 o godzinie 18:41 według planu.

Proszę pamiętać o spakowaniu tylko niezbędnej ilości rzeczy bagaż nie powinien przekraczać wagi 10kg, wszystko powinno mieścić się w plecaku! Bardzo proszę, nie przynosimy na zbiórkę worków ze śpiworami i menażkami w rękach- mają być w plecakach lub do nich przymocowane - trzeba będzie z tym bagażem przejśc na biwak pierwszego dnia ok. 2km.

pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: DSC_0562.JPG


Austria trekking

Zakończyliśmy wyjazd tekkingowy w austriackich Alpach - Wyskoie Taury. Wszyscy zdrowi i cali wrócilismy do domu z bogatymi wrażeniami i zmęczeni - udało nam się być w dolinie jeziora Hintersee otoczonej kilkunastoma wodospadami i ścianami trzytysięczników, weszlismy na wymagający szczyt Pihhaper 2513 mnpm, Zdobyliśmy Top of Salzburg 3029mnpm z lodowcem Kitzsteinhorn oraz największe wodospady w europie Krimml. Towarzyszyła nam piękna pogodai super atmosfera grupy.
Images: csm_Zell_am_See_Summer_Fun_4dea6dfa32.jpg
Zapraszam na następny wyjazd w Wysokie Taury w okolicach Zell am See
Termin: 6-11 września,
miejscowość Sankt Johan im Pongau,
cena 1500 zł obejmuje: transport tam i z powrotem busem oraz transfery na miejscu, nocleg w apartamencie w tyrolskim domu, ubezpieczenie KL OC i NW, wyżywienie w cenie ( śniadania i kolacje wykonujemy sami i razem spożywamy z zakupionych na miejscu produktów spożywczych w ramach ceny), prezent firmowy,
Na miejscu chcemy zobaczyć lodowiec Kitzsteinhorn, Jaskinię lodową Eisriesenwelt, planujemy zdobycie szczytów regionu Wagrain, wodospady Lichtensteinklam.

Warto mieć ze sobą:
- Kartę ubezpieczenia zdrowtnego EKUZ - wydawana od ręki w oddziale NFZ Legnica
- ważny dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport
- Wygodny sprzęt do wedrówek górskich: buty (najlepiej dwie pary), kije trekkingowe - wskazane, plecak do 20l wygodny i z pasem biodrowym oraz piersiowym, okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem UV, polar, i kurtka przeciwdeszczowa (wind stopper), rekawiczki, czapka - latarka czołowa, telefon :) z ładowarką
- lekarstwa jeżeli potrzebujecie, Euro w gotówce - czasem wysoko w górach nie przyjmują płatności kartami


PS Bardzo prosze o pakowanie się w miękkie torby podróżne - łatwiej nam będzie zapakować się do bagażników (skorupy i walizki na kółkach nie są mile widziane :))
Zapomniałem o strojach kąpielowych dla chętnych do skorzystania z basenów. Dziękuję.
W razie pytań prosze o kontakt telefoniczny Tomasz Piorun 666 023 625
Images: image_2023-04-27_204438705.png


obozy wędrowne

Obozy wędrowne już niebawem. Warto pzygotować się kondycyjnie - zachęcam do wyznaczenia sobie celu dziennego pokonania 10 tysiecy kroków a raz w tygodniu 20 tysięcy. Nie bedzie niespodzianek na trasie i na nogach. Wszystkie informacje o wyjeździe w zakładce obozy letnie.

pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: talty grupa.jpg

Wakacje 2023

Images: koleje.jpg
Powoli zbliżają się długo oczekiwane wakacje. Kończą się już miejsca na obozy wędrowne (szczegóły w zakładce obozy letnie) . Przypominam , że przemieszczamy się po Polsce Kolejami - więc niezbędne są ważne (podbite) legitymacje szkolne.
Prosze o wysyłanie kart kwalifikacyjnych wypełnionych i podpisanych (link tamże) przy wpłatach na konto prosze o zaznaczanie w tytule imienia i nazwiska uczestnika oraz terminu obozu - koniecznie.

Dziekuję i życze udanego końca roku szkolnego.

Tomasz Piorun

treking Kaprun

Images: csm_Zell_am_See_Summer_Fun_4dea6dfa32.jpg

Zapraszam aktywnych dorosłych na wyjazd trekingowy w rejon Kaprun Zell am See w Austrii. Termin 23-28 czerwca 2023. W planie wejście na lodowiec Kitzsteinhorn, piesze wycieczki do wodospadów Parku Narodowego wysokie Taury, najwyższy wodospad Europy Krimml, wizyta w termach Kaprun, lodowcowe jeziora Weissee, wycieczka nad jeziorem Zeller See, wizyta w Heiligenblut i przejazd Alpenstrasse Najpiękniejsza (ponoć) wieś w Austrii z widokiem na Glossglockner - najwyższy szczyt Austrii.
W cenie 1550zł: transport busem z Legnicy i z powrotem, transfery na miejscu, noclegi ze śniadaniemw samodzielnym domu w dolinie Mittersil. Obiady i kolacje w stylu Tyrolskim przygotowujemy wspólnie z zakupionych na miejscu produktów - jak na obozach letnich. W domu jest do dyspozycji sauna, miejsce do rekreacji, osobne sypialnie. Uczestnicy mają wykupione ubezpieczenie KL NW i OC za granicą oraz wstęp na baseny w termach Kaprun. Wymagane kondycja fizyczna i dobry stan zdrowia pozwalająca na wędrówkę po górach małym plecakiem do 20km.
Zainteresowanych prosze o kontakt telefoniczny lub meilowy
666 023625 dziewiecsil@onet.pl (brak miejsc) następny wyjazd 6-11 września 2023

Organizator:
Dziewięcsił Tomasz Piorun

Lotnicza 25/5 Legnica

Credit Agricole

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000

zaliczka płatna w wysokości 350 zł - po potwierdzeniu meilowym zapisania na wyjazd.


Tomasz Piorun

obozy wędrowne

Images: DSC_0562.JPG
Zapraszam do zapoznania się z ofertą obozów wedrownych w czasie wakacji 2023.
W tym roku mam zaplanowane dwa obozy:

1 Obóz wedrowno-survivalowy dla starszej młodzieży 13-18 lat w terminie 31 lipca - 9 sierpnia 2023. trasa obozu wiedzie pomiędzy pojezierzem Mazurskim a Suwalskim Wystartujemy w Ruciane Nida a zakończymy w Augustowie. Liczba miejsc maksymalnie 40 osób.
2 Obóz survivalowo-wedrowny dla dzieci i młodzieży 10 - 15 lat w terminie 11-19 sierpnia 2023 po Pojezierzu Barlineckim. Trasa wiedzie od Dobiegniewa do Barlinka, liczba maksymalna uczestników 40 osób.


Szczegóły dotyczące wyjazdów w zakładce obozy letnie.
link do karty kwalifikacyjnej:
https://drive.google.com/file/d/1eU7H5fURbojhbPnyteGR5gZvfAom3N19/view?usp=sharing


Zapraszam serdecznie letnia przygoda czeka...

Tomasz Piorun

podsumowanie zimy 2023

Images: gosau1.JPG

Witam serdecznie narciarzy i snowboardzistów uczestniczących w organizowanych przeze mnie wyjazdów do Austrii w sezonie 2023.
Pozwalam sobie na kilka słów podsumowania:

W wyjazdach uczestniczyło 180 osób w wieku od 6 do 72 lat, w większości narciarzy. Jeździliśmy w regionie Dachstein West, Było kilkanaście osób , które rozpoczęło z nami przygodę ze sportami zimowymi - wszyscy opanowali podstawy poruszania się na nartach. Grupy zaawansowane opanowały jazdę carwingową długim i średnim skrętem z dużą prędkością a co ważne żadnemu uczestnikowi będącemu pod opiekę instruktorów nie przytrafiła się żadna kontuzja. Jedna snowboardzistka stłukła boleśnie kolano co wyeliminowało ją z dalszej jazdy. Zdarzyło się kilka infekcji wirusowych - niestety w wyniku wyjazdu na obóz osób z infekcją, na lekach przeciwgorączkowych - to kolejny dowód na to , że nie ma sensu jechać na obóz z aktywnym przeziębieniem - w takim wypadku zwracam pieniądze , więc nie ma ryzyka straty.
Wszyscy żałujemy, że ośrodek Hintersee jest w tym sezonie nieczynny, mamy nadzieję, że wrócimy za rok na piękne stoki tego regionu. Jazda w Dachstein West jest niestety koniecznością ze względu na brak innych w okolicy Sankt Gilgen. Nasze miejsce noclegowe to jedno z najpiękniejszych w Austrii i nie chcielibyśmy z niego rezygnować.
Pogoda w tym roku rozpieszczała nas słońcem ale również temperaturami - na szczęście śniegu było pod dostatkiem i było na czym jeździć, w przeciwieństwie do stoków w naszych Sudetach.
Dziękuję wszystkim za zdyscyplinowanie i godne reprezentowanie kraju za granicą, miłą atmosferę, punktualność i wzajemny szacunek. Szczególnie dziękuję instruktorom i wychowawcom za pilnowanie bezpieczeństwa na stoku i opiekę w hotelu - poza jednym drobnym incydentem, obozy przebiegły spokojnie  i w bardzo miłej atmosferze.

pozdrawiam i do zobaczenia za rok

Tomasz Piorun

Images: ja narty.jpg


Wygenerowano w sekund: 0.02
3,451,911 Unikalnych wizyt