Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

wyjazd 2022

Images: skok pszczew.jpg
Witam serdecznie
Wyjazdy na obozy letnie już niebawem. Prosze o przygotowanie rzeczy do wzięcia: personalizacja menażek i śpiworów, legitymacje szkolne z ważną pieczątką szkoły. Postarajcie się aby plecak nie przekraczał 10kg wagi - trzeba będzie ten plecak nosić.
Osoby które nie będą miały ważnych legitymacji będą musiały dopłacić do biletu kolejowego (wyjazdy 1-9 i 11-19 sierpnia)
1-9 sierpnia Obóz wędrowny  - zbiórka o godzinie 13.00 na parkingu Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy przy ulicy Marynarskiej - w tamtą stronę jedziemy autobusem - niestety PKP Intercity odmówiło zabrania naszej grupy.
Powrót 9 sierpnia na dworzec PKP Legnica o godzinie 18:55 (wracamy pociągiem)
telefony do wychowawców:
Dziewczyny - Pani Julita 793718926
Młodsi chłopcy - Pani Kornelia 697013694
Starsi chłopcy Pan Mieczysław 605601696


11-19 sierpnia Obóz surwiwalowo-wedrowny - zbiórka 11 sierpnia Dworzec PKP Legnica godzina 9:00 rano
powrot 19 sierpnia dworzec PKP Legnica o godzinie 18:55


22-30 sierpnia Kolonia surwiwalowa - zbiórka Parking SP9 Legnica godzina 13.00
powrót 30 sierpnia około godziny 13.00.


Tomasz Piorun

Images: koleje.jpg

Lato 2022

Images: 20046709_1947438635536137_2340220502622792982_n.jpg
Witam serdecznie uczestników obozów letnich 2022.
Zbliża się czas naszej letniej wędrówki, która wymaga od nas nieco kondycji i wtrzymałości. Prosze Was, wykorzystajcie czas w  lipcu na wycieczki lub spacery - używając obuwia które weźmiecie ze sobą na obóz. Pamiętajcie  żeby zabrac tylko rzeczy niezbędne (lista na stronie) - wszystko to trzeba bedzie nosić. Na obozach możecie doświadczyć różnej pogody we dnie i w nocy. jeżeli kupujecie śpiwór to raczej dobry, dający komfort cieplny przy 5stC, menażki i kubki oznaczcie sobie w charakterystyczny sposób - często dochodzi do nieporozumień jeżeli 20 osób ma takie same naczynia z decathlonu. dobrze jest miec rzeczy do ubrania ciemnych kolorów - białe skarpety mogą się nie doprać. Telefony zabierzcie ze sobą takie, których nie będzie wam żal jak coś im się stanie (wilgoć, piach, upadki - to norma). Nie gwarantuję ładowania telefonów a nie zawsze będzie dostęp do prądu. Nie zabieramy nikomu telefonów ale prosimy o rozsądne używanie ich w czasie wolnym od zajęć. Nie używamy telefonów podczas  posiłków, zajęć i ciszy nocnej. Plecaki nie powinny być za duże 40-50litrów - po założeniu mają sięgać ponad pasek - nie powinny obijać pośladków. warto zabezpieczyc się przed owadami i pajęczakami - środki są różnej skuteczności z naszego doświadczenia wynika, że ważniejszy jest ubiór i unikanie miejsc zarośniętych wysoką trawą - kleszcze nie spadają z drzew.
Jeżeli ktoś chciałby przenieść się z pierwszego terminu obozu na drugi jest taka możliwość - nie ma takiej w drugą stronę.

Planowana trasa obozu wedrownego 1-9 sierpnia
1 sierpnia Legnica PKP - Rzepin - Wilkowo - Nowy Dworek
2 sierpnia Nowy Dworek - Kęszyca Leśna - Gorzyca
3 sierpnia Spływ Obrą - chycina
4 sieprnia Chycina
5 sierpnia Chycina - Lubniewice
6 sierpnia Lubniewice
7 sierpnia Lubniewice - Łagów
8 sierpnia Łagów
9 sierpnia Łagów - Toporów PKP - Legnica

Planowana trasa obozu 11-19 sierpnia

11 sierpnia Legnica PKP - Rzepin - Mostki - Niesłysz
12- 13 sierpnia Niesłysz Krzeczkowo
14 sierpnia Krzeczkowo -Lubrza
15 -16 sierpnia Lubrza
17 sierpnia Lubrza - Łagów
18 sierpnia - Łagów
19 sierpnia Łagów - Toporów PKP - Legnica

Zwolniły nam się 2 miejsca no kolonię w Pszczewie 22-30 sierpnia - zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny 666 023625


pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: lagow.JPG

Lato 2022

Images: ownotecka.jpg


Witam serdecznie

Zaprazam do zapoznania się z ofertą obozów letnich - jak zwykle pod namiotami.
1-9 sierpnia - wędrowny dla wytrwałych wędrowców
11-19 sierpnia - dla wędrujących surwiwalowców
22-30 W tym roku poznajemy bliskie nam Pojezierze Lubuskie.
Na zakończenie wakacji proponujemy kolonie surwiwalową w Pszczewie nad jeziorem Szarcz. Szczegóły w zakładce obozy letnie. Miejsc ubywa.
proszę o dokonywanie płatności do końca czerwca, jeżeli ktoś chce skorzyastać z płatności Bonem Turystycznym proszę o kontakt telefoniczny (SMS)
W zakłądce obozy letnie jest link do skopiowania aby wydrukować kartę kwalifikacyjną. Prosze wydrukować kartę i wypełnić a na pocztę elektroniczną dziewiecsil@onet.pl wysłać mi skan lub dobre zdjęcie (JPEG)

pozdrawiam Tomasz Piorun

Wyjazdy zimowe

pozostał nam jeden zimowy wyjazd:

Obóz dla ozdrowieńców 23-28 lutego 2022- 4 dni na nartach
numer zgłoszenia do Kuratorium Oświaty : 10438/DOL/2022-Z

Wyjazd w środę 23 lutego o godzinie 8:30 z parkingu wewnętrznego SP9 w Legnicy
powrót 28 lutego w poniedziałek około godziny 4:00 rano w to samo miejsce
Od 22 lutego w Austrii obowiązuje zaada 3G przy wjeździe - Zaszczepieni, ozdowieńcy i z ujemnym wynikiem testu PCR mogą wjeżdżać do Austrii.
Niestety ze wzgledu na koszt transportu jednostkowo wyższy i już poniesione koszty oraz brak miejsc po 27 lutego w hostelu muszę skrócić pobyt o jeden dzień.
Zapisane jest na tę chwilę 18 osób.

Należy mieć ze sobą:
  • paszport lub dowód osobisty,
  • paszport covidowy dzieci powyżej 12 roku życia, młodzież i dorośli 2 dawki lub PCR ujemny lub 3 dawki lub 2 dawki lub ozdrowieniec
  • kartę EKUZ
  • sprawny sprzęt narciarski lub snowbordowy
  • kask narciarski, rękawice, kurtka, spodnie, gogle
  • telefon komórkowy
  • bieliznę narciarską

Images: hintersee171.jpg

Austria 2022

Images: hintersee.jpg

Witam serdecznie uczestników wyjazdów narciarskich - Nie jest lekko ale walczymy!
Pojawiło się kilka wolnych miejsc na wyjazd w pierwszym tygodniu!

Otrzymałem informację, że w Legnickim szpitalu jutro rano w sobotę 29.01 mozna wykonać test PCR z gwarancją wyniku tego samego dnia.... Trzeba tylko dzisiaj zapłacić w kasie szpitala 50 zł za tłumaczenie na angielski. Należy powiedzieć , że jest się z obozu narciarskiego do Austrii!!!

Aby wyjechać z Legnicy trzeba mieć paszport Covidowy nie starszy niż 210 dni ! dotyczy dzieci i młodzieży 12-18 lat + ujemny PCR w języku angielskim lub niemieckim. Testy nie obowiązują szczepionych trzema dawkami lub ozdrowieńców zaszczepionych dwiema dawkami. Jeżli komuś się nie uda skompletować dokumentacji covidowej, mogę zabrać taką osobę na drugi wyjazd lub można ją dowieźć samochodem prywatnym, jeżeli uda się skompletować dokumenty  (możemy się spotkać na granicy Austriacko-Czeskiej). Nie mogę do autokaru wziąć osoby bez ujemnego testu - przy wyniku pozytywnym może trafić na kwarantanne w Austrii.... cały autokar.

Prosze pamiętać również o Kartach EKUZ ! Niezbędne w sytuacji choroby na terenie UE. Do przekraczania granicy potrzebujemy dowód osobisty lub paszport.
Gdy już zabierzemy dokumenty, testy i certyfikaty, pamiętajmy o nartach, butach, kaskach, goglach, kijkach kurtkach , rękawicach,

W związku z obostrzeniami kilka miejsc na wyjazd się zwolniło - jeżeli ktoś jest chętny zapraszam. Wymagany jest paszport covidowy z 3 dawkami szczepienia lub 2 dawki plus ujemny PCR lub dwie dawki i zaświadczenie ozdrowieńca dla młodzieży w wieku 12-18 lat.
Możliwe jest przeniesienie się na drugi termin, jeżeli wiadomo będzie,że nie uda się zaszczepić trzecią dawką przed wyjazdem, paszport wygasł i nie przysługuje NINja Pass - urodzeni między 31.08.2006 a 28.01.2006 - oni w systemie są bez szans.... chybaże się zaszczepią 3 dawką.


Austria zmieniła przepis o skróceniu ważności paszportu od 1 lutego dla młodzieży do 18 rokużycia - Paszporty są ważne 210 dni. Uczestnicy urodzeni pomiedzy 31.08.2006 a 5.02.2010 którzy mają paszporty covidowe starsze niż 210 dni mogą wjechac do Austrii i korzystać z wyciągów na podstawie tzw. Holliday NInja Pass do ściągnięcia na stronie https://www.austria.info/pl/informacje-ogolne/pozostancie-zdrowi
Wydrukowany Ninja musi mieć ujemny test PCR na wjazd i na miejcu zrobic test PCR i antygenowy koszt 49 Euro za PCR pokryjemy za uczestnika.

bardzo proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami:
W związku z koniecznością wykonania testu PCR dla osób szczepionych dwoma dawkami a które nie mogą przyjąć jeszcze trzeciej dawki przypominam, że ważny jest wynik testu w języku angielskim - prosze się upewnić, że punkt poboru wymazów taki wynik zapewnia. Z tego co wiem Szpital w Bolesławcu daje gwarancję wyniku w języku angielskim, legnicki niekoniecznie.... trzeba zapłacic 50 zł za wersję angielską. Niestety bezpłatne testy dla dzieci wyjeżdżających za granicę wcale nie są obowiązkowo opisywane w języku obcym..... dziwne ale mnie już nic nie dziwi.

!!! uwaga 17 stycznia rząd Austrii i Włoch skócił od 1 lutego 2022 ważność paszportu Covidowego dla dorosłych wynosi 180 dni a dla młodzieży i dzieci w wieku 12-18 do 210 dni. Wjeżdżamy do Austrii 30 stycznia gdy jeszcze są ważne, kupujemy karnety 31 stycznia gdy jeszcze są ważne- mam nadzieję, ża w tym tygodniu będzie można zaszczepić dzieci i młodzież 12-18 lat 3 dawką - rozwiązało by to kwadraturę koła w jakiej się znaleźli)
Od 20 grudnia w Austrii obowiązuje wszystkich powyżej 12 roku życia zasada 2G+PCR - czyli wjazd do Austrii jst możliwy tylko dla osób zaszczepionych z negatywnym testem PCR  (tłumaczony na niemiecki lub angielski, nie starszy niż 72 godziny)
Z testu są zwolnione osoby zaszczepione 3 dawką lub ozdrowieńcy zaszczepieni 2 dawkami.
Musimy liczyć się z kontrolami na granicach i konsekwencjami braku wymaganych dokumentów.
Test PCR przed wyjazdem dzieci mogą wykonać bezpłatnie poprzez rejestracje telefoniczną albo internetową, szczegóły na stronie:
https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-na-test-na-koronawirusa-przed-wyjazdem-zagranicznym
lub odpłatnie w punktach diagnostycznych ceny od 320 zł do 450zł. Pozytywny wynik testu uniemożliwia wyjazd ale proszę się nie obawiać utraty wpłaconych pieniędzy - po powrocie zwrócę wpłaty na konto pomniejszone najwyżej  o składkę ubezpieczeniową (ok 50zł)

W związku z tymi obostrzeniami BARDZO PROSZĘ O WYSŁANIE NA MOJĄ POCZTĘ dziewiecsil@onet.pl aktualnych paszportów covidowych uczestników powyżej 12 roku życia do 20 stycznia 2022.Jeżeli ktoś  z zapisanych powyżej 12 roku życia jest przekonany, że nie będzie spełniał warunków obowiązujących w Austrii prosze o kontakt - nie ma możliwości aby wziął udział w wyjeździe - bardzo mi przykro ale może zostać już na granicy skierowany na kwarantanne a dodatkowo ukarany grzywną.
Aktualne zasady sanitarne w Austrii na stronie (link poniżej),  proszę o zapoznanie sie ze szczegółowymi wytycznymi gdyż na stoki , do restauracji i hoteli będą mieli wstęp tylko zaszczepieni lub ozdrowieńcy, przypuszczam że to się nie zmieni:

https://www.austria.info/pl/informacje-ogolne/pozostancie-zdrowi/zasady-wjazdu-do-austrii

pozdrawiam serdecznie w trudnych czasach
Tomasz Piorun

Pływanie 2021/22

Zapraszamy na zajęcia pływania w roku szkolnym 2021/22.
Proszę o zapoznanie się ze szczegółami w zakładce pływanie.

Formularz zgłoszeniowy: Prosze skpiowac link i wkleic w górne okno wyszukiwarki. Wypełniony formularz prosze dostarczyć jest podstawą do zapisania dziecka na zajęcia grupowe i indywidualne.
https://drive.google.com/file/d/1gm0OajWCyELycNrnKvY2gLgFjbGoABgX/view?usp=sharing

pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: plywanie.JPG

Wyjazdy wakacyjne lato 2021

Wyjazdy na obozy letnie:

A/Wyjazd na obóz wędrowny na pojezierze Mazuskie
31.07.2021 Zbiórka Dworzec PKP Legnica godzina 6.30 - odjazd pociągu 7:05
Powrót 9.08.2021 dworzec PKP Legnica około godziny 22:00

B/Wyjazd na obóz surwiwalowo-wędrowny na Pojezierze Myśliborskie
11.08.2021 Zbiórka Dworzec PKP Legnica godzina 11:30 - odjazd pociągu 12:04
powrót 20.08.2021 dworzec PKP Legnica około godziny 16:07

C/Wyjazd na kolonię surwiwalową do Pszczewa Ośr Karina
21.08.2021 Zbiórka Parking SP9 Legnica godzina 15:00
powrót 30.08.2021 Parking SP9 Legnica około godziny 12:00

Przypominam o konieczności posiadania ważnych legitymacji szkolnych, uczestników wyjeżdżających pociągami i o dostarczeniu kart kwalifikacyjnych.

Do zobaczenia !
Tomasz Piorun
Images: koleje.jpg

Wakacje 2021

W tym roku zaplanowane mamy trzy imprezy o charakterze survivalowym i wędrownym z dużą dawką aktywnego wypoczynku, samodzielności w pięknych okolicach: Pojezierze Mazurskie, Myśliborskie, Lubuskie. Wszystko na to wskazuje, że koronawirus da nam się cieszyc wolnymi wakacjami.
Będziemy oddychać w zielonymi płucami Polski i  cieszyć się czystymi jeziorami z daleka od miejskiego hałasu i spalin.
Realizujemy BON Turystyczny
Images: blog_1596192976-0.jpg
Brak wolnych miejsc na obozy i kolonie, pytania w sprawie imprez proszę wysyłać na pocztę elektroniczną: dziewiecsil@onet.pl lub telefonicznie 666 023625
Uczestników proszę o zapoznanie się z listą wyposażnenia obowiązkowego oraz posiadanie ważnych legitymacji szkolnych.
Proszę rodziców o dosyłanie wypełnionych kart kalifikacyjnych w postaci skanu lub zdjęcia. Oryginały kart proszę dostarczyć w dniu wyjazdu.


pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: szelment.jpg

zima 2021

Images: ja narty.jpgImages: plywanie.JPG

Szanowni Państwo

W związku z tym, że moja działalność została zawieszona przez polski Rząd, odwołałem wszystkie obozy zimowe oraz zawiesiłem zajęcia na basenie. Jeżeli sytuacja międzynarodowa się poprawi to spróbujemy pojechac do Austrii w marcu - tylko własnym transportem.
Liczę na otwarcie pływalni w lutym ale gwarancji, że tak się stanie nie ma żadnych. Jeżeli tylko będę miał konkretne informacje poinformuję niezwłocznie na stronie i FB.

Nie poddaję się i właśnie ustaliłem terminy obozów i kolonii letnich - wykupiłem niezbędną gwarancję ubezpieczeniową uprawniającą mnie do bycia organizatorem turystyki wpisanym do Rejestru Marszałka Dolnego Śląska do 31.01.2022

Dla narciarzy mam kilka propozycji.

1. Jeżeli tylko Austria się otworzy - najwcześniej 1 marca 2021 - możemy spróbować wyjechać do Sankt Gilgen w terminie 4-8 marca.
2. Oddaje wpłacone zaliczki na konto
3.Wpłacone zaliczki można wykorzystać na wyjazdy w czasie wakacji (obozy wędrowne, survivalowe), ewentualnie w przyszłym sezonie narciarskim
4.Wpłacone zaliczki można wykorzystać na naukę pływania na basenie Delfinek w Legnicy.

Postaram się wysłać do każdego meila z informacją i prosze dokonać wyboru rozwiązania. Osoby zainteresowane wyjzdem własnym transportem proszę o kontakt telefoniczny.

pozdrawiam serdecznie w trudnych czasach

Tomasz Piorun 666023625

lato 2020

Pozdrawiam serdecznie
uczestników i rodziców uczestników naszych obozów i kolonii.

Pozwalam sobie podzielić się kilkoma zdaniami podsumowania wakacyjnych imprez.
Przez miesiąc sierpnień mieliśmy okazć poznawać piekne i czyste rejony Polski. Na Kaszubach widzieliśmy skutki nawałnicy z 2017 roku - tysiące hektarów lasu bez drzew, spłynęliśmy piekną i dziką Brdą, poznaliśmy jeziora dzikie i czyste jak Skąpe i Wiele ale i piękne i brudne jak Wdzydze. Niestety czystych jezior ubywa, każdy chce mieć domek nad jeziorem ale nie każdy dba o jego czystość. Przeżyliśmy w trudnych warunkach pogodowych i na zagęszczonych polach namiotowych.
Na Pojezierzu Lubuskim odświeżyliśmy znajomość z jeziorem Niesłysz - czystszym niż 10 lat temu oraz Paklicko wielkie, które się nie zmieniło, za to ośrodek w Nowym Dworku nabrał blasku i jakości. Znów odwiedziliśmy Miedzyrzecki Rejon Umocnień MRU, największy ponoć tego typu obiekt w Europie. Mimo zmęczenia, które zawsze towarzyszy wędrówce mieliśmy czas na zabawy i rozwijanie znajomości - które mam nadzieję, że przetrwają dłużej niż do końca wakacji. Szkoda tylko że tak trudno niektórym rozstać się ze swoim smartfonem i często kontakty z przyrodą  i innymi ludźmi przegrywały w zestawieniu z ładowaniem baterii..... Takie czasy.
W Pszczewie zobaczyliśmy, jak co roku kryształowo czystą wodę, w której kąpiel to sama przyjemność. Często spędzaliśmy czas na zbawach w lesie a nawet korzystaliśmy z jego darów - takiej ilości zebranych jagód na pierogi jak na Kaszubach nie widziałem nigdy dotąd.

W czasie trwania obozów i kolonii nie musieliśmy ani razu korzystać z opieki medycznej - co cieszy bardzo. Poza dwoma małymi skaleczeniami i pęcherzami na nogach nie było żadnych urazów. Mam nadzieję, że wszyscy po pobycie w czystym srodowisku i głównie na powietrzu zahartowali swoje organizmy na najbliższe miesiące jesiennej pluchy. Zgodnie z zaleceniami GIS codziennie mierzyliśmy temperaturę ciała uczestników i kadry - ani razu nie stwierdziliśmy temperatury powyżej 37.5 - pomijając Covid-19 to również dobrze świadczy o dbaniu o zdrowie na obozach.

Zdjęcia z obozów i kolonii najlepiej zobaczyć na moim FB    https://www.facebook.com/piorun.tomasz
jezeli ktoś chciałby w lepszej jakości to sugeruję pendrive.

pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: skok pszczew.jpg

obóz wedrowny pojezierze lubuskie

Witam Serdecznie

Przypominam, że wyjazd na obóz wedrowny na pojezierze lubuskie jest w środę 12 sierpnia - zbiórka na dworcu PKP Legnica o godzinie 11:15. Bardzo proszę rodziców aby mieć ze sobą oryginały kart kwalifikacyjnych a uczestników o posiadanie ważnych legitymacji szkolnych!

Zabieramy tylko rzeczy wymienione w spisie wyposażenia uczestnika. jeżeli chodzi o namioty są 3-osobowe (nominalnie 4 ale ze względu na Covid-19 powinno byc w nich mniej osób). Namioty są firmy Decathlon z przedsionkami - służą wyłącznie do spania i przebywania w czasie deszczu. Zabronione bedzie jakiekolwiek goszczenie się w namiotach innych osób ze wzgledu na wytyczne GIS.
Prosze wziąć dwie pary butów do chodzenia - szczególnie jeżeli ktoś mało chodzi na codzień, mogą być dobre sandały. Na poprzednim obozie odciski uniemożliwiły kilku osobom aktywne pokonywanie trasy.

do zobaczenia

Tomasz Piorun
album: grupa.jpg

PS Jestem aktywnym organizatorem turystycznym w systemie realizacji bonu turystycznego, osoby chcące skorzystać z bonu 500zł prosze o wysyłanie kodu aktywacyjnego na pocztę elektroniczną i traktowanie tego jako dokonanej płatności. Postaram się zgłębić mechanizm realizacji po powrocie z obozów. Jeżeli bedę miał jakieś problemy bedę się kontaktował indywidualnie.Wygenerowano w sekund: 0.00
3,139,462 Unikalnych wizyt