Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

lato 2020

Pozdrawiam serdecznie
uczestników i rodziców uczestników naszych obozów i kolonii.

Pozwalam sobie podzielić się kilkoma zdaniami podsumowania wakacyjnych imprez.
Przez miesiąc sierpnień mieliśmy okazć poznawać piekne i czyste rejony Polski. Na Kaszubach widzieliśmy skutki nawałnicy z 2017 roku - tysiące hektarów lasu bez drzew, spłynęliśmy piekną i dziką Brdą, poznaliśmy jeziora dzikie i czyste jak Skąpe i Wiele ale i piękne i brudne jak Wdzydze. Niestety czystych jezior ubywa, każdy chce mieć domek nad jeziorem ale nie każdy dba o jego czystość. Przeżyliśmy w trudnych warunkach pogodowych i na zagęszczonych polach namiotowych.
Na Pojezierzu Lubuskim odświeżyliśmy znajomość z jeziorem Niesłysz - czystszym niż 10 lat temu oraz Paklicko wielkie, które się nie zmieniło, za to ośrodek w Nowym Dworku nabrał blasku i jakości. Znów odwiedziliśmy Miedzyrzecki Rejon Umocnień MRU, największy ponoć tego typu obiekt w Europie. Mimo zmęczenia, które zawsze towarzyszy wędrówce mieliśmy czas na zabawy i rozwijanie znajomości - które mam nadzieję, że przetrwają dłużej niż do końca wakacji. Szkoda tylko że tak trudno niektórym rozstać się ze swoim smartfonem i często kontakty z przyrodą  i innymi ludźmi przegrywały w zestawieniu z ładowaniem baterii..... Takie czasy.
W Pszczewie zobaczyliśmy, jak co roku kryształowo czystą wodę, w której kąpiel to sama przyjemność. Często spędzaliśmy czas na zbawach w lesie a nawet korzystaliśmy z jego darów - takiej ilości zebranych jagód na pierogi jak na Kaszubach nie widziałem nigdy dotąd.

W czasie trwania obozów i kolonii nie musieliśmy ani razu korzystać z opieki medycznej - co cieszy bardzo. Poza dwoma małymi skaleczeniami i pęcherzami na nogach nie było żadnych urazów. Mam nadzieję, że wszyscy po pobycie w czystym srodowisku i głównie na powietrzu zahartowali swoje organizmy na najbliższe miesiące jesiennej pluchy. Zgodnie z zaleceniami GIS codziennie mierzyliśmy temperaturę ciała uczestników i kadry - ani razu nie stwierdziliśmy temperatury powyżej 37.5 - pomijając Covid-19 to również dobrze świadczy o dbaniu o zdrowie na obozach.

Zdjęcia z obozów i kolonii najlepiej zobaczyć na moim FB    https://www.facebook.com/piorun.tomasz
jezeli ktoś chciałby w lepszej jakości to sugeruję pendrive.

pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: skok pszczew.jpg

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.00
3,139,483 Unikalnych wizyt