Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Austria 2022

Images: hintersee.jpg

Witam serdecznie uczestników wyjazdów narciarskich - Nie jest lekko ale walczymy!
Pojawiło się kilka wolnych miejsc na wyjazd w pierwszym tygodniu!

Otrzymałem informację, że w Legnickim szpitalu jutro rano w sobotę 29.01 mozna wykonać test PCR z gwarancją wyniku tego samego dnia.... Trzeba tylko dzisiaj zapłacić w kasie szpitala 50 zł za tłumaczenie na angielski. Należy powiedzieć , że jest się z obozu narciarskiego do Austrii!!!

Aby wyjechać z Legnicy trzeba mieć paszport Covidowy nie starszy niż 210 dni ! dotyczy dzieci i młodzieży 12-18 lat + ujemny PCR w języku angielskim lub niemieckim. Testy nie obowiązują szczepionych trzema dawkami lub ozdrowieńców zaszczepionych dwiema dawkami. Jeżli komuś się nie uda skompletować dokumentacji covidowej, mogę zabrać taką osobę na drugi wyjazd lub można ją dowieźć samochodem prywatnym, jeżeli uda się skompletować dokumenty  (możemy się spotkać na granicy Austriacko-Czeskiej). Nie mogę do autokaru wziąć osoby bez ujemnego testu - przy wyniku pozytywnym może trafić na kwarantanne w Austrii.... cały autokar.

Prosze pamiętać również o Kartach EKUZ ! Niezbędne w sytuacji choroby na terenie UE. Do przekraczania granicy potrzebujemy dowód osobisty lub paszport.
Gdy już zabierzemy dokumenty, testy i certyfikaty, pamiętajmy o nartach, butach, kaskach, goglach, kijkach kurtkach , rękawicach,

W związku z obostrzeniami kilka miejsc na wyjazd się zwolniło - jeżeli ktoś jest chętny zapraszam. Wymagany jest paszport covidowy z 3 dawkami szczepienia lub 2 dawki plus ujemny PCR lub dwie dawki i zaświadczenie ozdrowieńca dla młodzieży w wieku 12-18 lat.
Możliwe jest przeniesienie się na drugi termin, jeżeli wiadomo będzie,że nie uda się zaszczepić trzecią dawką przed wyjazdem, paszport wygasł i nie przysługuje NINja Pass - urodzeni między 31.08.2006 a 28.01.2006 - oni w systemie są bez szans.... chybaże się zaszczepią 3 dawką.


Austria zmieniła przepis o skróceniu ważności paszportu od 1 lutego dla młodzieży do 18 rokużycia - Paszporty są ważne 210 dni. Uczestnicy urodzeni pomiedzy 31.08.2006 a 5.02.2010 którzy mają paszporty covidowe starsze niż 210 dni mogą wjechac do Austrii i korzystać z wyciągów na podstawie tzw. Holliday NInja Pass do ściągnięcia na stronie https://www.austria.info/pl/informacje-ogolne/pozostancie-zdrowi
Wydrukowany Ninja musi mieć ujemny test PCR na wjazd i na miejcu zrobic test PCR i antygenowy koszt 49 Euro za PCR pokryjemy za uczestnika.

bardzo proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami:
W związku z koniecznością wykonania testu PCR dla osób szczepionych dwoma dawkami a które nie mogą przyjąć jeszcze trzeciej dawki przypominam, że ważny jest wynik testu w języku angielskim - prosze się upewnić, że punkt poboru wymazów taki wynik zapewnia. Z tego co wiem Szpital w Bolesławcu daje gwarancję wyniku w języku angielskim, legnicki niekoniecznie.... trzeba zapłacic 50 zł za wersję angielską. Niestety bezpłatne testy dla dzieci wyjeżdżających za granicę wcale nie są obowiązkowo opisywane w języku obcym..... dziwne ale mnie już nic nie dziwi.

!!! uwaga 17 stycznia rząd Austrii i Włoch skócił od 1 lutego 2022 ważność paszportu Covidowego dla dorosłych wynosi 180 dni a dla młodzieży i dzieci w wieku 12-18 do 210 dni. Wjeżdżamy do Austrii 30 stycznia gdy jeszcze są ważne, kupujemy karnety 31 stycznia gdy jeszcze są ważne- mam nadzieję, ża w tym tygodniu będzie można zaszczepić dzieci i młodzież 12-18 lat 3 dawką - rozwiązało by to kwadraturę koła w jakiej się znaleźli)
Od 20 grudnia w Austrii obowiązuje wszystkich powyżej 12 roku życia zasada 2G+PCR - czyli wjazd do Austrii jst możliwy tylko dla osób zaszczepionych z negatywnym testem PCR  (tłumaczony na niemiecki lub angielski, nie starszy niż 72 godziny)
Z testu są zwolnione osoby zaszczepione 3 dawką lub ozdrowieńcy zaszczepieni 2 dawkami.
Musimy liczyć się z kontrolami na granicach i konsekwencjami braku wymaganych dokumentów.
Test PCR przed wyjazdem dzieci mogą wykonać bezpłatnie poprzez rejestracje telefoniczną albo internetową, szczegóły na stronie:
https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-na-test-na-koronawirusa-przed-wyjazdem-zagranicznym
lub odpłatnie w punktach diagnostycznych ceny od 320 zł do 450zł. Pozytywny wynik testu uniemożliwia wyjazd ale proszę się nie obawiać utraty wpłaconych pieniędzy - po powrocie zwrócę wpłaty na konto pomniejszone najwyżej  o składkę ubezpieczeniową (ok 50zł)

W związku z tymi obostrzeniami BARDZO PROSZĘ O WYSŁANIE NA MOJĄ POCZTĘ dziewiecsil@onet.pl aktualnych paszportów covidowych uczestników powyżej 12 roku życia do 20 stycznia 2022.Jeżeli ktoś  z zapisanych powyżej 12 roku życia jest przekonany, że nie będzie spełniał warunków obowiązujących w Austrii prosze o kontakt - nie ma możliwości aby wziął udział w wyjeździe - bardzo mi przykro ale może zostać już na granicy skierowany na kwarantanne a dodatkowo ukarany grzywną.
Aktualne zasady sanitarne w Austrii na stronie (link poniżej),  proszę o zapoznanie sie ze szczegółowymi wytycznymi gdyż na stoki , do restauracji i hoteli będą mieli wstęp tylko zaszczepieni lub ozdrowieńcy, przypuszczam że to się nie zmieni:

https://www.austria.info/pl/informacje-ogolne/pozostancie-zdrowi/zasady-wjazdu-do-austrii

pozdrawiam serdecznie w trudnych czasach
Tomasz Piorun

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.02
3,451,951 Unikalnych wizyt