Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

po obozach

Images: 19961551_1564334093638962_8530533494942185757_n.jpg

Obozy zakończone, dzieci w ciepłej i czystej pościeli, ubrania się piorą...... Czas na malutkie, filozoficzno-pedagogiczne podsumowanie:
Wpierw czego brakuje moim imprezom: zawierają w sobie mało atrakcji: zero quadów, tyrolek, parków rozrywki, super gadżetów, skoków na trampolinach, sztuk walki, nie ma też wypasionych hoteli, menu i jacuzzi i oczywistym WiFi.
Wielu organizatorów wypoczynku dla dzieci prześciga się w atrakcjach dostępnych dla uczestników, jak widać idę pod prąd. Powody są dwa: pierwszy to kosztuje, drugi dużo ważniejszy - przypomnijmy sobię scenę z genialnej książki o Pinokio, jak dzieci zwożone są do lunaparku, w którym zamieniają się w osły dzięki nieustającej rozrywce... a osły są przerabiane na kiełbasę. Czy można kogoś uczyć szacunku do przyrody kupując mu quada? Czy podawanie pod nos przygotowanego jedzenia i dawanie na każdy dzień czystego ubrania nauczy kogoś samodzielności? Czy jazda na rollercosterze (super bezpiecznym ) nauczy dziecko zachowania bezpieczeństwa w dorosłym życiu? Warto zadawać sobie te pytania szczególnie gdy jest się rodzicem. Czy jeżeli wyręczam swoje dziecko w codziennych czynnościach to kiedykolwiek ono to doceni, czy raczej będzie mnie wykorzystywało do późnej starości?
Co znajdziecie na moich obozach?
Piękną polską przyrodę w zasięgu ręki, czystą wodę i las, ptaki i owady, ssaki i płazy wokół - ich dom , któremu winni jesteśmy szacunek przez sprzątanie po sobie i nie robienie hałasu. Znajdziemy trudy dnia codziennego: chłod, upał, deszcz i wiatr oraz ciemność w nocy z taką ilością gwiazd jakiej nie ma w żadnym mieście. Wreszcie wspólny wysiłek z kolegami i koleżankami, z czasem z przyjaciółmi, wspólne ogniska, śpiew i ciekawe historie do późnej nocy, wspólne proste posiłki samodzielnie przygotowane i dzielenie ciasnego namiotu.
Sport? tak ale jako zabawa, przerywnik w obowiązkach bez ustawicznego współzawodnictwa, które niszczy relacje jeżeli zdominuje obóz. Używanie noża,sznurka, młotka i piły w odpowiedni sposób a jeżeli się skaleczymy to udzielenie pomocy.
Taki wypoczynek zamierzam organizować, niedrogi, w pięknych okolicznościach polskiej przyrody, pełen wysiłku, uczący samodzielności i wspólpracy, kształtujący charakter i kulturę osobistą. Mam nadzieję, że utrzymam ten profil - rosnąca liczba uczestników wyjazdów letnich i zimowych jest dobrym znakiem. Pozdrawiam wszystkich rodziców i uczestników , życze udanych wakacji. Chętnych na wyjazdy narciarskie już dzisiaj zapraszam do pracy nad kondycją nóg.

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.00
2,525,020 Unikalnych wizyt