Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kitz ski

Images: kitzski.jpg

Witam serdecznie narciarzy.
Podobnie jak początek sezonu zaczęliśmy w Kitzbuhel, tak samo zakończenie (przynajmniej dla mnie) zaplanowałem również w tym miejscu. Mamy tam całe 280km tras na jednym karnecie lub podzielone na góry stoki za tańsze skipasy.
Termin wyjazdu to 21-24 marca 2024.
Śpimy w alpejskim domu i żywimy się podobnie jak na innych wyjazdach - czyli sami przygotowujemy posiłki z zakupionych artykułów w cenie.

Cena wyjazdu 900 złotych zawiera koszt dojazdu i transferów na miejscu, noclegi w samodzielnym domu, ubezpieczenie KL NW i OC rozszerzone o uprawianie sportów zimowych - nie obejmje karnetów.
Ilość miejsc 15 - więc kameralnie.

Zainteresowanych prosze o kontakt telefoniczny 666 023265 lub meilowy dziewiecsil@onet.pl

pozdrawiam Tomasz Piorun

Kreischberg-Murau

Już 29 lutego jedziemy na kameralny wyjazd do ciekawego ośrodka narciarskiego Kreischberg-Murau w Karyntii. Na jednym karnecie można jeździć w Kreischbergu i Lachtal. To austriackie regiony rzadko odwiedzane przez naszych rodaków, za to często pzez naszych bratanków z Węgier. To swoistego rodzaju węgierska narciarska stacja - podobnie jak Livigno dla Polaków. Jest za to połowę bliżej od włoskiego kurortu. Ośrodek nowoczesny z pięknymi trasami i górami nieco innymi od znanych nam Alp.
Uczestników zapisanych proszę o śledzenie informacji na temat wyjazdu. Kto jeszcze nie dosłał danych do ubezpieczenia proszę to zrobić: Imię i nazwisko , data urodzenia i adres zamieszkania. prosze pamiętać o karcie EKUZ.
Wyjeżdzamy z parkingu przy Lidlu na ulicy Chojnowskiej w Legnicy o godzinie 8.00
Images: 4383375.jpeg

Murau

Images: ja narty.jpg

Witam serdecznie narciarzy.
Sezon zimowy w pełni, chociaż jesteśmy już po feriach zimowych. Spędziliśmy kolejny raz dwa tygodnie w przepięknym Sankt Gilgen. Na pierwszym obozie dla dzieci i młodzieży było nas 76 osób. Najmłodsza uczestniczka miała lat 7 a instruktor senior Pan Irek już 70.... Udało się nam uniknąć jakichkolwiek kontuzji - żadnej wizyty u lekarza. Warunki narciarskie były super: piekna zima i mało ludzi - czy można chcieć więcej.
W drugim tygodniu bawiliśmy się w gronie rodzin, było nas 46 osób, niestety nasz weteran Pan Andrzej, upadł na czarnej trasie i uszkodził lekko bark - mamy nadzieję, że szybko dojdzie do formy. Pogoda była już nieco inna, ciepło i sporo opadów. Na szczęście w czasie jazdy padał śnieg a nie deszcz. Mokry i ciężki śnieg na dolinie wymagał dobrej kondycji i uwagi. Udało nam się nauczyć kilka osób jazdy na nartach techniką równoległą.

Dziękuję wszytkim uczestnikom za udział w wyjazdach, miłą atmosferę, zaufanie, zdyscyplinowanie i punktualność. Zapraszam na następne imprezy narciarskie.

ferie zimowe 2024

Images: dachstei west 2020.jpg
Szanowni narciarze ferie zimowe już niebawem, śnieg powoli pada w Alpach tak więc raczej będzie po czym jeździć.
Proszę pamietać aby zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości i kartę ubezpiecznienia zdrowotnego EKUZ. Oczywiście sprawny sprzęt narciarski i odpowiedni ubiór.
Są również nowe ceny karnetów regionu Dachstei West dla grup na sezon 2023/24 w zakładce obozy zimowe. tam również do pobrania karta kwalifikazyjna i numer konta bankowego.

Pierwszy obóz narciarski w treminie 14-20 stycznia
wyjazd w niedzielę 14 stycznia z wewnętrznego Parkingu SP-9 Legnica przy ulicy Marynarskiej 31.
Zbiórka około godziny 8:45 - wyjzad po zapakowaniu rzeczy około 9:15. Jedziemy przez Czechy - Praga, Czeskie Budziejowice - Linz. Planowany przyjazd do Sankt Gilgen około godziny 18-19. Tego dnia nie mamy posiłku - dojadamy co mamy oraz częstujemy się naszymi tostami, owocami i napojami.
Powrót w nocy z piątku na sobotę na parking SP9 około godziny 2-4.
bardzo proszę o dokonanie płatności  i wysłanie kart kwalifikacyjnych do 6 stycznia.

Drugi wyjazd narciarski w  terminie 21-27 stycznia
Wyjazd w niedzielę 21 stycznia z tego samego miejsca w SP9 Legnica, zbiórka około godziny 8:45 - wyjazd po zapakowaniu rzeczy około godziny 9:15
Tego dnia nie mamy posiłku - dojadamy co mamy oraz częstujemy się naszymi tostami, owocami i napojami.
Powrót w nocy z piątku na sobotę na parking SP9 około godziny 2-4.

Bardzo proszę o dokonanie płatności do 14 stycznia .
Images: gosau1.JPG

obozy zimowe 2024

Informuję , że brak już miejsc na oboz zimowy dla dzieci i młodzieży w terminie 14-20 stycznia 2024

Mamy jeszcze miejsca na wyjazd rodzinny w terminie 21-27.01.2024

pozdrawiam serdecznie


Tomasz Piorun
Images: ja narty.jpg

Kitzbuhel 2023

Images: hintersee.jpg
Obozy narciaskie w czasie frii zimowych opisane w szczegółach w zakłace obozy zimowe. Zapisy trwają.

Rozpoczynamy sezon narciarski w Kitzbuhel (brak miejsc)

Termin wyjazdu 7-10 grudnia w region Kitzski (3 dni jazdy na nartach) opis ośrodka na bergfex.at https://www.bergfex.pl/kitzbuehel-kirchberg/

Wyjazd 7 grudnia godzina 9.00 rano z parkingu Lidla w Legnicy przy ulicy Chojnowskiej
Powrót w nocy z niedzieli na poniedziałek 10/11 grudnia - legniczan możemy rozwieść po domach. Proszę mieć ze sobą kartę EKUZ i Dowód osobisty lub paszport.

Cena 950zł obejmuje:
- Noclegi w komfortowym domu tyrolskim
- transport busami z Legnicy oraz na miejscu na stok
- artykuły spożywcze na śniadania i kolacje
- pomoc instruktorską na stoku i analizę techniki (dla chętnych)
- ubezpieczenie narciarskie (KL OC NW z akcją ratunkową itp)
- pamiątkowy kubek firmowy

cena nie obejmuje karnetów na wyciągi - co roku jest możliwość zakupu karnetów na części ośrodka w niższej cenie - mam nadzieję, że w tym sezonie również. Oczywiście można zakupić od razu karnet na całe 234km...

Chętnym do doskonalenia techniki narciarskiej służę instruktażem z analizą wideo a wszystkich wieczorami zapraszam do poszerzenia wiedzy o sportach zimowych, technice, sprzęcie itp.
Zapisy telefoniczne (whatsApp) lub e-mail dziewiecsil.legnica@gmail.com
Wpłaty na konto z dopiskiem imię i nazwisko oraz Kitzski
94 1940 1076 3120 9098 0000 0000

pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: kitzski.jpg

trekking Hoch Konig 6-11.09

Images: csm_Zell_am_See_Summer_Fun_4dea6dfa32.jpg


Witam serdecznie uczestników wyjazdu trekkingowego w Alpy austriackie do Sankt Johann im Pongau w terminie 6-11 września 2023.
Zachęcam do przygotowania kondycyjnego i sprzętowego ( co drugi dzień 20 tys. kroków w wybranych butach)
Bardzo prosze o dokonanie opłaty za wyjazd do 31 sierpnia w tytule prosze o podanie imienia i nazwiska. Dziękuję.
Szczegoły wyjazdu w zakładce bieganie i nordic walking.

pozdrawiam serdecznie Tomasz Piorun

podsumowanie obozów wędrownychZakończyliśmy obozy wędrowne 2023.
Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom za udział i kadrze za pomoc, za długie wspólne marsze, prace na obozowisku, dobry humor, rozmowy na wszystkie tematy, wspólne posiłki i mycie garów. Przejechaliśmy i prześliśmy spory kawałek naszego kraju, staliśmy się, mam nadzieję, trochę bardziej samodzielni, wytrwali na trudy, wrażliwi na przyrodę i drugiego człowieka. Mimo kilku zdrowotnych problemów, wszyscy wróciliśmy do domów w dobrej kondycji. Z przyjemnością wskoczyliśmy do zwykłego domowego łóżka i zjedliśmy przygotowany dla nas posiłek. Prosżę doceniajcie pracę rodziców lub dziadków nad codziennymi obowiązkami.
Ci dla których taka forma spędzania wakacji okazała się za trudna, pewnie już więcej nie pojadą ale tych którzy chcą się zmęczyć w dobrym towarzystwie, poznać swoje granice wytrzymałości na wysiłek, pogodę i brak komfortu już dzisiaj serdecznie zapraszam na przyszłoroczne wędrówki w nieznane tereny polskich pojezierzy.
Planuję za rok 3 wersje: 7 - dniową (lekką) dla dzieci w wieku 10-13 lat, 8 dniową (średnia trudność) dla dzieci starszych 12-15 lat i 9-dniową (trudną) dla młodzieży 14-18 lat. Wersja lekka wiązać się będzie z przewożeniem bagaży od samego początku i najwyżej trzema miejscami noclegowymi. Jak zauważyliście nie jest łatwo młodszym na wyjazdach dla starszych i odwrotnie, więc warto wybrać wyjazd zgodnie ze swoim wiekiem i możliwościami aby się nie przemęczyć albo żeby nie być znudzonym łatwizną. Każdy obóz będzie w innym miejscu: Myslę na przyszły rok o pojezierzach Wielkopolskim, Mysliborskim i Lubuskim. Jest tam jeszcze sporo jezior pięknych i czystych, naktórych nie byliśmy a Mazury zostawiamy żeglarzom, bez żalu. Terminy wyjazdów ustalę po nowymy roku. A teraz zaczynamy przygotowania do sezonu zimowego.

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Piorun

obozy wędrowne

Witam serdecznie

Mamy już jeden obóz wędrowny za sobą pozostał drugi po pojezierzu barlineckim.
Bardzo proszę mieć ze sobą ważne legitymacje szkolne
i prowiant na drogę (jeść będziemy dopiero wspólnie coś na kolację)

1.Obóz wędrowny 31.07-9.08 na Pojezierze Mazurskie zaczynamy od zbiórki w hali dworca PKP Legnica 31.07.2023 o godzinnie 7:00 rano. Odjazd pociągu KD 7:31 w kierunku Wrocławia, przesiadka o 8:40 do Olsztyna a w następnie do Rucianego-Nida.
Powrót do Legnicy, jak nie będzie spóźnienia w InterCity, 9.08.23 o godzinie 22:54

2.Obóz wędrowny 11-19.08 na Pojezierze Barlineckie zaczynamy od zbiórki na hali dworca PKP Legnica 11.08 o godzinie 11:45 w kierunku Szczecin Dąbie a następnie przesiadka do Dobiegniewa.
Powrót do Legnicy 19.08 o godzinie 18:41 według planu.

Proszę pamiętać o spakowaniu tylko niezbędnej ilości rzeczy bagaż nie powinien przekraczać wagi 10kg, wszystko powinno mieścić się w plecaku! Bardzo proszę, nie przynosimy na zbiórkę worków ze śpiworami i menażkami w rękach- mają być w plecakach lub do nich przymocowane - trzeba będzie z tym bagażem przejśc na biwak pierwszego dnia ok. 2km.

pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: DSC_0562.JPG


Austria trekking

Zakończyliśmy wyjazd tekkingowy w austriackich Alpach - Wyskoie Taury. Wszyscy zdrowi i cali wrócilismy do domu z bogatymi wrażeniami i zmęczeni - udało nam się być w dolinie jeziora Hintersee otoczonej kilkunastoma wodospadami i ścianami trzytysięczników, weszlismy na wymagający szczyt Pihhaper 2513 mnpm, Zdobyliśmy Top of Salzburg 3029mnpm z lodowcem Kitzsteinhorn oraz największe wodospady w europie Krimml. Towarzyszyła nam piękna pogodai super atmosfera grupy.
Images: csm_Zell_am_See_Summer_Fun_4dea6dfa32.jpg
Zapraszam na następny wyjazd w Wysokie Taury w okolicach Zell am See
Termin: 6-11 września,
miejscowość Sankt Johan im Pongau,
cena 1500 zł obejmuje: transport tam i z powrotem busem oraz transfery na miejscu, nocleg w apartamencie w tyrolskim domu, ubezpieczenie KL OC i NW, wyżywienie w cenie ( śniadania i kolacje wykonujemy sami i razem spożywamy z zakupionych na miejscu produktów spożywczych w ramach ceny), prezent firmowy,
Na miejscu chcemy zobaczyć lodowiec Kitzsteinhorn, Jaskinię lodową Eisriesenwelt, planujemy zdobycie szczytów regionu Wagrain, wodospady Lichtensteinklam.

Warto mieć ze sobą:
- Kartę ubezpieczenia zdrowtnego EKUZ - wydawana od ręki w oddziale NFZ Legnica
- ważny dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport
- Wygodny sprzęt do wedrówek górskich: buty (najlepiej dwie pary), kije trekkingowe - wskazane, plecak do 20l wygodny i z pasem biodrowym oraz piersiowym, okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem UV, polar, i kurtka przeciwdeszczowa (wind stopper), rekawiczki, czapka - latarka czołowa, telefon :) z ładowarką
- lekarstwa jeżeli potrzebujecie, Euro w gotówce - czasem wysoko w górach nie przyjmują płatności kartami


PS Bardzo prosze o pakowanie się w miękkie torby podróżne - łatwiej nam będzie zapakować się do bagażników (skorupy i walizki na kółkach nie są mile widziane :))
Zapomniałem o strojach kąpielowych dla chętnych do skorzystania z basenów. Dziękuję.
W razie pytań prosze o kontakt telefoniczny Tomasz Piorun 666 023 625
Images: image_2023-04-27_204438705.png


obozy wędrowne

Obozy wędrowne już niebawem. Warto pzygotować się kondycyjnie - zachęcam do wyznaczenia sobie celu dziennego pokonania 10 tysiecy kroków a raz w tygodniu 20 tysięcy. Nie bedzie niespodzianek na trasie i na nogach. Wszystkie informacje o wyjeździe w zakładce obozy letnie.

pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: talty grupa.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.01
3,498,774 Unikalnych wizyt