Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

po obozach

Images: 19961551_1564334093638962_8530533494942185757_n.jpg

Obozy zakończone, dzieci w ciepłej i czystej pościeli, ubrania się piorą...... Czas na malutkie, filozoficzno-pedagogiczne podsumowanie:
Wpierw czego brakuje moim imprezom: zawierają w sobie mało atrakcji: zero quadów, tyrolek, parków rozrywki, super gadżetów, skoków na trampolinach, sztuk walki, nie ma też wypasionych hoteli, menu i jacuzzi i oczywistym WiFi.
Wielu organizatorów wypoczynku dla dzieci prześciga się w atrakcjach dostępnych dla uczestników, jak widać idę pod prąd. Powody są dwa: pierwszy to kosztuje, drugi dużo ważniejszy - przypomnijmy sobię scenę z genialnej książki o Pinokio, jak dzieci zwożone są do lunaparku, w którym zamieniają się w osły dzięki nieustającej rozrywce... a osły są przerabiane na kiełbasę. Czy można kogoś uczyć szacunku do przyrody kupując mu quada? Czy podawanie pod nos przygotowanego jedzenia i dawanie na każdy dzień czystego ubrania nauczy kogoś samodzielności? Czy jazda na rollercosterze (super bezpiecznym ) nauczy dziecko zachowania bezpieczeństwa w dorosłym życiu? Warto zadawać sobie te pytania szczególnie gdy jest się rodzicem. Czy jeżeli wyręczam swoje dziecko w codziennych czynnościach to kiedykolwiek ono to doceni, czy raczej będzie mnie wykorzystywało do późnej starości?
Co znajdziecie na moich obozach?
Piękną polską przyrodę w zasięgu ręki, czystą wodę i las, ptaki i owady, ssaki i płazy wokół - ich dom , któremu winni jesteśmy szacunek przez sprzątanie po sobie i nie robienie hałasu. Znajdziemy trudy dnia codziennego: chłod, upał, deszcz i wiatr oraz ciemność w nocy z taką ilością gwiazd jakiej nie ma w żadnym mieście. Wreszcie wspólny wysiłek z kolegami i koleżankami, z czasem z przyjaciółmi, wspólne ogniska, śpiew i ciekawe historie do późnej nocy, wspólne proste posiłki samodzielnie przygotowane i dzielenie ciasnego namiotu.
Sport? tak ale jako zabawa, przerywnik w obowiązkach bez ustawicznego współzawodnictwa, które niszczy relacje jeżeli zdominuje obóz. Używanie noża,sznurka, młotka i piły w odpowiedni sposób a jeżeli się skaleczymy to udzielenie pomocy.
Taki wypoczynek zamierzam organizować, niedrogi, w pięknych okolicznościach polskiej przyrody, pełen wysiłku, uczący samodzielności i wspólpracy, kształtujący charakter i kulturę osobistą. Mam nadzieję, że utrzymam ten profil - rosnąca liczba uczestników wyjazdów letnich i zimowych jest dobrym znakiem. Pozdrawiam wszystkich rodziców i uczestników , życze udanych wakacji. Chętnych na wyjazdy narciarskie już dzisiaj zapraszam do pracy nad kondycją nóg.

Karty kwa;ifikacyjne

Uwaga Uwaga!

rozpoczęły się wakacje, okres relaksu i odpoczynku - dzieci oczywiście.


Informacje o wyjazdach w zakładce "obozy letnie", znajdują się tam telefony do wychowawców i kierowników wypoczynku dzieci, listy wyposażenia, godziny wyjazdów i powrotów oraz adresy.

telefon organizatora 666 023 625 - Tomasz Piorun - dostep do mnie może być utrudniony - jestem na obozie wędrowym w dziczy od 26 czerwca do 5 lipca.

pozdrawiam


Images: um33.jpg

Karty kwalifikacynjne na wypoczynek letni do pobrania

Prosze skopiować linki  od https i wpisac w górne okno wyszukiwarki.

Powinna pojawić się karta. Prosze o wypełnienie i oddanie do końca maja .


Kolonia w Ustroniu Morskim: https://drive.google.com/file/d/0B-rtBFtGpoyTZlNTdVhJWmpYWFU/view?usp=sharing
obóz wędrowny
https://drive.google.com/file/d/0B-rtBFtGpoyTSXY4UmVTV3RYOUE/view?usp=sharing
kolonia Ekoland Cieszyno Drawskie -
https://drive.google.com/file/d/0B-rtBFtGpoyTMzJJeHRoNFVZSEk/view?usp=sharing
obóz surwiwalowy Cieszyno Drawskie -
pod namiotami https://drive.google.com/file/d/0B-rtBFtGpoyTNjRNcWNzbHRzeFE/view?usp=sharing

w razie problemów proszę o kontakt.

Wpłaty na konto:
Dziewięcsił Tomasz Piorun

Lotnicza 25/5 Legnica

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000

tyułem: imię i nazwisko dziecka, obóz lub kolonia (Ustronie, Cieszyno, wędrowny, surwiwalowy)


Wpłaty pozostałej kwoty proszę dokonac do 20.czerwca 2017. Jeżeli ktoś chciałby zapłaic później proszę o kontakt.

Faktury wystawiam po wpłaceniu całej kwoty - prosze  o dane do faktury na e-mail lub SMS.

Wakacje 2017

Wakacje już za kilka miesięcy, otwarte są zapisy na kolonie i obozy letnie. Szczegóły w zakładce 'obozy letnie".
Zapraszam do zapoznania się z ofertą, miejsc ubywa szybko, co mnie cieszy a jednocześnie mobilizuje do większego wysiłku. W tym roku 4 wyjazdy: Kolonia w Ustroniu Morskim, Kolonia w Cieszynie Drawskim, Obóz wedrowny, Obóz surwiwalowy.
Images: skok pszczew.jpg

Ferie 2017

Images: nogi.jpg
I po feriach!
Wszystkim uczestnikom dziękuję za wspólną zabawę i wysiłek. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok. W tym roku 150 osób w Czechach i Austrii. Najmłodszy uczesynik miał lat 7 a najstarszy 78, łączyła nas wspólna zabawa - narty. NIestety przekonaliśmy się, że snowboard niesie za sobą ryzyko urazu nadgarstka i tak jak w roku ubiegłym jeden dorosły uczestnik snoboarder złamał rękę. Poza jednym naciągnięciem mięsnia u narciarza 148 osób wróciło bez jakiejkolwiek kontuzji. Nie liczymy oczywiście lekkiego przeziębienia lub bólu gardła (ach to górskie powietrze). Kilkanaście osób postawiło swojepierwsze kroki na nartach a wiele uciekło z pługu do skrętów równoległych, a niektórzy zauważyli , że narty mają krawędzie....

Osoby, które chcą otrzymać fakturę za wyjazd proszę o wysłanie danych meilem lub sms.

Teraz czas zająć się wakacjami.

pozdrawiam Tomasz Piorun

 

pływanie

Zaczynamy zapisy na naukę i doskonalenie pływania dla dzieci i dorosłych - szczegóły w zakładce pływanie.
Images: plywanie.JPG

wakacje 2016

Wyjazdy wakacyjne za nami, bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom, że chcieli spędzić z nami swój wolny czas w sposób wymagajacy wysiłku i odporności. Szczególnie na obozach pod namiotami. słowa samodzielność, wytrwałość, higiena, współpraca, koleżeńskość nabierają odpowiedniego znaczenia. Pogoda nas nie rozpieszczała, zarówno pod namiotami, jak i nad morzem ale gdy przedbywaliśmy w dobrym towarzystwie i pieknych miejscach łatwiej znosiliśmy wiatr, deszcz i chłodne noce. Mam nadzieję, ze z wyjazdów zostaną wam tylko dobre wspomnienia i prawdziwe przyjaźnie.
Dziekuję kadrze obozów i kolonii za opiekę calodobową nad dziećmi i młodzieżą, pomoc w organizacji i pomysłowość. Jest to dpowiedzialne zajęcie, pełne zaskakujących sytuacji, wymagające zaangażowania, empatii, szybkiego podejmowania decyzji, czasem mało popularnych. Życzę Wam udanego wypoczynku wakacyjnego w dobrym towarzystwie.
Tomasz PiorunImages: 13599850_1746659278947408_5056123058729248711_n.jpg

powroty

powroty

Powrót dzieci z kolonii w Ustoniu Morskim około 19.00 w niedziele
Powrót dzieci z obozu w Pszczewie około godziny 15.00

pozdrawiam

Tomasz Piorun

zebrania przed wyjazdami

Uwaga Zbiórka uczestników obozu wędrownego o godzinie 7:30 rano na dworcu PKP w Legnicy - poniedziałek 27 czerwca, pociąg odjeżdża o godzinie 8.01!!! Nastąpiła mała zmiana. Prosze mieć ze sobą legitymacje szkolne - podbite z numerem PESEL.
Prosze pamiętac o kartach - kilka osób jeszcze mi ich nie oddało.
Images: 13432162_1740103869602949_182577797149441178_n.jpg

pozdrawiam Tomasz Piorun

wakacje 2016

Szczegóły wyjazdów wakacyjnych - lato 2016 w zakładce obozy letnie
1.Kolonia w Ustroniu Morskim 7-17 lipca 45 miejsc - na 15.04.16 - brak miejsc
2. Obóz surwiwalowo-sportowy pod namiotami - Pszczew 8-17 lipca 40 miejsc - brak miejsc!
3 Obóz wedrowny po pojezierzu Drawskim 27.06-6.07.2016  20 miejsc - brak miejsc!

ps w związku z tym, że co roku kilka osób rezygnuje z różnych przeczyn, mogę zainteresowanych zapisać na listę rezerwową, uaktualniam listę zapisanych 30 kwietnia.

pozdrawiam

Tomasz Piorun

proszę nie dokonywać wpłat zaliczek przed potwierdzeniem zapisania dziecka!


Wpłaty zaliczki w wysokości 300zł na konto:
Dziewięcsił Tomasz Piorun

Lotnicza 25/5 Legnica

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000


Images: pszczew2014web.jpgImages: skok pszczew.jpgImages: um6 (320).JPG

Ferie 2016

Images: male hintersee 1.jpg
Ferie zimowe 2016 skończyły się - mimo kasandrycznych przepowiedni dotyczących śniegu - dało się jeździć, wszędzie tam gdzie pojechali nasi uczestnicy. W 3 wyjazdach wzięło udział 146 osób w wieku od 4 do 71 lat. Dziękuję wszystkim, za zdyscyplinowanie na stoku i punktualność. Jednemu snowborderowi życzymy szybkiego powrotu do sprawności złamanego nadgarstka - to trzeci tego typu przypadek na kilkanaście naszych obozów, trzeci u snowbordera i trzeci nadgarstek - jest to jakaś prawidowość. Zakup rękawiczek ze wzmocnieniami nadgarstka jest chyba koniecznością. Wśród narciarzy zanotowaliśmy 3 urazy spowodowane upadkiem, poza bolem, chyba bez poważniejszych konsekwencji.
19 osób po raz pierszy jeździło na nartach, 3 osoby wystartowało na snowbordzie - wszyscy z sukcesem opanowali podstawowe umiejętności. Jeździliśmy w tym roku w Herlikovicach, w regionie Dachstein West oraz Gaissau Hintersee. Momentami było bardzo ciepło , szczególnie w Alpach ale na szczęście pogoda się odmieniła i dopadało sporo śniegu. Zapraszamy za rok a teraz myślimy o wakacjach letnich
Images: male gosau.jpg
Wygenerowano w sekund: 0.00
2,379,029 Unikalnych wizyt