Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wielki weekend majowy

Images: baner wakacyjny (1).gif
Życzymy wszystkim udanego i aktywnego ruchowo weekendu majowego XXL, najlepiej w gronie rodzinnym lub przyjaciół
 Tomek Piorun

ps zajęcia biegowe i nordic walking po weekendzie majowym w czwartki godzina 18. Spotkanie chętnych przed budynkiem SP9

Rajd rowerowy

21 kwietnia rozpoczynamy sezon rowerowy. Zapraszam uczniów i absolwentów należących do Towarzystwa na Rajd Rowerowy dookoła Legnicy. Zapisy osobiście lub drogą elektroniczną. Zbiórka 9.00 przed SP9 przy ulicy Marynarskiej 31. Mile widziany kask i rękawiczki, oczywiście sprawny rower i minimum kondycji.

bieganie nordic walking

Images: polska_biega_logo.jpgBieganie to najprostrza forma wysiłku fizycznego mająca olbrzymi wpływ na naszą kondycję, zdrowie, sylwetkę a nawet styl życia. Aby było skuteczne i nie przyniosło problemów zdrowotnych warto zacząć od biegania pod okiem specjalisty.
Zapraszamy osoby dorosłe, które już dawno nie uczęszczały na lekcje wf lub nie wiedzą jak zacząć , aby spróbowały z nami powrócić do sprawności fizycznej i regularnego wysiłku. 

Zbiórka przed wejściem głównym do SP9 w Legnicy o godzinie 17.00 w Środy. Zaczynamy od 18 kwietnia 2012.

Zapraszam

Tomasz Piorun

Koniec sezonu narciarskiego

Images: he1.JPG
3 marca zakończyliśmy w Herlikovicach sezon narciarski 2011/12 . Prawie 50 osób, w tym uczniowie , absolwenci, nauczyciele, rodzice i sympatycy Towarzystwa szalało na nartach po stokach Zalów, w pięknym słońcu i na prawdziwym białym śniegu - chociaż mokrym i ciężkim. Koszty transportu pokryło częściowo nasze Towarzystwo. Nikt nie doznał żadnej kontuzji a wszyscy wrócili zadowoleni. Z niecierpliwością czekamy na przyszły sezon 2012 - być może ostatni na świecie - zaczniemy go już w grudniu. Teraz przesiadamy się na rowery. Pozdrawiam wszystkich - Tomasz Piorun

Wyjazd na narty

Zapraszamy członków i sympatyków naszego Towarzystwa na wspólny wyjazd na narty do Herlikovic w dniu 3 marca 2012 (sobota). Wyjazd o godzinie 8.00 z parkingu szkolnego przy ul. Marynarskiej 31.
Images: mapa_herlikovice.jpg
Koszt wyjazdu: uczniowie i członkiowie STKF Dziewięćsił - 10zł
pozostali chętni - 20zł

Na miejscu kupujemy na wspólną listę karnety za 330 Koron Czeskich na cały dzień. Uczestnicy będą ubezpieczeni.  Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny lub meilowy.
Herlikovice to nasz ulubiony czeski region narciarski - trasy o róznym poziomie trudności, osoby początkujące i zaawansowane bedą mogły skorzystać z porad instruktorów, wymagany jest kask i paszport dla dzieci lub dowód osobisty.
Warunki narciarskie można sprawdzić pod adresem www.snowhill.cz

Tomasz Piorun 666 023625

Wyjazd na Łysą Górę

Zapraszamy naszych członków i sympatyków - głównie uczniów - umiejących jeździć na nartach lub snowboardzie na jednodniowy wyjazd na Łysą Górę k.Dziwiszowa. Chętnych prosimy o kontakt meilowy lub telefoniczny. uczniowie powinni mieć zgodę pisemną rodziców na wyjazd!

Termin: 15 lutego (środa) 2012, wyjazd 8.00 spod SP9 przy ulicy Marynarskiej 31, powrót około godziny 15.00
koszt dla uczniów - 5zł, dorośli 10zł. Karnety na wyciągi kosztują 35 zł - każdy kupuje sobie na miejscu.
Ilość miejsc ograniczona.
Images: skok.JPG

Obóz w Czechach

Mamy za sobą drugi obóz narciarsko-snowboardowy w tym roku. To był już siódmy obóz organizowany przez nas, czwarty w Herlikovicach. W tym roku pogoda nas wręcz rozpieszczała - dwa metry śniegu, słońce, mały mróz - po prostu marzenie. Na stoku walczyło nas 50 osób: początkujących, średniozaawansowanych i dobrze jeżdżących. Pierwsze kroki stawiali na nartach 7-15 latkowie oraz dorosła Pani Ania i Pan Stefan. Mimo, że początki są trudne, pod koniec każdy potrafił poruszać się na nartach a Damian z grupy 0 awansował w trakcie obozu do sekcji najlepiej jeżdżacej. Mimo kilku przypadków grypy jelitowej (lub przejedzenia niezdrową żywnością), zdrowi i zadowoleni wróciliśmy do Legnicy - pozdrawiamy Kubę, który niestety skończył obóz wcześniej, ze względu na gorączkę. W ostani dzień, oczywiście odbył się tradycyjny slalom, wyniki są drugorzędne ale dla porządku przypominam, że wygrała Ola, Kuba i Mateusz, wszyscy w innych kategoriach.
Za rok pewnie przyjedziemy znów w czeskie Karkonosze, gdzie śniegu i wyciągów pod dostatkiem a narciarze nie obijają się o siebie jak w galerii handlowej

Images: h1.JPG

Tomek Piorun

Obóz w Austrii

Obóz w Austrii należy już do historii naszego Towarzystwa. Byliśmy po raz pierwszy taką grupą, tak daleko. Jak bywa często, gdy się coś robi po raz pierwszy, nauczyliśmy się pokory wobec wysokich gór. Po trzech dniach wyśmienitej pogody nastąpiło załamanie i po ulewnych deszczach na wysokości 1500mnpm, przyszła wichura ze śnieżycą. Mamy nadzieję , że w przyszłym roku zaliczymy niezdobyty Krippenstein z widokiem na Dachstein a padać będzie wyłącznie śnieg. Te piękne trzy dni w Hintersee - niewielkim i niedrogim austriackim ośrodku narciarskim zostaną nam długo w pamięci: pustka na stoku, zapierający widok na Alpy, świetnie przygotowane stoki i karnety tańsze niż w Polsce. Czego można chcieć więcej aby narciarstwo było prawdziwą przyjemnością. Co ważne nikt nie odniósł najmniejszej kontuzji a katar był najpoważniejszą dolegliwością z jaką borykała się Pani doktor. Dziękujemy uczestnikom i kadrze, zapraszamy za rok od 2.02 do 8.02.2013 jeżeli Bóg pozwoli.
Images: stg2.JPG

obozy w Austrii i w Czechach

Uwaga!

Drodzy Uczestnicy obozów,
przypominamy o terminie wyjazdów na obozy zimowe:
1.Austria -14.01.2012 sobota, zbiórka godzina 2300 parking SP9 w Legnicy ul.Marynarska 31, wyjazd planowany ok.2330
2.Czechy - 21.01.2012 sobota, zbiórka godzina 1500, parking SP9 Legnica, wyjazd planowany ok. 1530
w razie wątpliwości proszę o kontakt 666 023625 lub dziewiecsil@onet.pl
 album: zima lysa.jpg
Tomasz Piorun

Informacje dla uczestników obozów narciarskich

Drodzy Rodzice i uczestnicy obozów narciarskich prosze o zapoznanie się z  informacjami dotyczącymi wyjazdów w zakładce wypoczynek - obozy zimowe.
Tomasz Piorun

Obóz narciarsko-snowboardowy Czechy

Images: stok12.JPG

Informujemy, że mamy jeszcze kilka ( 2 ) wolnych miejsc na obóz narciarsko-snowboardowy w Czechach. Obóz w terminie 21-27 stycznia 2012 dla dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat. Bedzie kilka grup, od poczatkującej do zaawansowanej. Dokładniejsze informacje w zakładce obozy zimowe. Zapraszamy

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,516,349 Unikalnych wizyt