Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

III Rajd rowerowy Legnickie Pole

Images: 3 rrge.jpg         
Sezon rowerowy otwarty!

                 Mimo bardzo silnego wiatru kilku smiałków wyruszyło dzisiaj na swych metalowych rumakach, na trasę 3 Rajdu rowerowego do Legnickiego Pola. Wyruszyliśmy około 9 rano spod SP9 i poprzez ścieżkę rowerową przy obwodnicy, ulice Wielogórską opuściliśmy Legnicę. Na wielogórskiej spodobał nam się nieco zrujnowany spichlerz. W Kościelcu znaleźliśmy krzyż pokutny z XIV w. niestety nie ma na nim śladu po narzędziu zbrodni (wystawianie krzyży z wyrysowanym narzędziem zabójcy, to typowa kara w średniowieczu dla morderców). Z Kościelca pojechaliśmy do Warmątowic, przejechaliśmy koło pałacu von Olszowskych (to dzięki jednemu z nich dzisiaj dziwnym zbiegiem okoliczności nazywają się Sienkiewiczowskimi). Dziurawą droga przez Przybyłowice dotarliśmy do Małuszowa, oglądneliśmy z zewnątrz pałac, szkoda , że prace remontowe chyba zamarły, mógłby byc ozdoba każdej europejskiej miejscowości. Przez Lubień, koło następnego zaniedbanego pałacu i wokół kopalni bazaltu dotarliśmy do Legnickiego Pola. Tam czekała na nas goraca grochówka w stołówce szkolnej i okazja spotkania innych entuzjastów turystyki pieszej i rowerowej. zwiedziliśmy muzeum bitwy pod Legnicą i skarb baroku kościół przy klasztorze z niepowtarzalnymi malowidłami sciennymi. Najkrótszą drogą, przez Gniewomierz pojchaliśmy do Legnicy. Szkoda, że budując nowe drogi nie pamięta się o rowerzystach i wciąż jeżdżac po lokalnych drogach ryzykujemy życie. Ścieżka rowerowa to wciąż u nas luksus.  Z anszego miasta nie mozna bezpiecznie wyjechać w jakimkolwiek kierunku - niestety. Droga w Legnicy dopiero od strefy ekonomicznej ma chodnik, którym chyba nikt nie chodzi...

Uważamy , że 770 rocznicę najsławniejszej bitwy stoczonej przez rycerstwo śląskie na Dobrym Polu uczciliśmy aktywnie i godnie.
Zapraszam za 3 tygodnie na Rajd w kierunku Czartowskiej Skały.

Tomasz Piorun

Wakacje 2011

Wakacje 2011 zbliżają się !

Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją na "Letnią przygodę z dziewiećsiłem".
Bliższe informacje w zakładce obozy letnie.

1% podatku na Fundację Polska Miedź

Drodzy członkowie i sympatycy naszego Towarzystwa, zachęcamy do wsparcia Fundacji Polska Miedź 1% podatku z PIT. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z tej fundacji, nasza oferta wakacyjna jest wyraźnie tańsza dla naszych uczestników. Fundacja pozyskuje środki nie tylko od spółki KGHM, ale od od wszystkich którzy podzielają cele statutowe fundacji, są tam między innymi wspieranie krajoznawstwa, rekreacji, zdrowia itd. Zachęcamy do odwiedzenia strony fundacji.
Pieniądze - 1% podatku należnego
- na konto Fundacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego pod warunkiem, że zeznanie zostanie złożone przed upływem terminu do jego złożenia, tj. za 2010 r. do 30 kwietnia 2011 r. (art. 45 ust. 1 updof).


DANE POTRZEBNE DO WYPEŁNIENIA DEKLARACJI PIT:

Nazwa OPP: FUNDACJA POLSKA MIEDŹ

Numer KRS: 000015474059-301 Lubin ul. M.Skłodowskiej–Curie 48.
PKO Bank Polski S.A. Oddział w Lubinie
numer konta:
11 1020 3017 0000 2502 0020 7035

napisał: Tomasz Piorun

5 obóz narciarski

Images: stok11.JPGImages: mlyn.JPG
             
             Pozdrawiamy wszystkich uczestników 5 obozu narciarskiego w Herlikovicach, organizowanego dla naszych uczniów, absolwentów i sympatyków. Obóz przeszedł juz do historii,dziękujemy wszystkim za zdyscyplinowanie na stoku, poczucie humoru i niespożytą energię.
             Już po raz kolejny podczas obozu nikt nie doznał poważnej kontuzji (bolące pośladki to nie kontuzje), świadczy to dobrze o naszym przygotowaniu i zajęciach na stoku. Przykro nam, że dwóch uczestników musiało opuścić obóz ze względu na infekcje grypowe. w szkole czekają na nich pamiątki pocieszycielki.
Nasza grupa rozrosła się i zróżnicowała, w związku z tym w roku przyszłym planujemy dwa obozy : pierwszy dla zaawansowanych drugi dla początkujących i średniozaawansowanych. Już zarezerwowane mamy terminy i miejsca.
          1 obóz może się odbyć w Austrii w rejonie Salzburga
             w terminie 14-20  stycznia, noclegi w Sankt Gilgen ,
          2 obóz w Herlikovicach w terminie 21-28 stycznia 2012.
Cena obozu w Czechach będzie porównywalna z tegoroczną , obóz w Austri będzie nieco droższy ze względu na koszty transportu, ceny karnetów będą na porównywalnym poziomie. Już teraz, wszystkich tych, którzy już nieco opatrzyli się "Żalami" zapraszamy do Austrii, jazda będzie o wiele ciekawsza.
Kilka zdjęć z rekonesansu austriackiego znajdziecie w galerii.

z pozdrowieniami Tomek Piorun

Sala sportowa dla członków i sympatyków STKF Dziewięćsił

Serdecznie zapraszam
na salę sportową w SP9 w środy od 18.30 do 19.30. Można w dobrym i znanym towarzystwie pograć w koszykówkę lub siatkówkę. Wstęp jest bezpłatny, należy mieć oczywiście strój sportowy i obuwie na salę.

Tomasz Piorun

Pomózmy powodzianom

Od dziś, do przyszłego poniedziałku, można wspierać powodzian z Bogatyni, wysyłając SMS-y o treści „Powódź” pod nr 7261. Koszt jednej wiadomości to 2 zł plus VAT. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na rzecz ofiar powodzi w Bogatyni. W mieście ponad 300 osób nie ma dachu nad głową.

Akcja SMS-owa, to tylko część kampanii pod hasłem Hałda Jazz Powodzianom, wspierającej mieszkańców Bogatyni. Współorganizatorem i patronem akcji jest Fundacja Polska Miedź, która pomogła nam w organizacji wypoczynku letniego. Akcja trwa do przyszłego poniedziałku! Zachęcamy do wsparcia akcji. Zarząd STKF Dziewięćsił. Images: haldajazz.jpg

2 Rajd Rowerowy "Rosocha"

           Images: 2 rajd rowerowy Rosocha.jpg
 2 Rajd Rowerowy Rosocha 2010.
Podobnie jak 2 tygodnie temu, odwiedziliśmy rowerami tereny Parku Krajobrazowego Chełmy. Celem była góra Rosocha. Mimo chłodnego poranka (mgła i temperatura ok 5st C) dotarliśmy do Leszczyny około godziny 11.00. Niestety nie udało nam się wejść na piece w Cichym Szczęściu ze względu na trwający remont - ma tam powstać skansen hutnictwa za prawie 3mln złotych. Tam też pojawiło się słońce i towarzyszyło nam juz do końca Rajdu.
W Leszczynie na wysokości 300mnpm było już pięknie i rześko. Podjazd pod Rosochę był mocno wyczerpujący - wystarczy spojrzeć na wykres wysokościowy. Na szczycie góry, wciąż w ruinie, stoi dawna, poniemiecka radiostacja. Kolejny właściciel nie podołał z ożywieniem tego pięknego widokowo miejsca.
Po regeneracji sił - kiełbaskami śląskimi- pieczonymi  ponad chmurą mgły unoszącą się nad doliną Legnicy ruszyliśmy w dół. Teraz można było poczuć jak jest chłodno. Przy prędkości 40km/h marzła każda część ciała nie osłonięta materiałem. Na szczęście w dolinach mgła znikła i do Legnicy przez Sichów , Krajów, Janowice, Dunino wróciliśmy w Słońcu.
Trasa liczyła nieco ponad 50km, momentami była naprawdę  wymagająca. Polecamy ją turystom rowerowym o dobrej kondycji i sprawnym rowerze.
                                                                                            Tomasz Piorun

Rajd Rowerowy Chełmy 2010

Images: 1rra4a.JPG

W dniu 25 września 2010 odbył się Pierwszy Rajd Rowerowy "Dziewięćsiła" .
Na starcie stawiło się 4 odważnych "górali". Wyruszyliśmy o 8.30 spod SP9 w Legnicy. Już o 10.00 bylismy w Warmątowicach i podziwialiśmy barokowy pałac Olszowskich, następnie przez Gołębią górę na której szczycie jest obelisk o Bitwie nad Kaczawą z 1813r dojechalismy do wioski Słup. W murze tamtejszego kościoła są ciekawe krzyże pokutne z XIV wieku. Ze Słupa pojechaliśmy do Męcinki, skąd zaczęliśmy czterokilometrowy podjazd pod Górzec o nachyleniu czasem ponad 10%. GPS wskazał nam wysokość 435mnpm - czyli 300 metrów nad  Legnicą! Zmęczeni ale dumni z siebie zjechaliśmy do wsi Pomocne z prędkością około 50km/h. Za kościołem skręciliśmy na Stanisławów i od razu trafiliśmy na stromy podjazd. Znów wjechaliśmy na poziom ponad 400mnpm - widoki mimo lekkiego zachmurzenia były prawdziwie górskie. Ze Stanisławowa pięknym asfaltem zjechaliśmy do Sichowa bez kręcenia pedałami - 5km! W Sichowie znaleźliśmy następny krzyż pokutny, na którym było widać wyryte jescze narzędzie zbrodni. Przez Sichówek i Krajów dojechaliśmy do Krotoszyc, w których zobaczyliśmy pięknie odrestaurowany pałac i park. Drogą przez Szymanowice wróciliśmy do Legnicy - liczniki wskazały nam 55km, była godzina 13.30. Przejechanie trasy zajęło nam 5 godzin. Nieźle jak na pierwszy raz - pogoda dopisała świetnie. Zapraszamy na następny wyjazd członków i sympatyków STKF Dziewięćsił. 

Piknik

Images: rodzina_logo.jpg


Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców, Dziadków, innych członków rodzin, na :


Piknik Sportowo- Rekreacyjny
Trzech pokoleń w ramach ogólnopolskiej Kampanii
"Postaw na rodzinę".

18 września 2010 godzina 10.00
boiska sportowe szkoły podstawowej nr 9 w Legnicy

W programie pikniku:

*Mistrzostwa lekkoatletyczne klas 4-6 - zobaczymy i dopingujemy uczestników w rywalizacji sportowej

*Zabawy i konkursy sportowo- rekreacyjne dla wszystkich dzieci i dorosłych- prosimy ubrać się w stroje sportowe

*Konkursy plastyczne

*Występy taneczne uczniów

*Pomiar ciśnienia, tkanki tłuszczowej i cukru we krwi

*Poczęstunek z grilla, napoje

*Loteria fantowa

*Nauka biegu po zdrowie

Wszyscy uczestnicy konkurencji sportowych i rekreacyjnych będą
mogli wylosować atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.
W razie złej pogody (liczymy na piękną ;p) , piknik odbędzie się w obiektach sportowych szkoły.

ZAPRASZAMY
Dyrekcja, pracownicy szkoły podstawowej nr 9 w Legnicy.


Administrator Dianka D.
Szykuje się świetna zabawa :)


Wypoczynek letni 2010

To już minęło....
Wakacje coraz bardziej zbliżają się ku końcowi... Już za kilka dni szkoła... . Jednak jedno trzeba stwierdzić - "Zabawa była przednia" .  Obozy były nieziemskie, gratulujemy więc kadrze oraz kierownikowi - Tomasz Piorun.

articles: p7.JPG

Dziewięćsił rozpoczął wakacje od Wędrownego obozu po Pojezierzu Lubuskim w terminie 17- 26 lipca.  Obóz przeznaczony był dla osób w wieku 12- 18 lat.  Uczestniczyło w nim 19 uczniów i absolwentów szkoły podstawowej numer 9 . Ze znaczącą przewagą  absolwentów.  Nasze wędrowanie rozpoczęliśmy
od 10 kilometrowej trasy- dla nas to mały pikuś :D-  od miejscowości Skąpe do Niesulic. Tam zastał nas dość zatłoczony kamping, z nocnym koncertem na plaży, który jednak słychać było i w namiotach. Również możliwy był masaż dla  uczestników, którzy nie wybrali szyszek spod swoich namiotów. Następnego
dnia wyruszyliśmy z plecakami na trasę o podobnej długości, do Tyczyna. Po drodze natknęliśmy się na most przesuwny strzeżony potężnym bunkrem. Dotarliśmy do dziko osadzonego kampingu "Słoneczny",  gdzie  na wszelki wypadek trzymaliśmy wartę nocną przed niechcianymi gośćmi- nic złego się jednak nie
stało. Rankiem wyruszyliśmy do Lubrzy, myśląc o czekającej nas przygodzie z kajakami. Po 6 km wiosłowania, dopłynęliśmy do ośrodka Nowy Dworek.Gdzie dopisywała nam pogoda, którą wykorzystaliśmy na   kąpiele i grę siatkówkę. Ze względu na przyjemną atmosferę i dogodne warunki, kadra zdecydowała o
pozostaniu w owym miejscu 3 dni.  Zwiedzieliśmy również MRU- Międzyrzecki Rejon Umocnień , bunkry osadzone 30 metrów pod ziemią oraz klasztor w Gościszkowie.
Wieczorem odbyła się fascynująca i pełna emocji gra ternowa. Dnia 22.07 wyruszyliśmy w najdłuższy etap naszej podróży - 25 km odcinek do Zamostowa. Wszyszcy doszli, a niektórzy mieli nawet siłę biec. Niestety obóz został skrócony o 2 dni,  ze względu na okropną, deszczową pogodę. Wynagrodzeni
zostaliśmy jednak wypadem do Aquaparku w Polkowicach. Wszystkim obóz się podobał, umacnialiśmy dalej naszą znajomość :).


W drugiej połowie wakacji odbył się obóz sportowo rekreacyjny w Ustroniu Morskim. Przenaczony był dla osób w wieku 8- 13 lat. Uczestniczyło w nim 40 uczniów, podzielonych na 3 grupy wiekowe , którymi opiekowały się nauczycielki szkoły nr.9 : Małgorzata Kropiwnicka,
Katarzyna Bobin i Halina Szwedyk. Obóz był zlokalizowany w Pensjonacie Pana Jana Karmelity w Ustroniu Morskim, przy ulicy Krótkiej 2.Pokoje 3-6 osobowe. Podstawowym elementem obozu było spędzanie dużo czasu na plaży morskiej, bez względu na pogodę .  Na plaży dzieci korzystały
z kąpieli pod opieką ratowników, oraz gdy pogoda była nieodpowiednia na kąpiel można było realizować pomysły w konkursie rzeźby z piasku.
Odbywała się również nauka tenisa ziemnego , w grupach zależnie od umiejętności zakończona mini turniejem :), gratulujemy zwyciężcą. Oczywiście największe
emocje, jak co roku wzbudzał konkurs czystości.  Pewnego dnia, po kolacji, z zaskoczenia dla pierwszorazowych uczestników odbył się 'chrzest" obozowy.Pod opieką neptuna, chochlików oraz innych stworów.   Na zakończenie obózu odbyło się ognisko, z  wręczeniem dyplomów, medali oraz nagród rzeczowych.

Podsumowując oba obozy były wspaniałe i niezapomniane. :D


Diana Dziarmaga- Administrator

Nasze motto życiowe:

"Kiedy jesteś piękny i młody
Nie, nie, nie, nie zapuszczaj wąsów ani brody
Tylko noś, noś, noś drugie włosy jak my.

Kiedy jesteś st
ary i brzydki
Nie, nie, nie, nie używaj maszynki, ani brzytwy
Tylko noś, noś, noś długie włosy jak my"  ...

Pragniemy bardzo podziękować Fundacji "POLSKA MIEDŹ" za dofinansowanie naszych wyjazdów - dzieki temu mogliśmy ciekawiej przeżyć "Wakacyjną przygodę z Dziewięćsiłem". DZIĘKUJEMY !!!
Wygenerowano w sekund: 0.00
3,139,480 Unikalnych wizyt