Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

lato 2020

Pozdrawiam serdecznie
uczestników i rodziców uczestników naszych obozów i kolonii.

Pozwalam sobie podzielić się kilkoma zdaniami podsumowania wakacyjnych imprez.
Przez miesiąc sierpnień mieliśmy okazć poznawać piekne i czyste rejony Polski. Na Kaszubach widzieliśmy skutki nawałnicy z 2017 roku - tysiące hektarów lasu bez drzew, spłynęliśmy piekną i dziką Brdą, poznaliśmy jeziora dzikie i czyste jak Skąpe i Wiele ale i piękne i brudne jak Wdzydze. Niestety czystych jezior ubywa, każdy chce mieć domek nad jeziorem ale nie każdy dba o jego czystość. Przeżyliśmy w trudnych warunkach pogodowych i na zagęszczonych polach namiotowych.
Na Pojezierzu Lubuskim odświeżyliśmy znajomość z jeziorem Niesłysz - czystszym niż 10 lat temu oraz Paklicko wielkie, które się nie zmieniło, za to ośrodek w Nowym Dworku nabrał blasku i jakości. Znów odwiedziliśmy Miedzyrzecki Rejon Umocnień MRU, największy ponoć tego typu obiekt w Europie. Mimo zmęczenia, które zawsze towarzyszy wędrówce mieliśmy czas na zabawy i rozwijanie znajomości - które mam nadzieję, że przetrwają dłużej niż do końca wakacji. Szkoda tylko że tak trudno niektórym rozstać się ze swoim smartfonem i często kontakty z przyrodą  i innymi ludźmi przegrywały w zestawieniu z ładowaniem baterii..... Takie czasy.
W Pszczewie zobaczyliśmy, jak co roku kryształowo czystą wodę, w której kąpiel to sama przyjemność. Często spędzaliśmy czas na zbawach w lesie a nawet korzystaliśmy z jego darów - takiej ilości zebranych jagód na pierogi jak na Kaszubach nie widziałem nigdy dotąd.

W czasie trwania obozów i kolonii nie musieliśmy ani razu korzystać z opieki medycznej - co cieszy bardzo. Poza dwoma małymi skaleczeniami i pęcherzami na nogach nie było żadnych urazów. Mam nadzieję, że wszyscy po pobycie w czystym srodowisku i głównie na powietrzu zahartowali swoje organizmy na najbliższe miesiące jesiennej pluchy. Zgodnie z zaleceniami GIS codziennie mierzyliśmy temperaturę ciała uczestników i kadry - ani razu nie stwierdziliśmy temperatury powyżej 37.5 - pomijając Covid-19 to również dobrze świadczy o dbaniu o zdrowie na obozach.

Zdjęcia z obozów i kolonii najlepiej zobaczyć na moim FB    https://www.facebook.com/piorun.tomasz
jezeli ktoś chciałby w lepszej jakości to sugeruję pendrive.

pozdrawiam Tomasz Piorun

Images: skok pszczew.jpg

obóz wedrowny pojezierze lubuskie

Witam Serdecznie

Przypominam, że wyjazd na obóz wedrowny na pojezierze lubuskie jest w środę 12 sierpnia - zbiórka na dworcu PKP Legnica o godzinie 11:15. Bardzo proszę rodziców aby mieć ze sobą oryginały kart kwalifikacyjnych a uczestników o posiadanie ważnych legitymacji szkolnych!

Zabieramy tylko rzeczy wymienione w spisie wyposażenia uczestnika. jeżeli chodzi o namioty są 3-osobowe (nominalnie 4 ale ze względu na Covid-19 powinno byc w nich mniej osób). Namioty są firmy Decathlon z przedsionkami - służą wyłącznie do spania i przebywania w czasie deszczu. Zabronione bedzie jakiekolwiek goszczenie się w namiotach innych osób ze wzgledu na wytyczne GIS.
Prosze wziąć dwie pary butów do chodzenia - szczególnie jeżeli ktoś mało chodzi na codzień, mogą być dobre sandały. Na poprzednim obozie odciski uniemożliwiły kilku osobom aktywne pokonywanie trasy.

do zobaczenia

Tomasz Piorun
album: grupa.jpg

PS Jestem aktywnym organizatorem turystycznym w systemie realizacji bonu turystycznego, osoby chcące skorzystać z bonu 500zł prosze o wysyłanie kodu aktywacyjnego na pocztę elektroniczną i traktowanie tego jako dokonanej płatności. Postaram się zgłębić mechanizm realizacji po powrocie z obozów. Jeżeli bedę miał jakieś problemy bedę się kontaktował indywidualnie.Wyjazd

Wyjazd grupy na obóz wedrowny po Pojezierzu Kaszubskim 30 lipca. Zbiórka o godzinie 3:30 Rano!!! na dworcu PKP Legnica! O 3:54 odjazd Kolejami Dolnośląskimi do Wrocławia przesiadka i dalej do Tczewa i Rytla. Bardzo prosze mieć ważne legitymacje szkolne! Spóźnienia wykluczone.
Wracamy 9 sierpnia późnym wieczorem - około północy na dworzec PKP Legnica

Bardzo prosze o zapoznanie się z wytycznymi GIS dotyczącymi organizacji obozów pod namiotami w okresie pandemii Covid-19. Bedziemy się starać na obozach realizowac zalecenia sanitarne i oomijać duże skupiska ludzkie. W namiotach będzie przebywac mniejsza liczba osób od normatywnej. Zaopatrzyy się w odpowiednią ilość srodków dezynfekcyjnych i bedziemy dokonywali codziennie pomiarów temperatury ciała wszystkich uczestników i kadry.Images: cieszyno.jpg

Wakacje 2020

Images: ownotecka.jpg
Witam serdecznie

Drodzy uczestnicy Obozów letnich i kolonii. Zakończyliśmy zapisy na obozy wędrowne i kolonie. Mamy jeszcze kilka miejsc na kolonię surwiwalową w terminie 21-31 sierpnia 2020. Zapraszam.
W związku z decyzją Rektora AWF Poznań o zamknięciu pola namiotowego i przesunięciu terminów obozów studenckich, kolonia surwiwalowa w terminie 21-31 sierpnia odbędzie się na ośrodku Karina w Pszczewie. Termin , cena pozostają bez zmian

Proszę o dostarczanie kart kwalifikacyjnych drogą elektroniczną - może być skan lub dobre zdjęcie. Oryginały oddajemy w dniu wyjazdu. Nie będzie zebrań organizacyjnych więc prosze o śledzenie informacji na stronie lub na FB.

Uczestnicy obozów wędrownych proszę aby mieli aktualne legitymacje szkolne. Będziemy korzystać z usług PKP jadą na Pojezierze Kaszubskie jak i Lubuskie. Płatności końcowych proszę dokonywać do 10 lipca.

Sytuacja jest dynamiczna w związku z pandemią dlatego nie podaję jeszcze godzin wyjazdów. Można przyzwyczajać się do chodzenia. 2-3 wycieczki po okolicach kilkunastokilomterowe ą bardzo wskazane przed wyjazdem.

Link do karty kwalifikacyjnej poniżej i numer konta. Informacje o wyjazdach w zakładce: obozy letnie.

lato 2020

Images: talty grupa.jpg
Moi drodzy

Jak wiadomo kolonię w Szklarskiej Porębie odwołałem - głównie ze względu na ilość dzieci na ośrodku (Dom wczasów dziecięcych) spoza naszej grupy i duże ryzyko zarażeń.
Obozy wędrowne i kolonia surwiwalowa w Chycinie mam nadzieję, że odbędzie się "normalnie" . Warunki sanitarne są wygórowane - tak jakby ustawodawca nie bardzo wiedział o czym stanowi.... ale na dzisiaj obozy są aktualne. Trwają zapisy jest jeszcze kilka miejsc na wszystkie imprezy ale powoli się zapełniają. Terminy aktualne są podane w zakładce obozy letnie.

Nie będzie zebrań przed wyjazdami mimo długoletniej tradycji (powody oczywiste). Wszystkie informacje postaram się podawać na tej stronie i na FB.

Pozdrawiam
w razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny

Prosze o dostarczanie drogą elektroniczną wypełnionych kart kwalifikacyjnych link poniżej, należy skopiować i wkleić w górne okno wyszukiwarki.:
https://drive.google.com/file/d/1vheTkXaB6cqId4hl84YMifwaDCSQ_3SN/view?usp=sharing

666023625
Tomasz Piorun

Wpłaty na konto, zadatek w wysokości 200zł:
Dziewięcsił Tomasz Piorun Lotnicza 25/5 Legnica

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000


pozostałą kwotę proszę wpłacać na początku lipca.


terminy obozów

Uwaga z przyczyn ode mnie niezależnych małej korekcie uległy terminy dwóch ostatnich imprez - musiałem przesunąć obóz węrowny po Pojezierzu Lubuskim i kolonię survivalowo-sportową w Chycinie o jeden dzień. Mam nadzieję że nie zmąci to planów wakacyjnych a jeszcze pełniej wykorzystamy wakacje. Ostateczne terminy w zakładce obozy letnie. Kończymy 31 sierpnia zamiast 30.

Poniżej link do karty kwalifikacyjnej, należy skopiowac i wkleic w górne okno wyszukiwarki.
https://drive.google.com/file/d/1vheTkXaB6cqId4hl84YMifwaDCSQ_3SN/view?usp=sharing

Images: cieszyno.jpg

Lato 2020

Witam serdecznie zima w pełni a już wszyscy myślimy o lecie. Jak co roku podejmuję się organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży. Z założenia chcę aby to był wypoczynek aktywny, przyjazny, kształtujacy samodzielność, współpracę i odpowiedzialność, wymagający wysiłku fizycznego a czasem hartu ducha i wytrwałośći.
Na wszystkich obozach staramy się kształtować kulturę wzajemnych relacji, kreatywność poprzez codzienne czynności, zabawę i sport jako najlepsze miejsce  relacji międzyludzkich.
Organizowane przeze mnie obozy są dostępne cenowo, coraz więcej osób jedzie na kilka imprez podczas  jednych wakacji - co mnie bardzo cieszy bo pokazuje, że to co robię ma sens i spotyka się z akceptacją rodziców i dzieci.
Moim zdaniem nie da się wychować samodzielnego, aktywnego i odpowiedzialnego człowieka oferując mu jedynie komfort i brak obowiązków. Nie rozpieszcamy dzieci na naszych wyjazdach: nie ma allinclusiv, quadów, paint ballu, parku rozrywki, aquaparku - chyba żeby na koniec obozu zmyć obozowy kurz....Wszyscy chcemy dobra naszych dzieci ale wyręczanie i zaspokajanie zachcianek niestety prowadzi do tego, że na naszych obozach często spotykamy się ( w pierszych dniach) z oczekiwaniem pomocy w prostych czynnościach - szurowanie, składanie, nalewanie, krojenie, mycie i sprzątanie po sobie. Niektóre dzieci i młodzież po kilku dniach "zaskakują" i widzą jak wiele od nich zależy, ile mogą zrobić sami i że aby odpoczywać nie trzeba leżeć z telefonem w ręku.

Obozowa ekologia -staramy się zaszczepić szacunek do przyrody poprzez jej poznanie i chronienie, używamy minimalne ilości odpadów, sprzątamy po sobie a czasem po innych, korzystamy z jezior , rzek i lasów tak aby nie płoszyć zwierząt. Dbamy o kulturę języka polskiego - nie dopuszczamy do wulgaryzmów również słuchanych w postaci modnej ostatnio polskiej odmiany rapu (uważam , że ktoś kto karmi głowę takim opisem świata będzie przesiąknięty wulgarnością i agresją).

Pożywienie na obozach też ma funkcje wychwwcze - wachty przygotowują posiłki, dbają o to aby wszystkim wystarczyło i pilnują porządku - przygotowujemy posiłki wyłącznie ze zdrowych i świeżych produktów. Boli mnie gdy ktoś po obiedzie  zalewa sobie chińską zupkę mimo że było dużo smacznego jedzenia. Jedzenie śmieci jest niestety wśród polskich dzieci rozpowszechnione - nie chodzi tylko o chipsy. Słodycze pod każą postacią, napoje słodzone to standard przekąsek.
Na naszych obozach musimy uświadamiać szkodliwość takiej diety - polskie dzieci są coraz bardziej otyłe - to widać z roku na rok. Nawyki kształtuje się długo i nie zmienimy tego w 10 dni ale się staramy.

Telefony to kolejny problem. Czesto rodzice proszą nas aby zabierać dzieciom telefony i wydawać na chwilę. Nie jestem zwolennikiem zabiaerania własności. Mamy się nauczyć żyć z urządzeniami a nie kształtować głód korzystania. Widziałem jak na obozie prowadzący rozdawał dzieciom telefony - wycbuch radości, przytulanie i odpalanie ulubionej gierki. Był do przygnębiający widok. Na naszych obozach nie zabieramy dzieciom telefonów - chyba, że notorycznie łamią zasady ich używania - podczas posiłków, zajęć i ciszy nocnej.

Sport i zabawa - na obozach jest po to aby się zmączyć w miłej atmosferze, mieć kontakt z innymi , umieć sobie radzić z emocjami i stosować się do zasad. Dla nas konkurencja i wygrywanie ma drugorzędne znaczenie. Próbujemy wszystkiego co spełnia te kryteria: gry w piłkę , tenis badminton, kajaki, pływanie, nurkowanie, zabawy w lesie i na łące, bieganie wspinanie i siłowanie.
Kultura wyższa - tradycyjnie lubimy śpiewać i tańczyć na obozach,  czasem oglądamy współnie filmy pod gwiazdami - klimat takich seansów jest niepowtarzalny. Mamy bogate tradycje harcerskie i survivalowe (partyzanckie). Unikamy militarnych zabaw ale dbamy o pamięć naszych bohaterów - odwiedzamy miejsca pamięci, kultu i wydarzeń histrorycznych. Poznanie własnego kraju, szacunek do jego obrońców oraz symboli narodowych to ważny element wychownia.

Mam nadzieję , że przybliżyłem Rodzicom i uczestnikom założenia naszego letniego wypoczynku 2020 - w realizacji tych założeń pomaga mi młoda duchem kadra, która często wywodzi się z byłych uczestników wielu obozów. To na nich opiera się codzienna opieka i dbanie o realizację programu i bezpieczeństwo uczestników.


W tej chwili na większość imprez już zapisane jest 50% obsady. Zgodnie z życzeniami uczestników obozów wędrownych podzieliłem obozy wędrowne na wersję trudniejszą i lżejszą (się okaże) skierowaną do młodszych wędrowców. Pełny opis wyjazdów znajduje się w zakłądce obozy letnie.

Osoby zainteresowane prosze o kontakt meilowy lub telefoniczny. Po potwierdzeniu zapisu dziecka prosze o wpłate zaliczki w wysokości 200zł na wskazane na stronie konto. Dostepna jest też karta kwalifikacyjna w postaci linku - należy ją wydrukować i uzupełnić i dostarczyć do mnie (np do sekretariatu SP9 w Legnicy) można też wysłać skan z podpisami - orginał wtedy dostarczamy w dniu wyjazdu. Przed obozami letnimi bedzie zebranie organizacyjne na tydzień przed wakacjami o dokładnym terminie poinformuje w maju.

Tomasz Piorun

Images: skok pszczew.jpg

zima 2020

Images: dachstei west 2020.jpg

Obozy narciarskie 2020 zakończone.
Dziękuję wszystkim uczestnikom, wychowawcom i instruktorom za współną zabawę, miłą atmosferę, punktualność i bezpieczeństwo na stoku. Trudno uwierzyć ale poza dwoma drobnymi stłuczeniami nikomu nic się nie stało. Nie musieliśmy korzystać z pomocy medycznej - wystarczyły okłady ze śniegu. W trzech obozach uczestniczyło prawie 170 osób. Dziękuję za zaufanie do mnie jako organizatora i kadry, która codziennie czuwała nad bezpieczenstwem na stoku i rozwijaniem pasji narciarskich.
Z pewnością tegoroczną zimę można uznać za słabą szczególnie w niższych partiach gór. Poniżej 1000mnpm śnieg jest tylko dzięki naśnieżaniu i to bardzo mokry. Trafiały się dni z temperaturami powyżej 10 stC i silnym wietrze. Na dolinach panuje już wiosna.
Wiem, że było kilka sytuacji trudnych wychowawczo mam nadzieję,  że uczestnicy wyciągną z nich wnioski i zrozumieją również nasze reakcje. Na organizowanych przeze mnie obozach pilnujemy nie tylko porządku na stoku ale również w hotelu, szcególnie jakości języka, czystości pokoi , prawidłowych zachowań społecznych, poszanowania mienia. W miejscach gdzie jesteśmy często to my świadczymy o tym jak postrzega się Polaków i chcemy aby to był pozytywny obraz.
W przyszłym roku planuje również trzy obozy zimowe ale rezygnuję z obozu w Czechach - ze względu na rosnące szybko ceny przy przeciętnej jakości. W związku z tym sezon 2020/21 jeździmy wyłącznie w Alpy. Znaleźliśmy doskonały region do nauki dla początkujących ze świetną infrastrukturą i przystępnymi cenami. Cena karnetu z 1 dzień dla dziecka to tylko 10 Euro....to mniej niż w Czechach i nawet Czarnowie....
Sezon narciarski jeszcze trwa życzę wszystkim jeszcze wielu przyjemnych zjazdów, doskonalcie nabyte umiejętności i cieszcie się górską przyrodą.

pozdrawiam Tomasz Piorun

Kilkanaście poglądowych zdjęć znajdziecie w galerii lub na FB

ferie 2020

Witam serdecznie

Wszystkie informacje dotyczące wyjazdów znajdą Państwo w zakładce obozy zimowe. Proszę pamiętać o wyrobieniu kart EKUZ i posiadaniu ważnego dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Ceny karnetów  na 5 dni jazdy - kupujemy na miejscu po preferencyjnych cenach dla grup:

Austria Dachstein West dzieci ur. w 2004 i młodsze - 78Euro,

młodzież urodzona miedzy 2001-03 -128Euro, dorośli 190Euro

Czechy Herlikovice 1550 KC na 5 dni


Wyjazd do Czech sobota 8 lutego godzina 14.00 , powrót 15 lutego ok. godz. 13-14

Wyjazd do Austrii niedziela 9 lutego godzina 8.00 , powrót 15 lutego ok. 4 rano

Wyjazd do Austrii niedziela 16 lutego godzina 8.00, powrót 22 lutego ok. 4 rano


Miejsce zbiórki Parking SP9 Legnica Marynarska 31, prosimy o przybycie ok. 30 minut przed planowanym wyjazdem.


do zobaczenia


Tomasz Piorun


Przacujmy nad kondycją !

Images: hqdefault.jpgImages: ekuz.jpg
Images: dachstein 2019.jpg

zima 2020

Images: male gosau2.jpg


Dziewięcsił Tomasz Piorun

Lotnicza 25/5 Legnica

Credit Agricole

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000

tytułem: imie i nazwisko obóz termin


 


Tomasz Piorun

Pływanie

Images: Swim Lessons Children 2_920x550.jpg

Zapraszam na zajęcia pływania w małych grupach i indywidualnie. zajęcia prowadzone są na basenie Delfinek w Legnicy w godzinach 16-21 w dni powszednie.
Zajęcia z dziećmi w wieku 5-7 lat prowadzi Pani Katarzyna Bobin. Zajęcia ze starszymi dziećmi 7-15 lat oraz z dorosłymi prowadzi Tomasz Piorun (ale jesteśmy elastyczni i uwzględniamy życzenia klientów....)

Do pobrania regulamin i formularz zgłoszenia dziecka na zajęcia pływania. Wypełniony i podpisany formularz prosze dostarczyć przed zajęciami. Aby otworzyć dokument należy skopiować link i wkleić w górne okienko wyszukiwarki.
link regulaminu zajęć pływania: https://drive.google.com/file/d/1SBVyDjRKKgsBKc1RThN1n0530xZx1Ate/view?usp=sharing
link do formularza zgłoszeniowego:
https://drive.google.com/file/d/1KAK4L09ae27vrczsHZDV5TDpvlWk_49E/view?usp=sharing


grupy tworzone są w oparciu o poziom umiejętności i wiek dziecka.

Płatności tylko za przepracowane zajęcia - płatne na koniec miesiąca. szczegóły w zakładce "pływanie"

Zapisy telefoniczne
pozdrawiam Tomasz Piorun
666023625
Wygenerowano w sekund: 0.00
3,451,910 Unikalnych wizyt