Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Obozy zimowe 2019

Drodzy uczestnicy obozów narciarskich, wychowawcy i instruktorzy, serdecznie dziękuję za spędzony czas w pieknych Alpach Salzburskich i przyjaznych Karkonoszach. Było nas w sumie ponad 110 osób, Poza jedną osobą (życzymy aby kontuzja szybko się zaleczyła) wszyscy wrócili do domów zdrowi i zmęczeni ....mam nadzieję , że zadowoleni.
Sporty zimowe to wymagająca aktywność i ryzykowna, szczególnie gdy na stoku jest dużo ludzi. Tym bardziej mnie cieszy, że dzięki opiece instruktorówi oraz samodyscyplinie uczestników udało się uniknąć poważnych kontuzji. Bardzo mi przykro , że nie wszystkich chętnych udało nam się zabrać. Obiecuję, że w przyszłym sezonie zorganizuję więcej miejsc noclegowych - zarównow Austrii jak i w Czechach. W tym celu w marcu udajemy sięna rekonesans w rejon Kreischberg-Murau. Jeżeli rejon Gaissau-Hintersee nie ruszy w przyszłym roku musimy szukać alternatywy dla Dachstein-West. Życze udanej końcówki sezonu 2019 i zapraszam w przyszłym roku.

pozdrawiam Tomasz Piorun
Images: herlikovice 2019.jpg
Images: dachstein 2019.jpg


Pływanie


Wyjazd do Czech w sobotę 2 lutego z parkingu SP9 w Legnicy o godzinie 14.00  . Prosze o nie zastawianie samochodami wjazdu na parking.
Prosimy o pamiętaniu o kartach kwalifikacyjnych i kartach EKUZ.
Korony na karnety zbieramy w Czechach.
Numer zgłozenia wyjazdu do Austrii w Kuratorium to 4967/DOL/2019-Z
Numer zgłozenia wyjazdu do Czech to 7651/DOL/2019-Z
Szczegóły dotyczące wyjazdów w zakładce obozy zimowe
Images: ja narty.jpgImages: ekuz.jpg
Uwaga:
Proszę aby każdy uczestnik miał ważną kartę EKUZ na wyjazd narciarski!
Prosze o dokonywanie płatności i dostarczenie karty do 15 stycznia 2019. Jeżeli ktoś wysłał skan karty kwalifiakcyjne pocztą elektroniczną, można dostarczyć oryginał w dniu wyjazdu.
Uwaga z nienzanych nam przyczyn ośrodek Gaissau-Hintersee nie działa. Będziemy jeździć do ośrodka Dachstein West w Gosau bardzo komfortowego ale niestety droższego. Prosze zabezpieczyć się w wyższe kwoty Euro na karnety. W zakładce obozy zimowe są już aceny na ten sezon dla grup zorganizowanych.


Tomasz Piorun

Zapraszam na zajęcia nauki i doskonalenia plywania w roku szkolnym 2018/19. Zajęcia odbywaja się na basenie Delfinek w Legnicy w dni powszednie w godzinach od 16 do 20.

Szczegóły w zakładce pływanie


Images: Swim Lessons Children 2_920x550.jpg

Tomasz Piorun

zebrania organizacyjne

Osoby chcące uzyskać zdjęcia z obozów letnich zapraszam do siebie z pamięcią przenośną - przegram każdemu osobiście. Mogę zamieścic w chmurze ale dostęp tylko poprzez e-mail prywatny. Kontakt telefoniczny 666023625.
Images: szelment.jpg

Ustronie Morskie

Images: um33.jpg
Uwaga mamy jeszcze kilka miejsc na kolonię do Ustronia Morskiego - kolonia rekreacyjno - sportowa . szczegóły w zakładce obozy letnie. cena 1199 zł - Pobyt w kilkuosobowych pokojach z lazienkami w pensjonacie u Pana Janka - po raz jedenasty! Atrakcyjna cena i sympatyczny program wypoczynku - morska przygoda dla dzieci 7-12 lat. plazowanie, kapiele, wizyta w aquaparku, rejs statkiem, wycieczki piesze, zabawy "pirackie" i sportowe.

zainteresowanych prosze o kontakt meilowy lub telefoniczny

Tomasz Piorun
dziewiecsil@onet.pl
666023625
Uwaga ! Rodzice dzieci jadacych do ustronia Morskiego ze względów ode mnie niezależnych musimy zmienić o jeden dzień termin wyjazdu do Ustronia Morskiego . Wyjeżdżamy 27.07.2018 ( jeden dzień wcześniej niż planowaliśmy) - Przepraszam za zamieszanie ale mam nadzieję, że nie spowoduje to większych komplikacji w planach wakacyjnych - gdyby tak miało być prosze o kontakt.W związku z tym nakarcie kwalifikacyjnej daty są błędne - proszę ręcznie skorygować.

zmiana terminu

Uwaga ! Rodzice dzieci jadacych do ustronia Morskiego ze względów ode mnie niezależnych musimy zmienić o jeden dzień termin wyjazdu do Ustronia Morskiego . Wyjeżdżamy 27.07.2018 ( jeden dzień wcześniej niż planowaliśmy) - Przepraszam za zamieszanie ale mam nadzieję, że nie spowoduje to większych komplikacji w planach wakacyjnych - gdyby tak miało być prosze o kontakt.
Oczywiście wracamy 1 dzień wcześniej.... 6.07.2018

Images: um12a.jpg

wakacje 2018

Drodzy zainteresowani organizaowanym przeze mnie wypoczynkiem wakacyjnym - często połączonym ze zmeczeniem i małym komfortem, powoli kończymy zapisy na obóz wędrowny. Zostało juz tylko 5 miejsc. Zasada kto pierwszy ten jedzie, nie jest może sprawiedliwa ale musze się czegoś trzymać. Zainteresowanych i starych bywalców proszę o dokonanie zapisu - e-mail. sms. Myślę, że w lutym skończą się miejsca.
Na zdjęciu Jezioro Wigry i nasza grupa z dziwinymi minami... Do przejścia jeszcze z 15km Dzisiaj to sami studenci, których goraco pozdrawiam. w tym roku jedziemy znów na Suwalszczyznę, zobaczymy nie tylko Wigry ale i Hańczę, spłyniemy Czarną Hańczą i mam nadzieję przeżyjemy ciekawą wakacyjną przygodę. Images: wigry grupa.jpg

Obóz surwiwalowo-sportowy w Pszczewie w Ośrodku Karina już ma ponad połowe obsady uczestników. Podobnie kolonia w Ustroniu Morskim. Wszystkie informacje w zakładce "obozy letnie". w celu zapisania dziecka prosze o wysłanie na pocztę elektroniczną dziewiecsil@onet.pl danych dziecka, imię i nazwisko, wiek, adres telefon kontaktowy, typ obozu/kolonii.
Images: um6 (320).JPG

koniec ferii zimowych 2018

Images: 26734524_1611265198966387_6190997263737164576_n.jpg
Po raz kolejny zakończyliśmy ferie zimowe. Śniegu było sporo, zarówno w Austrii jak i w Czechach. Dziękuję wszystkim uczestnikom od najmłodszego Patryka w wieku lat 4 do najstarszego 71 lat za udział, punktualność, pogodę ducha i miłe towarzystwo. Bylo nas w sumie 150 osób. Niestety nie ominęło nas kilka kontuzji kolan, 2 Panie jeden mężczyzna odwiedzili RTG w Bad Ischl, mam nadzieję, że szybko wrócicie do sprawności. Obyło się bez poważniejszych problemów zdowotnych.
Zchęcam przed przyszłorocznymi wyjazdami narciarskimi do porządnego przygotowania kondycyjnego - które niewątpliwie zabezpiecza przed urazami. Jeździliśmy w każdych warunkach pogodowych i śniegowych: mróz, snieg, wiatr, śnieżyca, lód, puch, ciężki firn. we wszystkich warunkach dobry narciarz sobie musi poradzić.
W roku przyszłym w pierwszym tygodniu ferii jedziemy do czech w drugim do Austrii, zapraszam do zapisów we wrześniu.
Images: 26993652_1619780021448238_7492033783928075736_n.jpg

Obozy Narciarskie

 

Wyjazd do Czech 20.01.2018 (sobota)o godzinie 13.00 , powrót 27.01.2018 o tej samej godzinie. Bedą dwa autobusy; jeden zawiezie dzieci młodsze do pensjonatu: U Lanovku, drugi dzieci starsze do pensjonatu Ranc. Na drzwiach autobusów będa listy imienne. Pensionaty sa oddalone od siebie 200m. Zbiórka na parkingu wewnętrznym w SP9 w Legnicy Marynarska 31. Bardzo proszę uczestników obozów o zaopatrzenie się w karty EKUZ - z NFZ - bezpłatnie. Korony na karnety, kieszonkowe, paszporty lub dowody - prszę dzieciom zapakowac do podpisanej koperty - zbierzemy je na miejscu aby nie robic zamieszania przed wyjazdem. Ewentualne lekarstwa proszę dac dziecku z dawkowaniem z podpisem rodzica.

proszę o dokonanie wpłat do 6 stycznia 2018.

do zobaczenia


Brak wolnych miejsc na obóz w Czechach i w Austrii proszę o dokonywanie wpłat do 6 stycznia 2018, Przypominam o konieczności wyrobienia karty EKUZ w oddzale NFZ za darmo ! Karta jest dużym ułatwieniem w korzystaniu z pomocy medycznej w UE - przetestowane.
Osoby zapisane proszę o wpłaty zaliczek z dopiskiem imię i nazwisko oraz kraj wyjazdu.

Karty kwalifikacyjne proszę dostarczyć do sekretariatu szkoły nr 9.
Potrzebuję danych osobowych wszystkich uczestników do 6 stycznia - szczególnie dotyczy to dorosłych uczestników wyjazdu do Austrii - niezbędne do ubezpieczenia KL i NW: Proszę o dosłanie danych osoby, które jeszcze tego nie zrobiły.
Potrzebuję: daty i miejsca urodzenia oraz adresu. Może być meil lub SMS

Karta kwalifikacyjna obóz w Czechach do pobrania: kopiujemy cały link i wklejamy do okienka wyszukiwarki, powinna wyskoczyć karta plik word, można edytować, prosze nie zmieniac danych.

https://drive.google.com/file/d/0B-rtBFtGpoyTeno0NmdCa2NOeDQ/view?usp=sharing


karta kwalifikacyjna obóz w Austrii

- pobierają i wypełniają wyłącznie opiekunowie dzieci i mlodzieży, które jadą pod opieką wychowawców.

https://drive.google.com/file/d/0B-rtBFtGpoyTSVRjN29UQ3FtODA/view?usp=sharing

aktualności

Wakacje dobiegaja końca, jeżeli jeszcze ktoś potrzebuje fakture prosze o informację - jestem juz w Legnicy. Są faktury do odebrania w sekretariacie szkoły. od września zaczynamy prace na basenie delfinek - zainteresowanych prosze o kontakt telefoniczny. Szczególy oferty w zkaladce PŁYWANIE.

pozdrawiam

Tomasz Piorun

Images: cieszyno.jpg

po obozach

Images: 19961551_1564334093638962_8530533494942185757_n.jpg

Obozy zakończone, dzieci w ciepłej i czystej pościeli, ubrania się piorą...... Czas na malutkie, filozoficzno-pedagogiczne podsumowanie:
Wpierw czego brakuje moim imprezom: zawierają w sobie mało atrakcji: zero quadów, tyrolek, parków rozrywki, super gadżetów, skoków na trampolinach, sztuk walki, nie ma też wypasionych hoteli, menu i jacuzzi i oczywistym WiFi.
Wielu organizatorów wypoczynku dla dzieci prześciga się w atrakcjach dostępnych dla uczestników, jak widać idę pod prąd. Powody są dwa: pierwszy to kosztuje, drugi dużo ważniejszy - przypomnijmy sobię scenę z genialnej książki o Pinokio, jak dzieci zwożone są do lunaparku, w którym zamieniają się w osły dzięki nieustającej rozrywce... a osły są przerabiane na kiełbasę. Czy można kogoś uczyć szacunku do przyrody kupując mu quada? Czy podawanie pod nos przygotowanego jedzenia i dawanie na każdy dzień czystego ubrania nauczy kogoś samodzielności? Czy jazda na rollercosterze (super bezpiecznym ) nauczy dziecko zachowania bezpieczeństwa w dorosłym życiu? Warto zadawać sobie te pytania szczególnie gdy jest się rodzicem. Czy jeżeli wyręczam swoje dziecko w codziennych czynnościach to kiedykolwiek ono to doceni, czy raczej będzie mnie wykorzystywało do późnej starości?
Co znajdziecie na moich obozach?
Piękną polską przyrodę w zasięgu ręki, czystą wodę i las, ptaki i owady, ssaki i płazy wokół - ich dom , któremu winni jesteśmy szacunek przez sprzątanie po sobie i nie robienie hałasu. Znajdziemy trudy dnia codziennego: chłod, upał, deszcz i wiatr oraz ciemność w nocy z taką ilością gwiazd jakiej nie ma w żadnym mieście. Wreszcie wspólny wysiłek z kolegami i koleżankami, z czasem z przyjaciółmi, wspólne ogniska, śpiew i ciekawe historie do późnej nocy, wspólne proste posiłki samodzielnie przygotowane i dzielenie ciasnego namiotu.
Sport? tak ale jako zabawa, przerywnik w obowiązkach bez ustawicznego współzawodnictwa, które niszczy relacje jeżeli zdominuje obóz. Używanie noża,sznurka, młotka i piły w odpowiedni sposób a jeżeli się skaleczymy to udzielenie pomocy.
Taki wypoczynek zamierzam organizować, niedrogi, w pięknych okolicznościach polskiej przyrody, pełen wysiłku, uczący samodzielności i wspólpracy, kształtujący charakter i kulturę osobistą. Mam nadzieję, że utrzymam ten profil - rosnąca liczba uczestników wyjazdów letnich i zimowych jest dobrym znakiem. Pozdrawiam wszystkich rodziców i uczestników , życze udanych wakacji. Chętnych na wyjazdy narciarskie już dzisiaj zapraszam do pracy nad kondycją nóg.

Karty kwa;ifikacyjne

Uwaga Uwaga!

rozpoczęły się wakacje, okres relaksu i odpoczynku - dzieci oczywiście.


Informacje o wyjazdach w zakładce "obozy letnie", znajdują się tam telefony do wychowawców i kierowników wypoczynku dzieci, listy wyposażenia, godziny wyjazdów i powrotów oraz adresy.

telefon organizatora 666 023 625 - Tomasz Piorun - dostep do mnie może być utrudniony - jestem na obozie wędrowym w dziczy od 26 czerwca do 5 lipca.

pozdrawiam


Images: um33.jpg

Karty kwalifikacynjne na wypoczynek letni do pobrania

Prosze skopiować linki  od https i wpisac w górne okno wyszukiwarki.

Powinna pojawić się karta. Prosze o wypełnienie i oddanie do końca maja .


Kolonia w Ustroniu Morskim: https://drive.google.com/file/d/0B-rtBFtGpoyTZlNTdVhJWmpYWFU/view?usp=sharing
obóz wędrowny
https://drive.google.com/file/d/0B-rtBFtGpoyTSXY4UmVTV3RYOUE/view?usp=sharing
kolonia Ekoland Cieszyno Drawskie -
https://drive.google.com/file/d/0B-rtBFtGpoyTMzJJeHRoNFVZSEk/view?usp=sharing
obóz surwiwalowy Cieszyno Drawskie -
pod namiotami https://drive.google.com/file/d/0B-rtBFtGpoyTNjRNcWNzbHRzeFE/view?usp=sharing

w razie problemów proszę o kontakt.

Wpłaty na konto:
Dziewięcsił Tomasz Piorun

Lotnicza 25/5 Legnica

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000

tyułem: imię i nazwisko dziecka, obóz lub kolonia (Ustronie, Cieszyno, wędrowny, surwiwalowy)


Wpłaty pozostałej kwoty proszę dokonac do 20.czerwca 2017. Jeżeli ktoś chciałby zapłaic później proszę o kontakt.

Faktury wystawiam po wpłaceniu całej kwoty - prosze  o dane do faktury na e-mail lub SMS.

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,139,459 Unikalnych wizyt