Kontakt

Dziewięćsił
Tomasz Piorun
Dziewięćsił
Legnica


NIP 6911169617
tel: 666 023625
e-mail: dziewiecsil@onet.pl

Administrator - Tomasz Piorun

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Informacje dla uczestników obozów narciarskich

Drodzy Rodzice i uczestnicy obozów narciarskich prosze o zapoznanie się z  informacjami dotyczącymi wyjazdów w zakładce wypoczynek - obozy zimowe.
Tomasz Piorun

Obóz narciarsko-snowboardowy Czechy

Images: stok12.JPG

Informujemy, że mamy jeszcze kilka ( 2 ) wolnych miejsc na obóz narciarsko-snowboardowy w Czechach. Obóz w terminie 21-27 stycznia 2012 dla dzieci i młodzieży w wieku 8-14 lat. Bedzie kilka grup, od poczatkującej do zaawansowanej. Dokładniejsze informacje w zakładce obozy zimowe. Zapraszamy

OBOZY NARCIARSKIE 2012

FERIE ZIMOWE JUŻ BLISKO!

W TYM ROKU ORGANIZUJEMY 2 OBOZY NARCIARSKIE:

14-21 STYCZNIA 2012 AUSTRIA HINTERSEE

21-27 STYCZNIA 2012 CZECHY HERLIKOVICE

osoby zainteresowane prosimy o zapoznaine się z informacjami w zakładce obozy zimowe. Zapisy na obóz w AUSTRII są już zakończone, zostało 10 miejsc na obóz w Czechach.Images: stok11.JPG

Rajd Rowerowy Chełmy

articles: legn.jpg

Przy jesienno-letniej pogodzie uczestniczyliśmy w Rajdzie Chełmy 2011, organizowanym przez PTTK Legnica. Byliśmy, jak się okazało na mecie, jedyna drużyną rowerową. Stawiliśmy sie o 12.00 (start 8.15) w Nowej Wsi Welkiej, ale zanim tam dotarliśmy zaliczylismy podjazd pod Stanisławów i piekne widoki na panoramę Karkonoszy z okolic Pomocnego, potem podjazd pod Czartowską Skałę. Z Nowej Wsi jechaliśmy przez Myślinów i Chełmiec - czasem przekraczając 50km/h. Planowaliśmy trasę 65km a wyszło okolo 70km, co jest już całkiem niezłym wynikiem dla amatorów. Mimo jednego pękniętego łańcucha, małej kraksy, zgrzytajacych przerzutek i puszczających wentyli dotarlismy do Legnicy o 15.30. Było super.

Tomek Piorun

Rajd Rowerowy Dziewięćsiła

Seredecznie zapraszam  na Rajd Rowerowy do Parku Krajobrazowego Chełmy. W ramach organizowanego Rajdu PTTK, startujemy jako grupa rowerowa. Trasa raczzej dl azaawansowanych o dobrej kondycji i pewnym sprzęcie. Start spod SP9 24 września o godzinie 8.00. Jedziemy do Nowej Wsi Wielkiej trasa liczy nieco ponad 60km, a różnica wzniesień ponad 300m! Chętni proszeni o szybki kontakt meilowy: dziewiecsil@onet.pl
 Koszt imprezy 8 zł - opłata dla PTTK Legnica


Tomasz Piorun

Obozy letnie - informacje dla uczestników i rodziców

Images: skok pszczew.jpg

Żegnajcie Wakacje 2011!

W tym roku spedziło je z nami 60 uczniów, absolwentów i sympatyków SP9 w Legnicy. Gimnazjalisci i licealisci pokonywali swoje słabości podczas wędrówki po Pojezierzu Lubuskim na trasie : Łagów - Boryszyn - Chycina - Głębokie - Lubikowo - Pszczew. Pogoda zmieniła nam program obozu na survival i musielismy zrezygnować z opalania na rzecz suszenia, nurkowanie porzucilismy dla taplania w błocie, żeglarstwo musiało ustąpić trzymaniu odlatujacych namiotów. Dalismy radę,  nikt nie zachorwał, mimo że deszcz padał 62 godziny bez przerwy.
Zdjęcie tytułowe zostało zrobione w przedostatni dzień obozu i oddaje atmosferę panujaca w grupie.
w Ustroniu Morskim po raz kolejny wakacje na sportowo spędzali uczniowie naszej szkoly z klas I-VI. Pogoda z początku była bardzo podobna do tej z obozu wedrownego, ale po trzech dniach zlitowała sie i do ostatniego dnia mieliśmy słońce i ciepło - co nie jest częste nad naszym morzem. Po raz czwarty gościlismy u Pana Janka a karmił nas Pasibrzuch, mimo dużej dawki zabawy, sportu, plażowania i chodzenia chyba większość  z nas nieco przytyła. W roku przyszłym zrezygnujemy z jednego posiłku...najlepiej tego kupowanego na plaży. Zdjęcia z obozów znajdziecie w galerii.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku na nowe przygody, gdzieś w naszym pieknym kraju...

Tomasz Piorun i kadra obozowa.


Dziękujemy Fundacji Polska Miedź za dofinansowanie naszych wyjazdów - dzięki temu mogliśmy lepiej zorganizować nasze obozy.Images: fpm_logo.gif

Rajd do Jezierzan

Images: j6.JPGImages: j5.JPG

27 czerwca
odbył sie wakacyjny rajd pieszy do Jezierzan. Uczestniczyli Ci, którzy będą na obozie wędrownym po pojezierzu lubuskim. Obóz zaczynamy 16 lipca. Okazało się , że przejście 15 kilometrów w upale nie było dużym wyzwaniem dla obecnych. Jeżeli dodamy do tego kąpiel w kąpielisku Jezierzany (niektórzy mieli oryginalne stroje kąpielowe - patrz galeria) to wakacje zaczęliśmy całkiem przyjemnie.

Rajd na Czartowską Skałę

Witam

Zapraszam na Rajd rowerowy na Czartowską Skałę. Trasa będzie liczyć około 55km w
górzystym terenie. Wymagana kondycja i dobre hamulce. Jak zwykle zachęcam do ubrania kasku, rękawiczek i wygodnych spodenek.

Zgłoszenia przyjmuję na pocztę
dziewiecsil@onet.pl lub 666 023625.
Jedziemy w sobotę 14 maja 2011. wyjazd spod SP9 o godzinie 8.00


zapraszam Tomasz Piorun

III Rajd rowerowy Legnickie Pole

Images: 3 rrge.jpg         
Sezon rowerowy otwarty!

                 Mimo bardzo silnego wiatru kilku smiałków wyruszyło dzisiaj na swych metalowych rumakach, na trasę 3 Rajdu rowerowego do Legnickiego Pola. Wyruszyliśmy około 9 rano spod SP9 i poprzez ścieżkę rowerową przy obwodnicy, ulice Wielogórską opuściliśmy Legnicę. Na wielogórskiej spodobał nam się nieco zrujnowany spichlerz. W Kościelcu znaleźliśmy krzyż pokutny z XIV w. niestety nie ma na nim śladu po narzędziu zbrodni (wystawianie krzyży z wyrysowanym narzędziem zabójcy, to typowa kara w średniowieczu dla morderców). Z Kościelca pojechaliśmy do Warmątowic, przejechaliśmy koło pałacu von Olszowskych (to dzięki jednemu z nich dzisiaj dziwnym zbiegiem okoliczności nazywają się Sienkiewiczowskimi). Dziurawą droga przez Przybyłowice dotarliśmy do Małuszowa, oglądneliśmy z zewnątrz pałac, szkoda , że prace remontowe chyba zamarły, mógłby byc ozdoba każdej europejskiej miejscowości. Przez Lubień, koło następnego zaniedbanego pałacu i wokół kopalni bazaltu dotarliśmy do Legnickiego Pola. Tam czekała na nas goraca grochówka w stołówce szkolnej i okazja spotkania innych entuzjastów turystyki pieszej i rowerowej. zwiedziliśmy muzeum bitwy pod Legnicą i skarb baroku kościół przy klasztorze z niepowtarzalnymi malowidłami sciennymi. Najkrótszą drogą, przez Gniewomierz pojchaliśmy do Legnicy. Szkoda, że budując nowe drogi nie pamięta się o rowerzystach i wciąż jeżdżac po lokalnych drogach ryzykujemy życie. Ścieżka rowerowa to wciąż u nas luksus.  Z anszego miasta nie mozna bezpiecznie wyjechać w jakimkolwiek kierunku - niestety. Droga w Legnicy dopiero od strefy ekonomicznej ma chodnik, którym chyba nikt nie chodzi...

Uważamy , że 770 rocznicę najsławniejszej bitwy stoczonej przez rycerstwo śląskie na Dobrym Polu uczciliśmy aktywnie i godnie.
Zapraszam za 3 tygodnie na Rajd w kierunku Czartowskiej Skały.

Tomasz Piorun

Wakacje 2011

Wakacje 2011 zbliżają się !

Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją na "Letnią przygodę z dziewiećsiłem".
Bliższe informacje w zakładce obozy letnie.

1% podatku na Fundację Polska Miedź

Drodzy członkowie i sympatycy naszego Towarzystwa, zachęcamy do wsparcia Fundacji Polska Miedź 1% podatku z PIT. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z tej fundacji, nasza oferta wakacyjna jest wyraźnie tańsza dla naszych uczestników. Fundacja pozyskuje środki nie tylko od spółki KGHM, ale od od wszystkich którzy podzielają cele statutowe fundacji, są tam między innymi wspieranie krajoznawstwa, rekreacji, zdrowia itd. Zachęcamy do odwiedzenia strony fundacji.
Pieniądze - 1% podatku należnego
- na konto Fundacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego pod warunkiem, że zeznanie zostanie złożone przed upływem terminu do jego złożenia, tj. za 2010 r. do 30 kwietnia 2011 r. (art. 45 ust. 1 updof).


DANE POTRZEBNE DO WYPEŁNIENIA DEKLARACJI PIT:

Nazwa OPP: FUNDACJA POLSKA MIEDŹ

Numer KRS: 000015474059-301 Lubin ul. M.Skłodowskiej–Curie 48.
PKO Bank Polski S.A. Oddział w Lubinie
numer konta:
11 1020 3017 0000 2502 0020 7035

napisał: Tomasz Piorun

Wygenerowano w sekund: 0.00
2,524,985 Unikalnych wizyt