Obozy letnie 2022
Dodane przez Administrator dnia Marzec 16 2010 13:02:35
obozy 2023

 


Link do karty kwalifikacyjnej (należy skopiować i wkleić w górne okno wyszukiwarki)
https://drive.google.com/file/d/1eU7H5fURbojhbPnyteGR5gZvfAom3N19/view?usp=sharing

Wyjazdy na obozy wedrowne już blisko. Mamy już zakupione bilety kolejowe, bardzo proszę mieć ze sobą ważne legitymacje szkolne, prowiant na drogę (jeść będziemy dopiero wspólnie coś na kolację)

1.Obóz wędrowny 31.07-9.08 na Pojezierze Mazurskie zaczynamy od zbiórki w hali dworca PKP Legnica 31.07.2023 o godzinnie 7:00 rano. Odjazd pociągu KD 7:31 w kierunku Wrocławia, przesiadka o 8:40 do Olsztyna a w następnie do Rucianego-Nida.
Powrót do Legnicy, jak nie będzie spóźnienia w InterCity, 9.08.23 o godzinie 22:54

2.Obóz wędrowny 11-19.08 na Pojezierze Barlineckie zaczynamy od zbiórki na hali dworca PKP Legnica 11.08 o godzinie 11:45 w kierunku Szczecin Dąbie a następnie przesiadka do Dobiegniewa.
Powrót do Legnicy - jeszcze czekam na potwierdzenie rezrwacji (Intercity sprzedaje na 30 dni przed wyjazdem)

Proszę pamiętać o spakowaniu tylko niezbędnej ilości rzeczy, wszystko powinno mieścić się w plecaku! Bardzo proszę, nie przynosimy na zbiórkę worków ze śpiworami i menażkami - mają być w plecakach.

pozdrawiam Tomasz Piorun


Organizowany przeze mnie od kilkunastu lat letni wypoczynek dla dzieci młodzieży, związany jest nierozerwalnie z przyrodą naszego kraju. Ideą przewodnią  jest przebywanie w pięknym i czystym środowisku naturalnym. Wybierając miejsce na obóz lub kolonię, po pierwsze sprawdzam czystość jezior w okolicy, możliwość przebywania w lesie i korzystanie z obiektów rekreacyjnych: kapieliska, boisk sportowych.
Jak dotąd spędzaliśmy czas nad jeziorem Szarcz i Siecino, Chycina na obozach stacjonarcnych - jeziora pierwszej klasy czystości o wysokiej przejrzystości wody.
Obozy wędrowne tak planujemy aby trasa wiodła najciekawszymi przyrodniczo i krajoznawczo terenami. Nasze obozy to spora dawka samodzielności i  zaradności ale również odpowiedzialności i umiejętności współpracy - oprócz wypoczynku czeka na uczestników dużo wysiłku fizycznego, zabawy . Bardzo ważnym dla mnie elementem obozów jest kultura - korzystamy z bogatego repertuaru polskiego harcerstwa w organizowaniu wieczornych czuwań przy ognisku i śpiewamy nieśmiertelne w tych okolicznościach polskie piosenki. Zawsze nad naszym obozem powiewa nasza flaga - przypominając , że to nasz kraj i jesteśmy jego częścią i powinniśmy go szanować. Od 2009 roku obozy wędrowne przebyły już ponad 1000km pojezierzami: Lubuskim, Drawskim, Suwalskim, Mazurskim, Mysliborskim, Kaszubskim.
Podsumowująć: na naszych obozach nie znajdziemy komfortu, ale docenimy wygodę domowego łóżka po powrocie, spotkamy nowych przyjaciół i piękne nieznane miejsca naszego kraju, spędzimy aktywnie czas, spalimy mnóstwo zbędnych kalorii, poznamy swoje silne i słabsze strony. Nabędziemy wytrwałości i realnej pewności siebie. Będziemy mieli okazję na długie i ciekawe rozmowy a smartfon przestanie być dla nas największym przyjacielem - pozostanie użytecznym narzędziem. Nauczymy się zdrowo odżywiać, zgodnie z dobowymy rytmem i samodzielnie przygotowywac potrawy.

Images: skok pszczew.jpgXIV Obóz wędrowno-surwiwalowy Pojezierze Mazurskie-Suwalskie

Termin 31.07-9.08 2023

uczestnicy w wieku 13-18 lat 40 miejsc

 

cena 1190zł

 

 

Obóz dla młodzieży w wieku 13-18  lat - program dla wytrwałych i odpornych.

w programie obozu - wędrówka z plecakami po pięknych i nieznanych jeziorach Pojezierza Lubuskiego. W planie kąpiel i nurkowanie ze sprzętem ABC, spływ kajakowy, ogniska, nocme podchody, gry terenowe.

Nocujemy pod namiotami i jemy to co ugotujemy - pełen surwiwal


Co zabrac ze sobą na obóz wędrowny: plecak 40-60 litrów (większy będzie cięższy), wygodne buty,jedna para długich spodni, jedna krótkich, bluza polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, strój kąpielowy, coś na komary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór


VIII Obóz Surwiwalowo-wędrowny Pojezierze Barlineckie

Termin 11- 19 sierpnia 2023

uczestnicy w wieku10-15 lat, 40 miejsc

cena 1100zł

 

Dla uczniów w wieku 10-15 lat nad czystymi jeziorami pojezierza Lubuskiego: wypoczynek i zabawa z dużą dawką zmęczenia i samodzielności. Przy przenoszeniu miejsca noclegowego, większość rzeczy będzie przewożona.

W programie: Wycieczk i biwakowanie, kajakarstwo, doskonalenie pływania, nurkowanie ze sprzętem ABC, gry sportowe: plażowa p. nożna i siatkowa, zabawy terenowe, , elementy survivalu ekologicznego.

Wyżywienie:  samodzielne przygotowanie posiłków łącznie z obiadami ze świeżych produktów - nauka gotowania na biwaku.


Co zabrać ze sobą na obóz survivalowy: Plecak na rzeczy 40-50 litrów, wygodne buty do chodzenia i sportowe, strój sportowy i kąpielowy, jedna para długich spodni,  jedna krótkich, bluza najlepiej polar, kilka koszulek , bielizna, skarpety kilka par, nakrycie głowy, coś nakomary, igła nitka, menażka, metalowy kubek, łyżka, widelec, nóż z pochwą, latarka LED, krzesiwo, kurtka przeciwdeszczowa, klapki, mały zestaw opatrunkowy (bandaż, plastry, gaziki) mydło, szczoteczka, pasta, ręcznik, telefon, ołówek, własny śpiwór, ew. mała poduszka

Wszystkie wyjazdy są rejestrowane w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu,

kontakt: dziewiecsil@onet.pl 666023625

w treści prosze o podanie: Imię i nazwisko dziecka, jaki wyjazd, data urodzenia, adres i telefon kontaktowy.

Wpłaty na konto, zadatek w wysokości 200zł:
Dziewięcsił Tomasz Piorun Lotnicza 25/5 Legnica

nr konta: 94 1940 1076 3120 9098 0000 0000

bardzo proszę przy wpłatach zaznaczać na jaki termin obozu jedzie dziecko i koniecznie imię i nazwisko uczestnika. Dziekuję - co roku mam wpłaty trudne do identyfikacji.


Pozostałą do zapłaty kwotę proszę uregulować do 23 czerwca 2023 - koniec roku szkolnego.


pozdrawiam Tomasz Piorun