zima 2020
Dodane przez Administrator dnia Luty 23 2020 11:55:16
Images: dachstei west 2020.jpg

Obozy narciarskie 2020 zakończone.
Dziękuję wszystkim uczestnikom, wychowawcom i instruktorom za współną zabawę, miłą atmosferę, punktualność i bezpieczeństwo na stoku. Trudno uwierzyć ale poza dwoma drobnymi stłuczeniami nikomu nic się nie stało. Nie musieliśmy korzystać z pomocy medycznej - wystarczyły okłady ze śniegu. W trzech obozach uczestniczyło prawie 170 osób. Dziękuję za zaufanie do mnie jako organizatora i kadry, która codziennie czuwała nad bezpieczenstwem na stoku i rozwijaniem pasji narciarskich.
Z pewnością tegoroczną zimę można uznać za słabą szczególnie w niższych partiach gór. Poniżej 1000mnpm śnieg jest tylko dzięki naśnieżaniu i to bardzo mokry. Trafiały się dni z temperaturami powyżej 10 stC i silnym wietrze. Na dolinach panuje już wiosna.
Wiem, że było kilka sytuacji trudnych wychowawczo mam nadzieję,  że uczestnicy wyciągną z nich wnioski i zrozumieją również nasze reakcje. Na organizowanych przeze mnie obozach pilnujemy nie tylko porządku na stoku ale również w hotelu, szcególnie jakości języka, czystości pokoi , prawidłowych zachowań społecznych, poszanowania mienia. W miejscach gdzie jesteśmy często to my świadczymy o tym jak postrzega się Polaków i chcemy aby to był pozytywny obraz.
W przyszłym roku planuje również trzy obozy zimowe ale rezygnuję z obozu w Czechach - ze względu na rosnące szybko ceny przy przeciętnej jakości. W związku z tym sezon 2020/21 jeździmy wyłącznie w Alpy. Znaleźliśmy doskonały region do nauki dla początkujących ze świetną infrastrukturą i przystępnymi cenami. Cena karnetu z 1 dzień dla dziecka to tylko 10 Euro....to mniej niż w Czechach i nawet Czarnowie....
Sezon narciarski jeszcze trwa życzę wszystkim jeszcze wielu przyjemnych zjazdów, doskonalcie nabyte umiejętności i cieszcie się górską przyrodą.

pozdrawiam Tomasz Piorun

Kilkanaście poglądowych zdjęć znajdziecie w galerii lub na FB