podsumowanie zimy 2023
Dodane przez Administrator dnia Marzec 03 2023 09:26:49
Images: gosau1.JPG

Witam serdecznie narciarzy i snowboardzistów uczestniczących w organizowanych przeze mnie wyjazdów do Austrii w sezonie 2023.
Pozwalam sobie na kilka słów podsumowania:

W wyjazdach uczestniczyło 180 osób w wieku od 6 do 72 lat, w większości narciarzy. Jeździliśmy w regionie Dachstein West, Było kilkanaście osób , które rozpoczęło z nami przygodę ze sportami zimowymi - wszyscy opanowali podstawy poruszania się na nartach. Grupy zaawansowane opanowały jazdę carwingową długim i średnim skrętem z dużą prędkością a co ważne żadnemu uczestnikowi będącemu pod opiekę instruktorów nie przytrafiła się żadna kontuzja. Jedna snowboardzistka stłukła boleśnie kolano co wyeliminowało ją z dalszej jazdy. Zdarzyło się kilka infekcji wirusowych - niestety w wyniku wyjazdu na obóz osób z infekcją, na lekach przeciwgorączkowych - to kolejny dowód na to , że nie ma sensu jechać na obóz z aktywnym przeziębieniem - w takim wypadku zwracam pieniądze , więc nie ma ryzyka straty.
Wszyscy żałujemy, że ośrodek Hintersee jest w tym sezonie nieczynny, mamy nadzieję, że wrócimy za rok na piękne stoki tego regionu. Jazda w Dachstein West jest niestety koniecznością ze względu na brak innych w okolicy Sankt Gilgen. Nasze miejsce noclegowe to jedno z najpiękniejszych w Austrii i nie chcielibyśmy z niego rezygnować.
Pogoda w tym roku rozpieszczała nas słońcem ale również temperaturami - na szczęście śniegu było pod dostatkiem i było na czym jeździć, w przeciwieństwie do stoków w naszych Sudetach.
Dziękuję wszystkim za zdyscyplinowanie i godne reprezentowanie kraju za granicą, miłą atmosferę, punktualność i wzajemny szacunek. Szczególnie dziękuję instruktorom i wychowawcom za pilnowanie bezpieczeństwa na stoku i opiekę w hotelu - poza jednym drobnym incydentem, obozy przebiegły spokojnie  i w bardzo miłej atmosferze.

pozdrawiam i do zobaczenia za rok

Tomasz Piorun

Images: ja narty.jpg