Hochkonig – Sankt Johan im Pongau 23-28.06.24

termin

23-28.06.2024

liczba miejsc

15 osób

cena

1500zł

lokalizacja

Austria Salzburgerland

 

Zapraszam na wyjazd trekingowy w Wysokie Taury , tym razem w okolice Sankt Johan im Pongau – okolice pięknego masywu Hochkonig i skoczni Bischofshofen
Cena obejmuje: transport tam i z powrotem busem oraz transfery na miejscu, nocleg w apartamentach w prawdziwym tyrolskim domu – z możliwością zakupu mleka prosto od krowy i serów gospodarza, ubezpieczenie KL OC i NW, wyżywienie w cenie ( śniadania i kolacje wykonujemy sami i razem spożywamy z zakupionych na miejscu produktów spożywczych w ramach ceny), prezent firmowy. Na miejscu chcemy wejść, tak wysoko na ile pozwoli pogoda pod Hochkoniga – majestatyczny masyw górski, Zobaczyć największą na świecie Jaskinię lodową Eisriesenwelt, planujemy zdobycie szczytów regionu Wagrain, wodospady Lichtensteinklam.

W razie pytań prosze o kontakt telefoniczny

Tomasz Piorun

 

Dzień 1:

Wyjazd w godzinach porannych. Całodniowy przejazd do Austrii. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Jedziemy przez Czechy.

Dzień 2:

Śniadanie. Po śniadaniu wyjście w góry na najbardziej zalesioną górę w Alpach Hochgrundeck z pięknym widokiem na Wysokie Taury oraz Dachstein oraz ze schroniskiem na szczycie. Obiadokolacja – przygotowujemy samodzielnie z zakupionych artykułów w ramach oplaty.

Dzień 3:

Śniadanie, W zależności od pogody oglądamy Wodospady Lichtenstein lub jaskinie lodową Eisriesenwelt. Obiadokolacja

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd do Dienten am Hochkonig i podejście pod masyw na wzniesienie Lauskopf – idylliczny krajobraz Wysokich Taurów, Obiadokolacja.

Dzień 5:

Śniadanie, Podjazd do Wagrain – narciarskiego ośrodka SkiAmade. Wejście lub wjazd na szczyt Sonntagskogel

Dzień 6:

Sniadanie – po wymeldowaniu przejazd do Polski z przystankiem na posiłek w Czechach.

Cena zawiera:
 • Opieka polskiego organizatora.
 • Transfery busem tam i z powrote oraz na miejscu
 • 5 noclegów w apartamentach w gospodarstwie agroturystycznym .
 • Wyżywienie: tak jak opisane w programie. Wachty przygotowują śniadania i obiadokolacje z zakupionych świeżych produktów.
 • Ubezpieczenie KL i NNW do kwoty 30 000 euro, koszty ratownictwa 10000 euro, z rozszerzeniem uprawiania trekkingu.
 • Składka na TFG i TFP
 • Kartę ubezpieczenia zdrowtnego EKUZ – wydawana od ręki w oddziale NFZ Legnica
 • Ważny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport
 • Wygodny sprzęt do wedrówek górskich: buty (najlepiej dwie pary), kije trekkingowe – wskazane, plecak do 20l wygodny i z pasem biodrowym oraz piersiowym, okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem UV, polar, i kurtka przeciwdeszczowa (wind stopper), rekawiczki, czapka – latarka czołowa, telefon z ładowarką
 • Lekarstwa jeżeli potrzebujecie, Euro w gotówce – czasem wysoko w górach nie przyjmują płatności kartami
 • Stroje kąpielowe dla chętnych do korzystania z basenów.
 • Bardzo prosze o pakowanie się w miękkie torby podróżne – łatwiej nam będzie zapakować się do bagażników (skorupy i walizki na kółkach nie są mile widziane)

Podobne wyprawy

Scroll to Top